Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do 600/700zł ?


Recommended Posts

Witam

 

Jaką karte graficzną do 700zł (max) lepiej kupić ? Mam tak naprawdę do wyboru 2/3 karty,a mianowicie gtx 950(raczej asus)/r9 380(2gb msi gaming) ,bądź też 1050ti ,a zależało by mi jednak na tym,żeby karta miała długie wsparcie i wytrzymała do min połowy 2019roku beż wiekszych "ubytków" wydajności. Nie ukrywam,że nie lubie nvidii (zwłaszcza za ich praktyki dotyczace wsparcia starych generacji kart ) i wolałbym r9 380 2gb ,ale czy 2gb pamięci starczy do full hd na dzisiejsze czasy ? Z tego co widzę w testach to 380ka w większości gier wygrywa i są to podobne karty (380ka leciutko lepsza) ,ale za to też jest bardziej prądożerna i w tym tez goraca.

 

Ps. O zasilacz,proca i inne pierdoły nie pytajcie nawet :) Wszystko sobie da rade,a w sprzęcie nie siedze 2 dni. Mam jedynie dylemat ,bo karty sa mocno zblizone no ale jednak..... Dodam ,że 1050ti kupie nowa ,a r9 380 2g na rocznej gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Brał bym 1050ti, mniej prądożerna od r9 380, nowsza konstrukcja, a co najważniejsze kupisz nową.

 

Z tego co widziałem, to karty działają bardzo podobnie.

 

Te półtora roku bez problemu da radę :-)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Jasne, w DX12 380tka pokaże się z lepszej strony. Lecz ładować się w kartę z 2GBvram, mając do wyboru nową 1050 Ti(z gwarancją), która charakteryzuje się wyższą kulturą pracy i sprawnością energetyczną, posiadającą 4GB vramu, nie jest dobrym pomysłem.

Radeony są obecnie przepłacone i nie ma sensu się za nimi rozglądać do gier, jedynym słusznym wyborem jest tu Pascal ;).

Link to post
Share on other sites

ile masz gw na tego r9 380 2gb? bo wydajnościowo sa podobne, resztę zalet ma gtx 1050ti (pobór, kultura pracy, chłód) ale tutaj masz full gwarę - dx12 lekko wydajniejszy radzio, dx11 gtx - dodatkowe pytanie, w ile gier grasz w dx12?

Mam tak naprawdę 2 gry na dx 12 i cała reszta na dx 11 ;)  Na radeona mam rok gwary,a 1050ti byłaby nowa ze sklepu.

Czyli karta przegłosowna,brać 1050ti :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...