Skocz do zawartości

Crashujące i wyłączające się gry


Recommended Posts

Witam 

Od jakiegoś czasu gry same mi się wyłączają lub crashują, czasami dochodzi nawet do tego że nie mogę wcisnąć alt+ctrl+delate tylko musze odrazu resetować kompa.

Gry przy których mi się to dziej to WoT, They are billions, Age of empires II HD (nie wiem czy w innych też jedynej której mi nie wywala to CS:GO).Dzieje się to od czasu gdy pobrałem grę której nigdzie nie mogłem poszukać.

Konfiguracja PC

Procek: i5-3470 3,2 GHz

Ram : 2x4gb chyba 1333 ale nie jestem pewien nawet nie wiem jak to sprawdzić bo pudełka od ramu już dawno wyrzuciłem

płyta: MSI P8P67 evo

zasilacz: Chieftec 500

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 660 twin frozr

Komputer posiadam około 1,5 roku i dzieje się to od około miesiąca

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

nfs nie ma na żadnej platformie typu steam,origin a przynajmniej ja nie znalazłem a po za tym @adamxyz4 przeczytaj najpierw dokładnie 1 post w temacie bo gry które mi się crashują są oryginalne i są z różnych źródeł więc wina leży gdzieś po stronie mojego PC

Link to post
Share on other sites

Postaw system od nowa. Myślę,że to najszybszy sposób...Natomiast wgrywanie gier z takich źródeł,zawsze niesie ze sobą ryzyko infekcji systemu. Wiem to z doświadczenia a nie z książek...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No niestety,jedna gierka z dzieciństwa ,z jednym malutkim wirusikiem i d...pa. Jak kiedyś korzystałem z takich gier ,to stawiałem nowy system co 4-5 miesięcy. Tak bywa..

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Bzdura i jeszcze raz bzdura, stawianie systemu podkreślę to jeszcze raz to ostateczność w przypadku poważnych uszkodzeń struktury plików Windowsa wywołanych wirusami, robakami lub poważnymi błędami dysku twardego. Można to również zrobić w przypadku wielekrotnych instalacji/reinstalacji sterowników i błędów z tego wynikłych, albo uszkodzeń rejestru Windowsa, które system sam zaczyna monitować. Reinstall Windowsa nie wyeliminuje i nie ukryje usterek czysto sprzętowych. Lepiej zdiagnozować przyczynę sprzętową na starym i sprawdzonym systemie, wymienić taki podzespół i wtedy zrobić czystą instalację (najczęściej w przypadku płyty głównej, dysków twardych).

 

System Windows (czy to 7 czy 10) oraz multum aplikacji użytkowo-diagnostycznych pozwala na tyle skutecznie diagnozować sprzęt i oprogramowanie że bezzasadne są takie porady. Dla mnie taka porada - weź se sformatuj kompa i będziesz miał spokój to proponowanie pójścia na łatwiznę. Czasem lepiej pomyśleć, pokombinować, poczytać, doczytać - poznać i zrozumieć istotę problemu. Jak nie ma innego wyjścia, wtedy reinstall.

Link to post
Share on other sites

ja bym zaczął od sprawdzenia grafy, skoro w cs mu chodzi dobrze, a pewnie gra jak większość csowców w low żeby mieć najwyższy fps, to tam grafa nudzi sie i chodzi na półgwizdka, w iinych grach może być bardziej obciążona i crashuje, proponuje testy w unigine heaven i jakims 3dmark zrobić i zobaczyć , czy przejdzie w najwyższych ustawieniach

Link to post
Share on other sites

@k0chan tylko że AoE czy WoT to nie są jakoś super wymagający gry pod względem grafiki

jeśli chodzi o kompa nadal crashuje memtest pokazuje że wszystko git windows zaktualizowany tyle ile się dało ESET nic nie wykazał

Jeśli chodzi o przeinstalowanie directxa to czy to ma sens skoro win7 ma odrazu directax11?


Tak że chyba faktycznie tylko format mi pozostał

Edytowane przez orleoko
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu mialem podobny problem. Wystepowalo to w Leage of Legends. Komputer zawieszal gre, nie reagowal na alt+ctrl+del. Reset kompa obowiazkowy. U mnie problemem okazalo sie DirectX. Musialem przeinstalowac sterowniki. Chodzi jak nowy teraz. :)

Link to post
Share on other sites

@broodeck skoro mówisz że mimo wgranego z windowsem directx i tak go wgrałeś to też tak zrobie i jeszcze sprawdzę kartę pod obciążeniem jakimś programem


Przeinstaluj DirectX. 

 

Tutaj źródło: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17431

 

Wersja sterowników graficznych rozumiem że aktualna?

 

Windows oryginalny i aktualizowany?

Możesz dać jakąś inną sprawdzoną strone bo tutaj jak wchodze to jest tylko jakaś prezentacja i nagranie dźwiękowe po pobraniu

Jeśli chodzi o karte to teraz jak robiłem test to maksymalna temperatura wynosiła 66

Link to post
Share on other sites

Warren,skąd to oburzenie... :) Reinstal systemu trwa ok 30 minut. Jeśli problem się powtarza,jestem pewny,że to faktycznie raczej sprawa sprzętowa i jestem zmuszony do dokładnej analizy i sprawdzania. Poza tym ,skąd my możemy wiedzieć ,jak autor używa systemu,czy instaluje jakieś "lewe" programy z nieciekawych stron. Wiemy chyba dobrze,co takie programy (gry też) mogą zrobić z systemem (rejestr). Nie napisałem,że to rozwiąże występujące problemy,  ale jest to jedna z dróg.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Warren,skąd to oburzenie... :) Reinstal systemu trwa ok 30 minut. Jeśli problem się powtarza,jestem pewny,że to faktycznie raczej sprawa sprzętowa i jestem zmuszony do dokładnej analizy i sprawdzania. Poza tym ,skąd my możemy wiedzieć ,jak autor używa systemu,czy instaluje jakieś "lewe" programy z nieciekawych stron. Wiemy chyba dobrze,co takie programy (gry też) mogą zrobić z systemem (rejestr). Nie napisałem,że to rozwiąże występujące problemy,  ale jest to jedna z dróg.

nie instaluje "lewych programów i gier" jeśli jest do nich normalny dostęp  i reinstal faktycznie wiem że trwa około 30min ale wgranie programów i ustawianie cfg w grach zajmuje dużo więcej czasu (i nie chce mi się tego robić :))

Ale posprawdzałem już wszystko i nic więc tylko pozostaje format :(

Zrobie go w tym tyg i napisze czy windows czy coś z PC (mam nadzieje że windows)

Edytowane przez orleoko
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...