Skocz do zawartości

Komputer do gier z używanych częsci do 2500 zł + System Operacyjny


Recommended Posts

Witam, jak w temacie będę składał komputer na przejście gdyż sprzedaję laptop na którym grałem, i pracowałem a do kupieniawłaściwego troche czasu mi zostało gdyż muszę odremontować pokój ale nie ważne.

Wiec jak w temacie muszę złożyc komputer do 2500 zł i w tej cenie ma być jeszcze System Operacyjny. Sama jednostak ma zawierać najpotrzebiejsze elementy bez zbędnego wydawania pieniezy na napędy optyczne :). Sam komputer będzie wykorzystywanygłównie do gier (najczęście i w sumie chyba tylko do CS:GO choć wiadomo że w jakieś inne tytuły też pogram jeżeli konfiguracjapodoła) ale i także do pracy na Maszynach Wiryalnych (typu Oracle VM VirtualBox), programowanie (narazie podstawy więc bez obaw), może także trochę amatorska obróbka zdjęć i ogólnie do nauki i przeglądania internetu.

Sam komputer bym chciał by składał z jak największej ilosći używanych części gdyż kupowanie nowych może się odbić w tejcenie małymi ilościami klatek, więc chciałbym kupić ile się da używanych jak najlepszy części w tej cenie. 

A co do systemu operacyjnego do prosiłbym abyście mi doradzili jaki wybrać i z jakiej strony kupic by nie kupić pirata, a i proszę uwzględnić to że nie będę posiadał napedu optycznego :)

I gdybyście mogli obok danego komponentu napisać jego przybliżoną cenę bo móógłbym sobie poszukać i kupic co najwyżejtaniej i dołożyć do innego podzespołu np. dysku SSD (Choć wiem że w tej cenie to raczej niemożliwe to jeżeli uszczknętroszeczkę to się dokupi i będzie lepiej śmigać

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli w grę wchodzą używane części ja osobiście celował bym w taką konfigurację:

 

-I5 2500k/i7 2600k

-Asus P8p67

-Gtx 970 (tutaj powinieneś znaleźć jeszcze z gwarancją)

-ram 2x4gb 1600mhz

-Toshiba p300 (nowy)

-Zasilacz SeaSonic 520W (S12II-520) (nowy)

 

Powinieneś się zamknąć w ok. 2k i reszta na system.

 

Masz tutaj zestaw z możliwością podkręcania i mocna kartą graficzną na której będzie mógł przyzwoicie zagrać w Wiedźmina 3 na uber bez Hw jeśli cię nadzieję ochota

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o system, to najpewniej prosto z sklepu w cenie 400 zł. Jeżeli chodzi o GPU, to wydajność na poziomie 1050 TI powinna tutaj wystarczyć. Cena nowej to lekko ponad 700 zł.  Jak patrzę na ceny używek GTX 960 4 GB czy GTX 780 to po prostu tragedia. Jakbyś coś z tego dostał do 500 - 600 zł, to brać. 

 

400 zł - i7 2600 + ewentualnie chlodzenie box ~ 20 zł

280 zł - płyta główna z tego co widzę MSI B75 G43, taniej H81

- inna opcja to 2500K na Z68 pod OC

Obudowa to i nowa SPC RG4T w cenie 170 zł. W takiej samej cenie nowy HDD P300 1TB.

Do 200 zł masz pamiątki DDR3 1600 MHz 2 x 4GB

Za około 160 zł masz XFX TS 550W, be quiet! L8 530.

 

Razem z nowym systemem wychodzi ~ 1800 zł. Zostaje 700 zł na GPU bądź 500 + SSD 128 GB. 

W sumie za 500 zł masz nowego GTX 1050.

Zawsze tam można szukać systemu do 200 zł na aukcjach ale tutaj jest tak namieszane w licencjach, że chyba nawet MS nie wiem czy to legalne czy nie.

 

 

 

-I5 2500k/i7 2600k -Asus P8p67 -Gtx 970 (tutaj powinieneś znaleźć jeszcze z gwarancją) -ram 2x4gb 1600mhz -Toshiba p300 (nowy) -Zasilacz SeaSonic 520W (S12II-520) (nowy) Powinieneś się zamknąć w ok. 2k i reszta na system.

 

2600K obecnie na allegro od 650 zł

P8P67  od 300 zł

GTX 970 od 700 do 800 zł patrząc po cenach aukcji zakończonych 

Pamięci  200 zł

P300 to 170 zł

PSU od 200 zł 

 

Także tutaj jesteśmy przy 2300 zł + KW a jeszcze obudowy nie mamy. Konfig dobry ale będzie ciężko z budżetem. 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie,zapomniałem o budzie... W takim razie proponował bym:

 

-I5 2500k
-Asus P8p67
-Gtx 970
-ram ddr3 2x4gb 1600mhz
-Toshiba p300
-Spc RG4/RG4T

 

 

Za około 160 zł masz XFX TS 550W, be quiet! L8 530.

Do tego zasilacz który proponuje kajtek i powinniśmy zamknąć się spokojnie w 2k z gtx 970.Później jeśli znalazło by się parę groszy dokupić chłodzenie i kręcić.

Link to post
Share on other sites

No właśnie myślałem nad kupnem używanego chłodzenia od razu. Macie jakieś propozycje bo jak patrzyłem to może coś mi się uda jeszcze dozbierać a i kupić taniej.

A i jeszcze co do obudowy, jak coś to nie chcę z oknem i będzie można zaoszczędzić. I co myślicie o SilentiumPC Gladius M35 za około 150 zł może uda się kupić :) Albo ta cy podajecie też jest fajna ale jaka jest różnica? A może macie jakieś inny propozycje tanie a fajne :)


A takie pytanie bo zadałem to samo pytanie na inny forum i co sądzicie o tej konfiguracji:

 

Obudowa:

Zasilacz:

GPU:

Procesor:

Płyta główna 

RAM:

HDD

OS

Mniej więcej wychodzi około 2500-2600 zł uwzględniając przesyłki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...