Skocz do zawartości

240 Hz - Który wybrać


Recommended Posts

Witam,

 

 

Jestem zdecydowany na monitor FULL HD 240 Hz który posłuży mi między innymi do Cs Go.

 

Proszę o porównanie monitorów

 

1.   Monitor Dell AW2518Hf - https://www.morele.net/monitor-dell-aw2518hf-1603702/

 

2.  Monitor AOC AG251FZ  - https://www.morele.net/monitor-aoc-ag251fz-1190078/

 

 

Który monitor jest lepszy , bardziej funkcjonalny , lepiej wykonany , ma lepsze kolory i funkcje.

 

Dodam że docelowo w komputerze ma pracować gtx 1060 albo 1070.

Czy aż tak istotne jest g-sync i v-sync żeby decydować się AOC ?

Bo szczerze powiedziawszy bardziej sentyment przyciąga mnie do firmy DELL

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

oba mają free-sync, za g-sync trzeba sporo dopłacić. Poszukaj testów w internecie, dowiesz sie który ma dokładnie jaki kontrast, kolory, podświetlenie i input lag bo parametry podawane przez producentów najczęściej nijak sie mają do rzeczywistości. Jeśli wyniki będą podobne to ja bym brał AOCa bo ten Dell wygląda jak... 

Link to post
Share on other sites

oba mają free-sync, za g-sync trzeba sporo dopłacić. Poszukaj testów w internecie, dowiesz sie który ma dokładnie jaki kontrast, kolory, podświetlenie i input lag bo parametry podawane przez producentów najczęściej nijak sie mają do rzeczywistości. Jeśli wyniki będą podobne to ja bym brał AOCa bo ten Dell wygląda jak... 

 

Rozumiem  że g-sync albo free-sync pomagają jeśli klatki spadają poniżej magicznych 60fpsów do utrzymania płynności obrazu i czerpania przyjemności z gier bez wrażenia przycinania. Czy są jeszcze jakieś zalety tych technologi dla których warto kupić monitor z g-sync lub free-sync ?

Link to post
Share on other sites

gra się płynniej przy spadkach fps i używa sie go zamiast przestarzałego v-sync. Włączone v-sync powoduje sporego laga, a jak go wyłączysz to rozrywa obraz (screen tearing), g-sync i free-sync powoduje że nie ma ani laga ani rozerwanego obrazu. G-sync jest ogólnie lepszy ale też drogi (przeważnie +500zł do ceny monitora) i wymaga karty nvidia. Free sync to rozwiązanie AMD, niby fajnie bo nie trzeba tyle płacić ale raz, że działa w zależności od kaprysu (w niektórych grach świetnie, w niektórych zero efektu) dwa, że wolałbym jednak do gier karte nvidia niż amd.

Edytowane przez tonysopr4no
Link to post
Share on other sites

gra się płynniej przy spadkach fps i używa sie go zamiast przestarzałego v-sync. Włączone v-sync powoduje sporego laga, a jak go wyłączysz to rozrywa obraz (screen tearing), g-sync i free-sync powoduje że nie ma ani laga ani rozerwanego obrazu. G-sync jest ogólnie lepszy ale też drogi (przeważnie +500zł do ceny monitora) i wymaga karty nvidia. Free sync to rozwiązanie AMD, niby fajnie bo nie trzeba tyle płacić ale raz, że działa w zależności od kaprysu (w niektórych grach świetnie, w niektórych zero efektu) dwa, że wolałbym jednak do gier karte nvidia niż amd.

 

 

Również wolałbym karty graficzne zielonych.

500 zł to bardzo dużo gdzie i tak zestaw wraz z monitorem zapewne doleci do 6000 zł

Czy jeśli kupie monitor bez gsynca albo freesynca  równa się samobójstwo (Tak zamierzam grać)

Tym bardziej jeśli szukałbym monitora na 4k to chyba ważne żeby mieć tą technologie w swoim sprzęcie ?

Link to post
Share on other sites

Kolega powyżej nie wspomniał że są dwie wersje FreeSync niska od 35 chyba do 60 czy 75 fps, i druga wersja wysoka od 55- najczęściej max 144. Z tego co czytałem problemy z obrazem bywają w tej wersji low FreeSync.

Sam poosiadam kartę Vega oraz monitor z FreeSync ustawionym na high (do 144 Hz) od niemal 2 miesięcy, w starszych grach jak nowszych nie zauważyłem przycięć czy źle złożonego obrazu z braku synchronizacji karta-monitor.

 

 Odpowiadając na pytanie, zależy od samego monitora i zaimplementowanej w nim elektronice, są modele które mają własne metody przeciwdziałające zacięciom i synchronizujące obraz na ekranie tak by nie było widocznych przesunięć obrazu, ma to swój plus bo takie rozwiązanie działa niezależnie czy ma się kartę od AMD czy nVidii.

Co do pomysłów grania w rozdzielczości 4K, nie powiem takie rozwiązanie i mnie kusiło gdy szukałem nowego monitora, jednak trzeba zauważyć że na dziś jest to za bardzo wymagające  od sprzętu.

Pod koniec roku był test na konkurencyjnym portalu komputera do gier uruchomionych w maksymalnych ustawieniach w 4k, i sprzęt Core i 7 "kawa" @ 5 GHz + GTX 1080Ti ledwo wyciągał 60 FPS i to nie w każdym tytule.

Dla tego zdecydowałem się na monitor 27" z rozdzielczością 2560x1440 144Hz ekranem IPS, która jest w zasięgu dzisiejszego sprzętu.

Co prawda upakowanie pikseli w 4k jest tak duże że można się pokusić i wyłączyć wygładzanie krawędzi, ale widząc jak rozwój kart graficznych się zatrzymał, sądzę że trzeba będzie jeszcze poczekać żeby w najwyższych ustawieniach zagrać na 4K z 120-144 FPS-ach

Link to post
Share on other sites

Również wolałbym karty graficzne zielonych.

500 zł to bardzo dużo gdzie i tak zestaw wraz z monitorem zapewne doleci do 6000 zł

Czy jeśli kupie monitor bez gsynca albo freesynca  równa się samobójstwo (Tak zamierzam grać)

Tym bardziej jeśli szukałbym monitora na 4k to chyba ważne żeby mieć tą technologie w swoim sprzęcie ?

teraz gram bez g-sync bo jestem na etapie zakupu karty która go obsłuży i tragedii nie widze, pewnie jak zobacze różnice na własne oczy to sie przekonam że było warto. To raczej fajny bajer ale i bez niego będzie ok, a 500zł w kieszeni zostaje. Też jestem zdania że 4k w grach nie ma sensu na dziś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...