Skocz do zawartości

Opłacalność GT 1030


Recommended Posts

Hej

 

Specyfikacja ;

 

i3 8350k

asrock z370 pro4

ram gskill ripjaws 2x4 3200

zasilacz thermaltake 430w

 

I mam takie pytanie czy w moim przypadku kupno tej karty ma sens?

 

Głownie gram w gry takie jak LOL i World of Warcraft i do tej pory wystarczała mi zintegrowana karta zeby grac w FHD, ale zastanawiam sie nad tym zeby jednak jakas zakupic, myslalem o 1050ti ale tak myslalem myslalem i ceny ~800 pln.

 

Od tej 1030 troche odstrasza mnie to ze ma tylko 64bity.

Karta nie bedzie (raczej) na jakis dluzszy czas, jesli ceny spadna pewnie ja zmienie.

 

I jesli juz mialbym ja kupic to jaka polecacie? Myslałem nad wersja od gigabyta

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gt-1030-oc-2gb-gddr5-64-bit-dvi-d-hdmi-box-gv-n1030oc-2gi-1346017/

Link to post
Share on other sites

 

Od tej 1030 troche odstrasza mnie to ze ma tylko 64bity.

 

Jeśli do tej pory wystarczała grafika zintegrowana to po przejściu na GT 1030 różnica na plus będzie ogromna. Stare konstrukcje jak GTX 750 mają 128 bitową szynę pamięci a wydajność ogólna jest na poziomie GT 1030.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za porady a jeszcze takie pytanie, mysle miedzy ta 1030 a 1050, od jakiego producenta byscie polecali? Zalezy mi glownie na ciszy i zeby sie nie grzala zbytnio(pewnie i tak taka 1050 w tych grach bedzie sobie spała).

Ten czipset jest energooszczedny wiec kazdy model jest cichy i chłodny.Polecam np.MSi lub Gigabyte.  

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-aero-itx-ocv1-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-v809-2456r-1505606/

Edytowane przez Axolan
Link to post
Share on other sites

@@Arcus,

Może wpierw zdecyduj się czy 1030 czy 1050 bo jaki sens ma wyszukiwanie i polecanie Ci konkretnych modeli np. 1030 jak i tak zdecydujesz się na znacznie droższą 1050 ? Cisza, energooszczędność i opłacalność zakupu przemawia za GT 1030 z pasywnym chłodzeniem (Asus, Gigabyte, MSI). Nawet najtańsze modele 1050 są aż o 70% droższe (510zł vs 300zł) więc podstawowe pytanie ile chcesz na to wydać ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podłączę się do tematu.

Szukam karty graficznej do mało wymagających gier (cities skylines, football manager)

 

specyfikacja

intel pentium g4600

ram 8gb

gigabyte b250m-d3h

monitor Lg 24mp59g-p

 

znalazłem trzy karty 1030:

1) Gigabyte GeForce GT 1030 Silent Low Profile 2GB

2) ZOTAC GeForce GT 1030 2GB

3) MSI GeForce GT 1030 2GB OC

 

może ktoś podpowiedzieć która wybrać?

Edytowane przez Qdicini
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...