Skocz do zawartości

Blue screen przy włączeniu komputera.


Recommended Posts

Witam. 

Od samego rana przy korzystaniu z internetu co jakiś czas ekran sam się wyłączal na parę sekund po czym obraz wracał i wyskakiwal komunikat, że sterownik ekranu Windows kernel Mode driver przestał działać, ale odzyskał sprawność. Później było już tylko gorzej, zaczęły się freezy ekranu, monitor sam się wyłączal i już wogole się nie włączal. I teraz przy włączeniu komputera wyskakuje za każdym razem Blue screen i komp włącza się tylko w trybie awaryjnym. Dodam, że z miesiąc temu była płyta główna zmieniana, ale nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego. 

Help

 

https://imgur.com/a/MMaWB

 

Link to post
Share on other sites

Odinstaluj sterownik karty graficznej przy pomocy Display Driver Uninstaller:

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

a potem zainstaluj najnowszy sterownik.

 

Napisz też więcej o sprzęcie, który posiadasz (jaka karta graficzna, płyta główna, procesor itd.). 

Link to post
Share on other sites

Ściągnąłem ten program odinstalowałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest cały czas ten sam problem. Siedze teraz na zintegrowanej karcie i komp narazie działa dobrze więc rozumiem, że karta graficzna padła?

co do specyfikacji
amd fx 4100
gtx 560
8gb ram
gigabyte 78lmt-s2

komp stary, ale nie było z nim nigdy żadnych większych problemów. Tak jak mówiłem płyta główna jedynie zmieniana miesiąc temu i tyle. 
W ogóle jak będę siedział na tej zintegrowanej teraz to może coś się stać czy raczej wypadałoby zmienić tę kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz taką możliwość - sprawdź tę kartę na innym komputerze, wtedy będzie już całkowita jasność.

 

Ewentualnie pożycz od kogoś i przetestuj jakąś inną kartę na swoim komputerze.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Okej dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie 

 mam pytanie co do rozdzielczości ekranu. Mam monitor lg flatron m237wdp i jak siedziałem na tym gtx 560 normalnie rozdzielczość ekranu 1920x1080, a teraz jak jestem na tej zintegrowanej to największa jaką mogę ustawić to 1280x1024. Da radę jakoś ustawić to full hd czy nie ma takiej możliwości na zintegrowanej?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...