Skocz do zawartości

Lustrzanka z możliwością kręcenia filmów


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym kupić lustrzankę za 2000 PLN + - 10% z możliwością kręcenia filmów. Zależy mi na rozdzielczości 1080p lub 720p i na możliwie jak najdłuższym czasie filmowania.

 

Od razu dodam, że (niestety) ani kamery ani "kompakczaki" nie wchodzą w grę. Z powodów ode mnie niezależnych musi to być lustrzanka.

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś propozycje.

 

Porównując ten dwa:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 6G_II.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _6_VR.html

 

Czy D5000 jest lepszy? Nie obsługuje FullHD, ale czy w 720p będzie się lepiej spisywał?

Link to post
Share on other sites

Mam D5000. Do filmów nadaje się to co najwyżej średnio. Za mało FPS. Szkoda też, że nie ma kontroli nad parametrami podczas filmowania (nie ustawisz ISO, przysłony, czasu odświeżania, chociaż te dwie ostatnie ponoć da się zablokować przed wejściem w tryb filmowania - nie wiem). No chyba, że masz manualny obiektyw. Wtedy ustawisz wszystko oprócz ISO i czasu. D3100 chyba ma AF podczas filmowania (w D5000 tego nie ma).

 

Z tych dwóch, brałbym D3100. Ogólnie ponoć Canon lepiej radzi sobie radzi z filmowaniem (robią też kamery). No i Sony z półprzepuszczalnym lustrem (ale za to elektroniczny wizjer :D).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Popatrz na obiektywy, które Cię interesują (zakres ogniskowych, jasność) i ich cenę. Może taniej wyjdzie Ci w którymś systemie. A co do 500D, a 550D to nie wiem. Oblukaj testy.

 

Na pixel-peeper możesz obejrzeć zdjęcia.

 

Ten 550D ma chyba wyjście na zewnętrzny mikrofon. Nie wiem, jak 500D i D3100, ale D5000 tego nie ma.

Link to post
Share on other sites

Sony A33 sprawdzi się najlepiej z całej stawki pod względem kręcenia filmów. Canon 550D ma słabszy tryb filmowania jak chodzi o AF, nie będzie działał tak dobrze jak w Sony, ale za to wyższą rozdzielczość filmów (pełne 1080p) i lepszą jakość zdjęć (mimo upakowania tylu Mpx matryca nie szumi bardzo).

Podsumowując, jeśli nie zależy Ci na szybkim AF podczas filmowania i 2-3 sekundy ustawiania ostrości nie będzie problemem, a liczysz na wysoką jakość zdjęć to bierz Canona.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym wrócić do tematu. Dodarło do mnie, że w Canonie podczas filmowania nie działa podgląd, więc właściwie nie wiadomo, co się zapisuje. Problem ten jest rozwiązany w Alphie.

 

Który zatem byłby lepszy i pod jakim względem:

 

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/opis- ... bhtml#opis

 

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon ... m-is.bhtml

 

 

Proszę o opinie.

Link to post
Share on other sites

Sony lepszy pod względem szybkości AF podczas kręcenia filmów i ma stabilizowaną matrycę, ale tryb filmowania to 1080i, szybszy przy zdjęciach seryjnych od Canona.

 

Canon oferuje lepszą jakość zdjęć (co chyba jest najważniejsze w tego typu sprzęcie), samo wykonanie też troszkę lepsze, filmy w rozdzielczości 1080p, ale AF podczas filmowania wolny i słyszalny.

 

Jak chodzi o jakość zdjęć to Canon.

W Sony szybko nagrzewa się matryca i czasem już po kilku minutach musisz przerywać filmowanie i odczekać kilka minut żeby rozpocząć od nowa (w Canonie nie występuje ten problem), ale jak już kręcisz film to jakość filmu i szybkość AF są super.

 

Sam musisz zdecydować co dla Ciebie jest ważniejsze.

Link to post
Share on other sites

W specyfikacjach aparatów znajdziesz ile klatek :> (Sony 25fps)

 

A co do różnicy pomiędzy 1080p/i no to mogłeś przynajmniej na google poszukać :D

 

Sony rejestruje w 1080i (i - oznacza przeplot 'intelace') z prędkością 50fps, ALE... przez to, że jest to przeplot, każda klatka nie ma rozmiaru 1920x1080, tylko 1920x540 ! Wyświetlanie każdej pełnej klatki zajmuje 2 razy tyle czasu po, to żeby 'połączyć' dwie części po 1920x540 (czyli najpierw gówna, później dolna część ekranu) stąd rzeczywista ilość pełnych klatek to 25 ;)

 

Myślę, że dosyć obrazowo to przedstawiłem i zarazem jasno :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...