Skocz do zawartości

płyta nie widzi wentylatorów podpiętych przez hub, a one działją na 100%


Recommended Posts

Witam.

kupiłem tego huba https://pl.aliexpress.com/item/Nowy-Port-SATA-do-10-Way-12-V-3-4Pin-CPU-Cooler-Wentylator-Splitter-Hub-PWM/32842842168.html

po podpięciu wszystkiego wentylatory kręcą się na 100% lecz system nie widzi wentylatorów. Płyta asus maximus VIII hero. wentylatorów jest 5 sztuk. nie widzi ich ani hw monitor ani bios.

Edytowane przez swiezak018
Link to post
Share on other sites

Ale płyta Asusa ma tyle wyjść na wentylatory i w takiej liczbie że ten hub jest zbędny. Plus do tego oprogramowanie autorskie Asusa i masz wszystko pod jesnym palcem w jednej aplikacji... Po co ten hub?

rog_performance_3.png


A tu przykład że można bez huba..

http://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_recenzje/7174_ASUS-MAXIMUS-VIII-HERO/UEFI1.jpg


Cyt. z aukcji: Podłączenie Huba następuje:

obsługuje funkcję PWM wentylator automatyczna regulacja prędkości.
PWM port jest kabel podłączony do portu na płycie głównej przez PWM wentylatora PROCESORA.

biały port jest dedykowany port tylko dla wentylatora PROCESORA,

te czarne porty są konwencjonalne PWM wentylator portu.

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Jest komentarz pod aukcja że są zamienione piny i trzeba we wtyczce zamienić piny miejscami 3 z 4tym. Może to będzie twój problem ze nie czyta wentyli. Tak zresztą koleś to opisuje. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 miałeś rację :) zmieniłem piny i wszystko gra :D

 

Wiem, że można bez huba, ale kupiłem go kiedyś i leżał nieużywany. teraz wymieniłem płytę i podpiąłem wszystko.  ale dzięki za schemacik, przyda się

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...