Skocz do zawartości

Lenovo Z580 modernizacja - co najpierw? SSD czy lepszy proc ?


Recommended Posts

Witam :)

Posiadam Lenovo Z580 na i5 3210m 2x4gb DDR3 + gF gt630m i dysk HDD 750gb

Nie gram w gry, chyba, że czasem CS albo MTA, ale zaczyna mnie powoli irytować praca laptopa.
Zawsze po włączeniu musi się przysłowiowo "rozgrzać" i przez pierwszych 10 minut działa jak żółw...
i tak się zastanawiam, bo mam go już 5 lat, jest w dobrym stanie, ostatnio zrobiłem mu pełny serwis czysczenie wymiana past i też wymieniłem wentylator (temperatury mocno spadły)
to teraz może coś bym w nim zmodernizował?
Co najpierw? SSD w miejsce HDD a HDD w kieszeń po DVD ?
Czy może proca wymienić na i7-3632QM ? (proc z Z580)

Link to post
Share on other sites

SSD to najlepsza inwestycja w takich laptopach, komfort pracy poprawia się nieskończenie wiele razy, IRDM 120GB kupisz za 220zł a obecny HDD możesz włożyć w kieszeń za 30zł i wrzucić go w miejsce napędu DVD którego pewnie i tak nie używasz. Procesora nie opłaca się wymieniać, wzrost mocy nie będzie aż tak spory, a wyrzucisz sporo kasy w błoto.

Link to post
Share on other sites

Mam podobnego laptopa , też 5 lat już na karku , system ani razu nie wgrywany od nowa . I ten sam problem , do póki się nie "rozgrzeje" to strasznie zamula , u mnie to trwa trochę krócej bo parę razy czyściłem system różnymi programami . ALe w porównaniu ze starym ssd kingstona który mam w stacjonarce to jest kosmos . Chrome jest odpalony po kilkunastu sekundach od włączenia zasilania w kompie . Wcześniej na zwykłym hdd też trzeba było sporo czekać .

Link to post
Share on other sites

plus cło moze doiść no i czas oczekiwania , a u nas byś kupił za https://www.sferis.pl/kingston-dysk-ssd-sa400s37-120g-120gb-25-sata3-p499496

https://www.sferis.pl/dysk-ssd-120gb-goodram-cx300-ssdpr-cx300-120-25-sata-iii-p443893

itp . czyli może nawet taniej  . Więc nie wiem czy to taki dobry deal . No chyba że dysk jakiś wybitny jest .

Link to post
Share on other sites

Raz każą płacić raz nie , po prostu miałeś szczęście . 140 zł to w sumie nie jakoś dużo w razie problemów, ale i tak bym wolał coś na miejscu kupić , zbyt mała różnica w cenie . No nic kupiłeś już , niech służy bezawaryjnie . 

Link to post
Share on other sites
plus cło moze doiść no i czas oczekiwania

Jakie cło? Na paczki z Holandii cła nie ma. Czas oczekiwania będzie z kilka dni, normalnie nie da rady wytrzymać.

 

Cyba, że najpierw wysyłają z Chin, przepakowanie w Holandii i potem do PL.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Ja nie rozumiem, jakby kupił u beduina na pustyni to też by się nie oplacało. O razu niech sobie kupi samsunga wpiz***u pro za 1500 zeta. Nastepnie wymienił bym procesor na i7 i także kupił bym go na Bidaxpress.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz
Czy może proca wymienić na i7-3632QM ? (proc z Z580)

 

Jak o ten chodzi - to jakiś ciekawy wynalazek bo na ali kosztuje 140 $. 

 

A znowu model i7-3630QM kosztuje już 106 $.

 

Ja na twoim miejscu zbadał bym dokładnie informacje o posiadanej płycie ( rozumiem z580 ) i jaki tam wsadzić można procesor. Bo tak na trzeźwo w tym momencie można było by coś popularnego dopasować. Co za tym idzie tańszego.

 

Sprawdź sobie dokładnie soket jaki posiadasz w swojej płycie. Wspomagaj się CpuZ, lub lepiej odczytaj fizycznie.

 

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i7_Mobile/index.html

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...