Skocz do zawartości

Przebudowa PC - "Czy w dobrą strone idę?"


Recommended Posts

Te karty sa tak wydajnie ze nawet bez OC nie ma szans ich zagiąć :P

Dokładnie. Mam GTX 570 i nie ma opcji żeby mi cokolwiek pierdło. Miażdżąca większość gier lata w 60 FPS z Vsync STAŁYCH !!!

 

Poza tym NV ma PhysX...

 

Chcesz rezygnować z czegoś takiego ???? :

 

Link to post
Share on other sites

to ja napisałem a nie D I L :P

 

Physx to jak dla mnie nadal ciekawostka fajny bajer al mało kiedy zwracam uwagę czy woda z kranu sie kapie naturalnie czy tam tez papierki latają po ścianach :D chociaż fajnie to jest .... ale to tylko bajer :P

Link to post
Share on other sites

Ja tak szczerze mówiąc nie kminie tej technologii, że niby w czym jest to lepsze - zostawiając, znaną tu pewnie wszystkim, definicję tego tworu na boku - od tej fizyki w HL2. Ten Batman to w ogóle kupa - to bez Physix obiektów brakuje? :P

Link to post
Share on other sites

Tylko tak się mówi, że "nikt nie zwraca na to uwagi", a tak na prawdę ma to duży wpływ na efekt końcowy co z resztą bardzo dobrze widać na filmiku od @effendi'ego360. Na różnego rodzaju efekty świetlne i inne takie bajery też nikt nie zwraca uwagi, a gdyby to wszystko wyłączyć to gra wyglądała by jak "kupa" za przeproszeniem mówiąc.

Sporo zależy też od tego w jakim stopniu dana gra wykorzystuje Physx'a. :P

Link to post
Share on other sites

Tylko tak się mówi, że "nikt nie zwraca na to uwagi", a tak na prawdę ma to duży wpływ na efekt końcowy co z resztą bardzo dobrze widać na filmiku od @effendi'ego360. Na różnego rodzaju efekty świetlne i inne takie bajery też nikt nie zwraca uwagi, a gdyby to wszystko wyłączyć to gra wyglądała by jak "kupa" za przeproszeniem mówiąc.

Sporo zależy też od tego w jakim stopniu dana gra wykorzystuje Physx'a. :P

Tak ale grając np w Metro 2033 czy tam BBC2 nie zwracasz uwagi na to jak kula trafi ci koło głowy w budynek i kurz czy tam odprysk od ściany realistycznie będzie sobie spadał tylko patrzysz na to zeby cie nie zastrzelili lub cos podobnego :D można się tak przekomarzać nawet cała noc ale to ne ma sensu :P

Link to post
Share on other sites

chociaż fajnie to jest .... ale to tylko bajer

nie no jasne;

 

po co kupować auto z klimą ? - przecież to tylko bajer

 

po co kupować TV full hd ? - przecież to tylko bajer

 

po co grać w gry na max detalach ? - przecież to tylko bajer

 

po co ci cholernie drogi vertex 2 i dwa samsungi w raidzie ? - przecież to tylko bajer

 

 

Fajny masz tok rozumowania. Skoro tak myślisz to po co Ci taki mocny sprzęt ? Nie lepiej coś słabszego żeby grać w detalach na minimum albo po prostu konsola ?

Bo przecież te wszystkie efekty "to tylko bajer".

Link to post
Share on other sites

chociaż fajnie to jest .... ale to tylko bajer

nie no jasne;

 

po co kupować auto z klimą ? - przecież to tylko bajer

 

po co kupować TV full hd ? - przecież to tylko bajer

 

po co grać w gry na max detalach ? - przecież to tylko bajer

 

po co ci cholernie drogi vertex 2 i dwa samsungi w raidzie ? - przecież to tylko bajer

 

 

Fajny masz tok rozumowania. Skoro tak myślisz to po co Ci taki mocny sprzęt ? Nie lepiej coś słabszego żeby grać w detalach na minimum albo po prostu konsola ?

Bo przecież te wszystkie efekty "to tylko bajer".

Co ma piernik do Wiatraka? takie porównywania nie maja sensu klimę czy TV używasz na co dzień a physx nieee :)

Link to post
Share on other sites

@d i l

 

Mam to na co mnie stać i to co chcę mieć na obecną chwilę. Chodzi mi tylko o to, że nie uważam czegoś za zbędny bajer bo akurat tego nie mam/nie mogę mieć tylko i wyłącznie ze względów finansowych.

Następną platformę jednak już będę składał z myślą właśnie o tych "niepotrzebnych bajerach" bo jak dla mnie czy to PhysX czy 3D to wcale nie zbędny bajer tylko naprawdę cool sprawa. Widziałem parę gierek z włączonymi tymi efektami i nie będę kłamał, że nie chciałbym czegoś takiego mieć.

Link to post
Share on other sites

Widzę,że dyskusja rozszerzyła się o nowe tematy:) W każdym bądź razie esc.pl dzisiaj wysłało kuriera z częściami także jutro będę wszystko miał. Oczywiście podzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnicy w wydajności(o ile takowa będzie miała miejsce):P oraz umieszczę kilka fotek jak to wszystko razem wygląda. No i od razu pogonie tego I5 2500k bo jeszcze go nie mam ale wiem ,że już tego pragnie:) Myślę ,że na 4,5ghz pójdzie z palcem w du**e:)

Pozdro.

 

(...) Tak dokladnie 4.5Ghz to odpowiednia wartośc:p

 

Słuchajcie chopy:P Czy to prawda,że wystarczy mnożnikiem walić w górę i ewentualnie podbijac napięcie na tym procu? Od kilku dni przeglądam fora i testy i niby tak się go podkręca. Z moich zdobytych informacji wynika ,że tylko te dwie opcje wystarcza do pogonienie go na 4,5ghz.

 

 

 

p.s. Kilka dni temu bank w którym pracuję zakupił (za moją namową:)) Kilka serwerów HP Proliant 380 G7 z prockami Intel Xeon 5650 oraz 32 Gb ram każdy. Oczywiście jako maniak wydajności zrobiłem wiele testów np. w cinebench 11.5 wynik cpu wynosi 13.8 pkt, jak to zobaczylem to oniemialem. Dwa procki 6-o rdzeniowe - 12 wątkowe rozkminily ten test w mgnieniu oka. Za mną kilka nocek nie przespanych ale na windzie 2008 r2 serwer zasuwa masakrycznie. Dodam ,że ponad 80 pracowników loguje sie na zdalny a na nim nie robi to najmniejszego wrazenia............

achhhhhhhh juz o niczym innym nie mysle tylko o robocie. Od jutra urlop i testy swojego nowego kompa:PPPPPP

Link to post
Share on other sites

@d i l

 

Mam to na co mnie stać i to co chcę mieć na obecną chwilę. Chodzi mi tylko o to, że nie uważam czegoś za zbędny bajer bo akurat tego nie mam/nie mogę mieć tylko i wyłącznie ze względów finansowych.

Następną platformę jednak już będę składał z myślą właśnie o tych "niepotrzebnych bajerach" bo jak dla mnie czy to PhysX czy 3D to wcale nie zbędny bajer tylko naprawdę cool sprawa. Widziałem parę gierek z włączonymi tymi efektami i nie będę kłamał, że nie chciałbym czegoś takiego mieć.

Nie każdy jest taki małostkowy. Mam co prawda słabszą kartę, ale do takiej Mafii 2 na max z PhysX wystarcza (miejscami brakuje nieco FPS, ale ogólnie da się grać) i szczerze mówiąc, nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy PhysX max, a PhysX off. W Batmana nie grałem. Także zgadzam się, że w większości gier PhysX to tylko bajer, który można sobie spokojnie odpuścić.

Link to post
Share on other sites

wiedziałem ze w końcu ktoś mnie poprze z tym ze PhysX to tylko bajer :)

 

co do 3D ... fajne ale jeszcze na to nie pora jak dla mnie ze wzgledu na koszty jakie trzeba poniesc.

 

Ja osobiste ostatnio dorwałem Step Up 3 (3D stereoskopowe ) przez okulary Red Cyan oglądałem na 32 Calowym TV FHD i byłem bardzo zadowolony z tego jakie efekty to daje :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...