Skocz do zawartości

Płyta główna i procek


Recommended Posts

Witam. Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem bo to forum zostało mi polecone przez kolegę.

 

Chciałbym wymienić procesor, a do tego będzie konieczna wymiana płyty głównej.

Parametry:

- Mój procesor: Intel celeron D 336 (21x133) (oczywiście 1 rdzeń)

- Płyta główna: gigabyte GA-945GM-S2 (razem z procesorem są chyba z 2006 roku)

- Karta graficzna: GeForce 9400GT 512 ddr2 (nie jest zła, trochę myślałem żeby później SLI wykorzystać)

- Ram: 2x 1gb ddr2

- Zasilacz: 450W (PROCOMP: ATX KY-450W)

Chyba o niczym ważnym nie zapomniałem.

 

Chcę aby przez około 2,5 roku do mojego wyniesienia się z domu na studnia, nie było większy problemów. Podstawowym problemem zmuszającym mnie do takiej decyzji to lagi w grze (AirRivals przy większych walkach). Chcę aby tam można było się bić 20-100 osób w polu widzenia, internet jest wystarczający.

 

Dodatkowo miałem problemy ze sterownikami dzwięku wiec to nie musi być gigabyte.

 

Mój budżet to 1200zł (ewentualnie jak będę już zdecydowany w 100% rodzice mogliby mi trochę dołożyć.

 

I jeszcze na koniec proszę o cierpliwe tłumaczenie, nie jestem zbytnio w tematach, ale potencjał mam duży.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37761

4 rdzeniowy procek i niezła płyta główna pod OC. Możesz nawet podkręcić do 3,4ghz. Ram też trzeba wymienić. Spokojnie wystarczy 4Gb. SLI z tych kart to nie jest dobry pomysł. GTS 450 zapewni Tobie płynną rozgrywke. Zasilacz tez jest dupny. Do wymiany. wybrałem Corsair 430W.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o karte to myślałem czy nie wzrośnie wydajność po zmianie procka, wstrzymałbym się z nią jakiś czas. Grafika nie musi być najlepszej jakości, byle by nie wszystko było kwadratowe i się nie cieło. W najgorszym wypadku poproszę o pomoc przy wyborze karty.

 

Jeśli chodzi o procesor to zmiana konieczna, ten athlon wygląda nieźle, lecz ja sam nie znam różnicy między AMD a Intelem (prośiłbym o jakieś przedstawienie tej różnicy, również chciałbym się wiecej dowiedzieć o różnicy między GeForce a ATI)

decyzje, jak znam swoje życie, trzeba podjąć taką żeby ten procesor był jak najdłużej w dobrym stanie, a nie hop siup i miejmy nadzieje ze nie będzie git. Procesor mógłby nie grzać się szybko, a chłodzenie było w miarę ciche.

 

Dołożenie ramu, nie mam nic przeciwko. :)

 

Zasilacz ciągnie kilka miechów, było dobrze, staremu coś się stało (ale działał, z czasem jakby zaczął tracić moc i był kłopot z włączeniem kompa, karta nie zaskakiwała), był wymieniany na szybko (w połowie sierpnia 2010. Jeśli zmiana to nie chciałbym 430 tylko 500+

 

Jeśli chodzi o używane części to wolałbym nie próbować (ewentualnie ram i zasilacz ale jeśli używana karta czy procek to wolałbym nie)

Link to post
Share on other sites

Zależy pomiędzy jakimi procesorami chcesz różnice bo jak piszesz jakie są różnice pomiędzy AMD a Intel to na pewno cena ogólnikowo mówiąc amd tańsze ale intel wydajniejszy i kolor intel niebieski amd zielone ;d Dobra to teraz za składanie się bierzmy.. jeżeli na razie tylko Procesor, płyta i ramy to ja bym polecił... :

Procesor: Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 665 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-PH67-UD3-B3 /intel H67/ 375 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 149 zł

Sklep: www.Esc.pl

A jeżeli do tego dochodziła by grafika i zasilacz to zestaw ten co polecił "XAeroViperX" :(

Link to post
Share on other sites

SZERFEN co do zasilaczy to pamietaj ze nie o moc w zasdilaczu tylko chodzi.liczy sie jego stabilnosc i wiele innych p[arametrow.

dlatego "400w 400-tu watom nierowne"

porzadna 400-ka jest mocniejsza od niejednej taniej 600-ki.niestety ale twoj zasilacz nalezy do tej gorszej grupy :(

polecam z tanich zasliaczy delte 400.

jesli chcesz wydac niecowyrzej no to standardowo jak pewnie kazdy poleci ocz tagan bequiet seasonic corsair.jest w czym wybierac

i pamietaj powtorze jeszcze raz.przykladowo tagan 400w bedzie lepszy o niebo od tracewra choc by mial 700w. :(

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...