Skocz do zawartości

Najmocniejsze GPU pod X5660


Recommended Posts

Hej, 
Kolega ostatnio wymienił swojego staruszka i7 920 na procesor wymieniony w temacie.
Udało mu się go podkręcić na 4.2GHz

Pytanie brzmi: Jakie najmocniejsze GPU można tu wsadzić? 
Podzespoły jego komputera:
Xeon X5660 @4.2GHZ 6/12 
6x2GB DDR3 1600MHz
ASUS P6T SE
Corsair VS650
Aktualnie ma 970 i mowi ze mu nie wystarcza. 
Co do platformy jest uparty i nie chce zmieniać na nic nowszego bo cytuje "i tak nie ma duzej roznicy" 

Link to post
Share on other sites

Procesor nawet po O.C będzie coś jak stary Core i5  2400/2500 w grach, a do takiego procesora według mnie z nowych kart to GTX 1060 6 GB, czyli karta generalnie o kilka procent lepsza od GTX 970, moim zdaniem za mały skok wydajności by zauważyć różnice zwłaszcza przy tym procesorze.

Oczywiście kolega może sobie fundnąć GTX 1070, wtedy porówna z wydajnością i się przekona czy opłacalna jest przesiadka czy nie.

Obecnie przy szalejących cenach skutecznie schładza chęci do zakupu nieco wydajniejszych kart graficznych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawdzał (np. OSD z Afterburnra) czy ograniczeniem na pewno jest wydajność obecnego GPU ? Jakie ma % obciążenie rdzeni przy maksymalnym obciążeniu GTX 970 ?

On nie, ja tak. Zresztą sam mu go podkręcałem :P Generalnie fajna szutka z wyłączonym HT udało mi się osiągnąć 4.8GHz przy 1.37v

Użycie CPU to zazwyczaj 30-40% gdzie 970 siedzi cały czas na 99% 

Link to post
Share on other sites

To nic nie mówi, możesz mieć 40% ogólnego a 90% na kilku rdzeniach z których akurat korzysta gra. Jak ma duży zapas to niech bierze co najmniej GTX 1070 ale jak najmocniej obciążone rdzenie mają po 80% czy więcej (gdy GPU leci na 100%) to wymiana nie ma sensu bez wydajniejszej platformy z wyższą wydajnością pojedynczego wątku.

Link to post
Share on other sites

"Wiesiek" akurat słabszymi procesorami się zadawała  jest wyjątek lokacja w Nowigradzie daje popalić dla procesora, ale ogólnie gra bardziej siedzi na karcie.

Prócz zarzynającego wszystko Crisis-a 3 obciążająca dla procesora jest gra multi za pełnym serwerze, np BF 4.

Link to post
Share on other sites

GTX 1070 będzie w sam raz a jak jest majętny, opłacalność zakupu schodzi na dalszy plan i chce mieć jak najlepsze GPU które starczy na dłużej to nawet GTX 1080 przełoży się na wzrost wydajności w niektórych grach i lokacjach mocno obciążających GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...