Skocz do zawartości

Nowe RYZEN' Y i GTX' Y


Recommended Posts

Witam, piszę tutaj post bo nie opłaca się go pisać w dwóch różnych działach. Od dosyć dawna próbuje złożyć komputer i cały czas to odkładam lecz przydało by się go złożyć. Ale mam kolejny problem. Czy według was opłaca się czekać na nowe GTX i Ryzeny. Mam zamiar kupić skrzynkę za około 5000 zł i czy według was jest sens czekania? Komputer będzie kupowany mniej więcej w czerwcu więc cena tych komponentów trochę spadnie. Ale sam nie wiem czy jest sens czekania, proszę napiszcie swoją opinię. Jak co komputer będzie wykorzystywany do gier. 

Edytowane przez in3n0x
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście czekam z niecierpliwością na nowe ryzeny. Może wniosą coś nowego na rynek jak pierwsza generacja.

Jeżeli nie spełnią oczekiwań to z tego co wiem w wakacje mają wyjść Ice Lake czyli nowe intele więc będzie w czym wybierać ;)

Najważniejsze jest teraz to, żeby ceny kart graficznych spadły chociaż do poziomu sprzed 3 miesięcy bo 2500 za gtx 1080 to lekka przesada.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Ryzen Refresh to zbytnio nie ma na co czekać. Wyższy minimalnie zegar, minimalnie lepsza możliwość OC. Najbardziej pozytywną rzeczą jaką wprowadzą te CPU, to być może obniżka cen obecnych Ryzenów. 

 

Tutaj jednak i5 8400 stock i tak będzie chyba lepszy nie mówiąc o opcjach pod OC. Zostaje jeszcze Ice Lake

Co do kart, to jedno jest pewne. Obecnie to i warto czekać z zakupem serii 10xx patrząc na ceny. Jeżeli chodzi o GPU, to czekanie będzie raczej bardziej na plus. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Ryzen Refresh to zbytnio nie ma na co czekać. Wyższy minimalnie zegar, minimalnie lepsza możliwość OC.

 

Czy  to będzie minimalne to jeszcze nie wiadomo  bo elektrycznie 12nm jest dużo lepsze

Co   do wydajności  ryzena to faktycznie nie powala przy intelu ;)

 

in3n0x

Składaj  na 8700.

12 watków 4.3 ghz lake robi robotę  ;) ;)

A  co   do  grafy to do czerwca na 99% bedzie ampere i  na pascala nawet nie warto patrzeć

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Na Ryże nie ma co czekać bo wielkiego skoku wydajnosci nie bedzie,takze i tak wsyztsko bedzie zmierzało  do gier> Intel.

jak ktos ma jakis w miare proc,ktory ciagnie jeszce te nowe gry to moze warto by wstrzymac sie do premiery serii 9xxx bo tam Intel troche zamiesza,mam ciagle wrazenie ze Coffe bylo robione na szybko ,.....

 

co do GPU to to w ogóle szkoda cos pisac,i tracic nerwy . :o.

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Różnica na intelu  9700k będzie z pewnościa mniejsza niz miedzy 7700k as 8700k

 

 

Raczej będzie taka sama bo do 9700k mają dodać kolejne dwa rdzenie. Może jeszcze podniosą IPC. Najważniejsze, czy dadzą zamontować na z370 ;)

Edytowane przez mandalor
Link to post
Share on other sites

Masz problem z matematyką ......

Pomijam   ze  realne wykorzystanie na rok 2018 bedzie sporo mniejsze a IPC nic sie nie zmieni bo to to samo co 6700K ;)


https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1600_najtansze_szesc_rdzeni?page=0,30

Ryzen 1500 vs 1600 vs 1700

Z tym że na intelu  realnie mniej będzie widać bo jest z 50% szybszy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...