Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuję jakiegoś wzmacniacza / karty dźwiękowej. Będę używał ich głównie w połączeniu z laptopem. Nie mam jakichś określonych wymagań poza tym by miało sporo mocy bo lubię głośno słuchać muzyki http://forum.audiofanatyk.pl/uploads/emoticons/biggrin.png ( gdyby było tyle mocy co w xduoo x3 to by było fajnie, bo chyba ma jej sporo nie?). Słuchawki jakie posiadam to boshifi b8 oraz Pro82. A i jeszcze jedna ważna rzecz, zależy mi na podkreśleniu basu ( jestem basshead'em). Liczę na pomoc http://forum.audiofanatyk.pl/uploads/emoticons/smile.png

 

Budżet - najlepiej poniżej 400zł

 

Oczywiście sprzęt nad którym myślę to:

- e10k olympus 2
- Prodigy Cube Black
- dragonfly

 

Coś jeszcze ciekawego się znajdzie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Spokojnie napędzi każde słuchawki z zapasem

Kolegi się żarty trzymają albo nie miał w rękach wymagających słuchawek. Wszystkie trzy przez ciebie wymienione mają podobną,raczej skromną moc wyjściową wynikającą z potężnego ograniczenia jakim jest zasilanie z USB a to raptem 5V 0,5A czyli 2,5W. Fizyki nie przeskoczysz - jak chcesz mieć więcej mocy musisz zainwestować w sprzęt z dodatkowym zasilaniem. Bodaj najtańszym rozwiązaniem jest FX-Audio DAC-X6. Ten model ma zasilanie 12V 1A czyli 12W Więcej prądu, więcej mocy. Co prawda nie oznacza to że DAC-X6 jest 5 razy mocniejszy od układów zasilanych z USB (aż tak dobrze to nie ma) ale jest zauważalnie lepiej. Jak chcesz iść ząbek dalej to kłania się inwestycja w osobny dac i osobny wzmacniacz.

XDUOO X3 ma na wyjściu 250 mW @ 32 OHm

FiiO E10K 200 mW @ 32 Ohm

Prodigy Cube Black brak danych podają obsługę słuchawek do 150 Ohm czyli tak samo jak E10k

Dragonfly Black 90 mW @ 32 Ohm / Red 270 mW @ 32 Ohm

FX-Audio DAC-X6 dzieki zasilaniu z sieci ma 910 mW @ 32 Ohm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem tak, Xduoo dla słuchawek jakie obecnie posiadam (32Ohm) jest aż nad to czyli do 150Ohm na pewno 250mW wystarczy. Czyli w Sumie DragonFly Red by był dla mnie jak najbardziej w porządku. Trochę niezbyt chce iść w dodatkowe zasilanie z sieci. Coś jeszcze się znajdzie?

Link to post
Share on other sites

wow, nie brałem go nawet pod uwagę, a ma sporo mocy 130mW + 130mW.  W takim razie mój wybór zawęził się do nowej trójki urządzeń:

- FX-Audio DAC-X6

-SMSL M2

-SMSL M3

 

No to teraz, które z nich ? :D

 

up.

 

chociaż m2 chyba bym skreślił gdyż : "M2 jest zdolny do napędzenia słuchawek o oporności od 8 do 600 Ohm, ale jest to tylko właściwość techniczna, nie zakres użyteczny. Dla 32 Ohmów sprzęt jest w stanie zaoferować jedynie 130 mW mocy na kanał i najprawdopodobniej napięcie wyjściowe na poziomie 2 Vrms, także kres możliwości spotkać możemy w nim mniej więcej już na słuchawkach ok. 100-120 Ohm. "

Edytowane przez ilov3
Link to post
Share on other sites

Wszystkie te dac/ampy "są zdolne" do napędzenia słuchawek 600 ohmowych. Kwestia tylko jak sobie z tym poradzą. Używałem przez chwile FiiO E10K ze słuchawkami AKG K141 Monitor mającymi 600 Ohm i małe FiiO dostawało niezłej zadyszki dostarczając całe 11 mW mocy. Dopiero po podpięciu wzmacniacza pod wyjście liniowe FiiO słuchawki zaczęły grać jak należy.

Link to post
Share on other sites

Dużo propozycji, a wybrać nie wiem co. Ustalmy jedno nie planuje na pewno zakupy słuchawek o większej impedancji niż 300 Ohm. Więc najlepiej by było gdyby sprzęcik miał te 200+ mW. I był jednak basowym grajkiem.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Nie licz na jakieś samoczynne podbicie basu w tych powyższych. Wyjątkiem jest X6. Nie mierzyłem go, ale on z pewnością płaski nie jest.
Nie widzę w X6 przełącznika takiego jak w fiio, więc skąd to podbicie?

 

Edytowane przez ilov3
Link to post
Share on other sites

wchodząc w głąb aliexpress :D znalazłem inną wersję DAC-X6 o nazwie Dilvpoetry jakie są różnice?

 

AX Audio: DAC: CS8416 + CS4398 + OPA213, AMP: OP275 + TPA6120

Dilvpoetry: DAC: CS8416 + AK4452 + JRC5532, AMP: N5532 + TPA6120

 

i teraz pytanie, który układ lepszy?

Link to post
Share on other sites

Hah, nie wiem co ja chcę po prostu znalazłem alternatywę $10 tańszą dlatego też pytam

 

jeden z forumowiczów zaproponował mi zestaw : fx audio fx01 + amp smsl sap 8 - oczywiście wykracza poza budżet ale co o nim sądzicie?

Edytowane przez ilov3
Link to post
Share on other sites

FX01 to doskonały mały DAC, przezroczysty dźwiękowo, tajemnicą poliszynela jest to, że konstrukcyjnie jest bardzo zbliżony do pewnego wychwalanego DAC-a, który w pierwszej wersji był uważany za antykomercyjny best buy.  SAP 8 to natomiast wzmacniacz słuchawkowy klasy A będący pierwszym stopniem audiofilii ;) A tak na serio to wg mnie najtańsze sensowne rozwiązanie zapewniające solidne wzmocnienie i typowy ciepły charakter grania klasy A. Dobrze zgrany synergiczny zestaw dla świadomego odsłuchiwacza.

Link to post
Share on other sites

 

 

fx audio fx01 + amp smsl sap 8
 

To będzie bardzo przyzwoite połączenie, i jak masz możliwość kupienia to będzie to lepszy wybór od kompaktowych dac/ampów. Mając dwa urządzenia możesz w którymś momencie wymienić jedno z nich gdy przestaną ci wystarczać. FX01 to bardzo dobry dac, a wręcz rewelacyjny zważywszy na cenę. Recenzję możesz przeczytać tutaj (trzeba przepościć przez translator bo jest po francusku):

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.qobuz.com%2FFR-fr%2Finfo%2FHi-Fi%2FBancs-d-essai%2FFX-Audio-FX01179010&edit-text=&act=url

 

SMSL sAp-8 to bardzo fajny wzmacniacz, świetne parametry niezła moc pierwszy z linii od SMSL w którym można wymieniać op-ampy a wiec jest pole do usprawnień i dobrania finalnego brzmienia wedle własnego uznania. Recenzja:

"S.M.S.L. sAp-8 - wrażenia ogólne i budowa

Jak S.M.S.L. M8 jest tylko i wyłącznie przetwornikiem analogowo-cyfrowym, tak S.M.S.L. sAp-8 jest purystycznym wzmacniaczem słuchawkowym. Żadnego wewnętrznego DACa, nie ma funkcji przedwzmacniacza linowego, ani nawet tzw. przelotki, czyli przepustu sygnału analogowego na zewnątrz.
 
Obudowa nie jest tak finezyjna jak w DAC M8. To estetyczne metalowe pudełeczko, z przytwierdzoną doń aluminiową frontową płytką wyciętą na obrabiarce CNC. Dostępne są trzy warianty kolorystyczne: czarny, srebrny i złoty. Do mnie przyjechała czarna. Na froncie, po prawej stronie umieszczona całkiem spora gałka wzmocnienia sygnału; na skrajnej, lewej zamontowano przycisk-włącznik sieciowy, a pomiędzy nimi – duże gniazdo słuchawkowe 6,3 mm. Brak gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Należy posiłkować się przejściówką w przypadku przewodów słuchawkowych zakończonych wtykiem 3,5 mm.
 
Z tyłu urządzenia umieszczono parę wejść analogowych RCA oraz, co bardzo zaskakujące i nietypowe w tym przedziale budżetowym – parę wejść zbalansowanych XLR (!). Selekcji wejścia dokonuje się przyciskiem zamontowanym tuż obok gniazd RCA. Na panelu tylnym znajduje się też gniazdo sieciowe 12 V.
 
Jak można przeczytać na firmowej stronie: „sAp-8 został zbudowany z najwyższej klasy podzespołów takich jak kondensatory filtrujące układ zasilania od Panasonic'a czy też potencjometr TOCOS.”

Dane techniczne
 
Moc wyjściowa: @1 % THD + N
32 Ω 710 mW
64 Ω 660 mW
150 Ω 320 mW
300 Ω 160 mW
Zniekształcenia: 0.001% @ 10 mW 300 Ω
Separacja kanałów: > 110 dB
Wymiary: 139 × 122 × 35 mm
 
Cena w Polsce – 499 PLN.
 
Wrażenia dźwiękowe
Wzmacniacz słuchawkowy dysponuje pełnym, a nawet można rzec - wybitnie obfitym brzmieniem, które dodatkowo nasycone jest dużą ilością szczegółów. Wyraźnie pokazywane są poszczególne plany, nie ma problemów z określeniem głębi sceny, zaś stereofonia stoi na więcej niż zadowalającym poziomie. Źródła pozorne kreślone są precyzyjnie i jednoznacznie. Szeroko i z rozmachem. Szybko i dynamicznie. Co istotne, wysoka energia grania powoduje, że wzmacniacz bezproblemowo steruje wszelkimi przyłączanymi słuchawkami (u mnie to magnetoplanarne Oppo PM-3 i różne dynamiczne: Final Audio Design Pandora Hope VI, Final Sonorous II, AKG K545 i Pioneer SE-MHR5). Brzmienie w każdym przypadku było żywe, nasączone tonami po brzegi, a równolegle wybitnie plastyczne oraz zrównoważone. Harmonijne i muzykalne. Takie dojrzałe i zaawansowane granie w cenie poniżej 500 PLN to wręcz sensacja."
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...