Skocz do zawartości

Przebudowa PC - "Czy w dobrą strone idę?"


Recommended Posts

Witam.

Zamierzam troszkę przebudować mój komputer.

 

Phenom II 1055t - zmiana na Intel I5 2500K

Asus M4A77TD-Pro - zmiana na Asrock P67 Pro3 B3

Ac freezer 7 - zmiana na Silentium PC fortis + Enermax Apollish

XFX radeon 5850 - zmiana na HIS 6970 turbo

Chieftec 500 watt - zmiana na Chieftec 650 Watt

 

reszta bez zmian czyli:

 

Ocz vertex ssd 64gb

Samsung 500gb S-ATA II

Creative X-Fi Gamer

Creative Fatality Headset

Creative Gigaworks T20 Series 2

Logitech G500

LG Flatron 24'' 1080p

Coolermaster centurion 590

 

Proszę o opinie czy kroczę w dobrą stronę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko poprawnie dobrałeś i byłby to bardzo fajny zestaw, ale co Cię skłania do zmiany, przecież obecny sprzęt jest naprawdę dobry :pajac: Zastanów się czy kwota jaką Ci przyjdzie zapłacić za upgrade, będzie adekwatna do przyrostu mocy :D

Link to post
Share on other sites

Od zawsze byłem zwolennikiem AMD mimo iż wiedziałem o wyższości intela pod względem wydajności.

Chciałem w tym przekonaniu wytrwać czekając na coraz to nowsze konstrukcje AMD. Niestety całkowicie zatraciłem juz jakiekolwiek nadzieje po przeczytaniu szeregu testów nowej architektury intela. Przy zastosowaniu takiej samej karty graficznej Intel miażdży amd - co miałem nawet okazję zobaczyć na własne oczy. W Bad Company 2 na 1055t przy intensywnej walce framerate niepokojąco spada poniżej 25 fps. Szczegłólnie podczas wybuchów-co znacząco obniża komfort gry.

Na słabszym I5 2400 od tego którego planuje kupić takie sytuacje nie miały miejsca. FPS nigdy nie spadły poniżej 40 nawet przy wyższych ustawieniach graficznych. Ogólny poziom fps utrzymywał się na znacząco wyższym poziomie. W innych grach zaobserwowałem podobną sytuację. Stąd moja decyzja o zmianie.

 

p.s. Czytałem wiele recenzji Asrocka i wydaje się bardzo udana konstrukcją.

Link to post
Share on other sites

Może zastanów się w takim razie jedynie nad zmianą chłodzenia CPU(+ jego OC), karty graficznej, ewentualnie zasilacza?

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37697

A jeśli nie będziesz zadowolony z wzrostu wydajności, zmienisz platformę na s1155 :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po kiego Ci te 6 rdzeni 4 rdzeniowy byłby nawet trochę lepszy już pomijając cenę. Radzę poczekać trochę na potwierdzenie możliwości wciśnięcia Buldożera na AM3, choć nie mam pojęcia jak to zrobią :D . Do tego czasu możesz wymienić samą grafikę, a potem ją zawsze przełożyć.

Tak w zasadzie to budujesz prawie nowy zestaw od podstaw.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem po kiego mi 6 rdzeni skoro są nic nie warte. Za każdym razem gdy czekałem na nowa architekturę amd czytałem ,że ma zaskoczyć wydajnością-na tym się jednak kończyło. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony co do kolejnej odsłony amd. Tego phenoma 1055t mam cały czas podkręconego do 3,5Ghz ale co z tego jak i tak sobie nie radzi.

Link to post
Share on other sites

Banan z ciebie, i ty wyciskasz z fortisa na 6-jajach te 3,5Ghz, dobre AMD kręci te procki do 4,0Ghz, więc zmień chłodzenie na notcura Nh-d14 o ile się nie mylę najlepsze chłodzonko, kręć proca na mocniejszym zasilaczu i grafę kup taką na pokroju HIS 6970 turbo, i intelka wsysa nosem, a buty to matce odsyła :D

Zasilacz polecam ten:

Chieftec BPS-550C 550W Nitro Series Modular

Informacje dodatkowe:

• Certyfikat 80PLUS BRONZE

• Odłączane okablowanie

Dobre chłodzenie:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=27515

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz wycisnąć coś z AMD to kup od razu Mugen'a i pastę Zalman STG2, albo od razu Zalman Quiet (pasta w zestawie), posłuży Ci jeszcze na nie jednym procku.

Pamiętaj, że od x czasu te AMD jedzie na tej samej architekturze, więc przełom jakiś może (nie musi) być dopiero z Buldożeremi - to wszystko do tej pory to marketingowy bullshit.

 

@xml2000

Wyciska te 3.5GHz na AC freezer.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że zmiana tak dobrego sprzętu jest głupotą. na pewno starczy jeszcze na rok :D:pajac::co: Ale już możesz myśleć o pożądnym chłodzeniu np. Mugen 2, Zalman Performa a jeśli masz sporo kasy to może nawet Zalman Extreme. Jeszcze zasilacz. Nie bierz Chieftiec bo z nimi są problemy. Najlepeij brać Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze. Cichy z certyfikatem 80 PLUS gwarantuje niesamowitą wydajność. Tyle na dziś zmodernizuj.

Link to post
Share on other sites

Niestety chyba trafiłem na nieciekawy kawałek wafelka, bo ten mój 1055t nie chce iść stabilnie wyżej niż owe 3,5 Ghz. Choćbym nie wiem jak się starał - a kombinowałem już na wszystkie sposoby. Myślę,że to może być również wina sekcji zasilania na płycie - tylko 4-o pinowe złącze. A sandy bridge w wersji K nie dość,że przez 32nm proces technologiczny to jeszcze przez niskie TDP na poziomie 95w stanowi idealną w/g mnie propozycję w tym segmencie cenowym.

 

(...) no i oczywiście co najważniejsze możliwości OC - 4.5Ghz na powietrzu dostępne na każdym wręcz egzemplarzu......jak dla mnie istny "cukierek" :D

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę,żeby bulldozer osiągnął poziom intela, no chyba ,że szykują coś naprawdę rewolucyjnego. Jak to wszyscy znamy z autopsji zawsze było inaczej. Miano odgrzewanych kotletów byłoby tu jak najbardziej stosowne. Niby na phenomie II 1090T BE można te 4.0 Ghz bez większych problemów osiągnąć jednak jest to zupełnie nie współmierne z 4.0Ghz od intela. Różnica wręcz miażdżąca sięgająca kilkudziesięciu wręcz procent. NIESTETY. Ale pożyjemy - zobaczymy. Z całego serca życzę dla AMD jak najlepszej architektury i żeby w końcu procesory AMD były dobra propozycja dla graczy i więcej nie stanowiły wąskiego gardła przy mocnych PC-tach.

Link to post
Share on other sites

Kingston HyperX 1600mhz 3 x 2 GB.

 

No dla przykładu ten Bad Company 2 o którym pisałem. Gram w niego od roku. Ogólnie fps oscyluje w okolicach 60-80 ale bardzo często przy okazji wybuchów, wiekszej kaszanie na ekranie to niestety framerate spada poniżej 25. Przy tak wysokiej średniej takie spadki niestety są bardzo odczuwalne i w znacznym stopniu czynią rozgrywkę mniej przyjemną. Mnie to bynajmniej bardzo denerwuje.

 

p.s. Dzisiaj sprzedałem juz wszystkie podzespoły do wymiany i zamówiłem:

 

HIS Radeon 6970 Turbo,

Intel I5 2500k,

Asrosk P67 PRO3 B3,

OCZ 750 Watt,

Scythe Mugen 2

Link to post
Share on other sites

Wybrales bardzo dobry sprzet i nie sluchaj tych, ktorzy mowia ze nie odczujesz roznicy. Przez najblizsze pare latek starczy ci to w zupelnosci. Ja tego procka mam podkreconego na codzien do 4.4 Ghz temperatura przy tym na chlodzeniu Cooler Master v8. Dobry zakup.

Link to post
Share on other sites

dodam swoje 5 groszy :co:

 

BC 2 ci ścinało na takim sprzęcie ? wierzyć mi się nie chce, ja na początku miałem Phenom 955 + GTX 260 + 4GB ram i nie zanotowałem takiego spadku FS ;)

 

skynet1984 jesteś prorokiem? skąd wiesz co będzie za parę lat :D

 

AMD CENA/WYDAJNOŚĆ bez konkurencji

 

INTEL WYDAJNOŚĆ/CENA tak samo wydajnosc powala cena również ...

i5 2600K 740 zł +/- za taka kase na AM3 dostane Phenom 955+ dobra płyte główna i procesor tez wystarczy na bardzo długo :D Teraz sobie można gdybać... wybór JAK DLA MNIE bez sensu ale to tylko moje zdanie i Ciiiiiiicho :pajac:

Link to post
Share on other sites

Testy mówią same za siebie a czytałem ich multum i sa jednoznaczne. Przy tej samej kardzie graficznej intel I5 2500k potrafi rozwalic amd 1100T nawet o 30-40%. Myślę ,że to naprawdę przyszłościowy zakup i odczuję nie małą różnicę.

 

 

p.s. Zastanawiam się tylko nad płytą główną czy nie zmienić zamówienia na innego producenta, ale z drugiej strony testy Asrocka P67 Pro3 B3 też wypadają wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

ASRock ma bardzo bogata ofertę bardzo dobrych płyt po wpadkach kilka lat temu Firma zaczęła produkować produkty światowej klasy, wystarczy spojrzeć na płyty ASRock 870 Extreme 3 ( AM3 ) jak przez wiele portali na świecie jest polecana do zestawów, ASRock odbudował swoja reputacje i widać ze ta Firma chce rywalizować z najlepszymi i wychodzi im to bardzo dobrze, kolejna wpadka była by ich końcem a na takową sie nie zanosi mogę śmiało powiedzieć ze ASRock robi teraz płyty z półki HighEnd, wybór twojej płyty jak dla mnie jest bardzo dobry sam bym ja brał gdybym miał zmieniać platformę na SB :D

 

Ma wszystko czego ci potrzeba tak ze na pewno będziesz zadowolony :pajac:

 

Możesz rozważyć jeszcze zakup Gigabyte GA-P67A-UD3 :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...