Skocz do zawartości

Komparator GPU v1.4.02b


Recommended Posts

Komparator GPU v1.4.02b

Nowa wersja już prawie gotowa. Czekam tylko na wyniki wydajności GTX590 i w czwartek będzie aktualizacja.

 

Przedpremierowy screenshot:

http://img853.imageshack.us/img853/8507/1402.jpg

 

Dotychczasowe zmiany:

# poprawione obliczanie przepustowości pamięci
 # poprawki w wyświetlaniu zdjęć, dłuższa linijka (głównie dla HD5970 i HD6990)
 # dodane:
    -GF110	-GTX590
 # mniejsze poprawki w wyświetlaniu strony

Z widocznych spraw, to mamy dalsze poprawki zmierzające do uzyskania stosunkowo niewielkiej długości strony, żeby jak najwięcej rzeczy się zmieściło. Poprawiłem też linijkę - jest teraz dłuższa (mieszczą się dwuprocesorowe Radeony), do tego liczby poszły w dół, a sama miarka została podwyższona, żeby łatwiej było "zmierzyć" kartę.

 

Poprawiłem też dane i algorytm dotyczący przepustowości pamięci. Do tej pory wszystko było dzielone przez 1024, a nie przez 1000, stąd błędne wyniki właściwie wszystkich układów. Zmieniłem też liczenie dla kart dwuprocesorowych - zamiast wyświetlania "x2" przy wyniku, przepustowość jest od razu pomnożona razy dwa.

 

Co do kart w CrossFireX i wersji OC - na razie nie mam na to czasu, ale jest to w planach. Tak więc czekam na opinie i propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Proponowałbym dodać informację nt długości karty, nie trzeba by googlować i martwić się czy karta, którą chcemy kupić zmieści się w obudowie. Wszystko byłoby w jednym miejscu a nie rozsiane po różnych stronach w sieci. No ale to tylko moja opinia :)

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym. Ale stwierdziłem, że byłoby to sporo roboty, żeby pouzupełniać te 300 ileś pozycji. Dlatego postanowiłem "ogarnąć" linijkę. Tutaj są wszystkie dane, tylko po prostu słabo czytelne. Teraz jest dość wyraźnie i widocznie wg mnie - łatwo powiedzieć ile ma karta. Ze screena wynika, że GTX580 ma 27, a HD6990 całe 31 :D

 

Do tego dochodzi sprawa niereferencyjnych płytek. Tego też jest sporo, taki GTX460, jego długość pewnie się waha od 20 do 27 cm :P

 

Jest też kolejna sprawa. Ludzie i tak założą na forum temat z zapytaniem czy karta wejdzie, bo i tak nie wiedzą ile może pomieścić obudowa :)

 

Ale pomyślę o tym, jakby coś :P

Link to post
Share on other sites

No w zasadzie to masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. No i sądziłem, że PCB się nie zmienia aż tak bardzo :oops: człowiek ciągle sie uczy :P Dzięki za rozważenie propozycji. Aha- dobra robota z komparatorem. Tak 3maj :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Siemka torture-ciesze się ze to ty się wziołeś za komparator,ale mam prośbę otóż stałem się posiadaczem 2 kart Gigabyte wind force 3 6870 i tak mi jakoś brakuje wyniku z crossfire,jakbyś znalazł czas na aktualizacje byłbym wdzięczny.Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Bo firefox jest beznadziejny, ta przeglądarka stoi w rozwoju od jakiegoś półtora roku i IE9, chrome czy opera są już lata świetlne w przód.

 

Sam koduję strony i jest to niezwykle wkurzające, że wszystko trzeba poprawiać specjalnie dla FF bo w nim nie działa jak kiedyś w starych IE.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...