Skocz do zawartości

jaka płyta x299 pod i7-7820x ?


Recommended Posts

Jak w temacie potrzebuje plyty glownej x299 do procesora i7-7820x+1080ti ( Najlepiej z wbudowanym wifi ). Zastosowanie profesjonalne - komputer bedzie pracowal pod duzym obciazeniem czasami nawet cala dobe( rendering ). Najlepiej mobo od gigabite asus albo msi . max 1400 zl

Bylbym wdzieczny za pomoc 

Link to post
Share on other sites

jeśli jeszcze nie kupiłeś tego intela to polecam platformę AMD:

 

 jest tańszy, do obliczeń na poziomie tej i7, połączenie IHS z rdzeniem lutowane, daję to lepsze temperatury

 

mocna sekcja, efektowny wygląd, bogato wyposażona, jest zintegrowane Wi-Fi, dobrze wyceniona

 

 

gdy będziesz miał kiedyś ochotę modernizować na większą ilość rdzeni wychodzi wyraźnie taniej na AMD X399 w porównaniu do bardzo drogiego Intela X299

 

 

 

 

a jeśli koniecznie chcesz platformę intela, to proszę bardzo:

 

model odświeżony z końcówką XE wyszedł całkiem nie dawno, poprawili mu sekcje zasilania, która wytrzymuje ponad 300W cpu m.in 18 rdzeniową Core i9, jest Wi-Fi, również cena za płytę nie przesadzona

 

tzw. glut w wersji profesjonalnej 

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo taniej  Asrock x299 Extreme 4, również z mocną sekcją zasilania  https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-x299-extreme4-1622526/

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi .

 

Rozważam jeszcze platrofmę z370 z procesorem i7 8700k  -   Nie mogę się zdecydować która z nich będzie lepsza do moich zastosowań . Mam około 11 - 12 tyś na całego blaszaka  ( Możecie coś Panowie doradzić ? )

 

Powiedzcie mi czy inne płyty poza Asrockiem nie nadają się wgl do takich zastosowań ?

Jakoś nie jestem zwolennikiem tej marki :)  z tąd moje nastawienie 

 

AMD niestety całkowicie odpada . 

Edytowane przez patryko_m
Link to post
Share on other sites

Z370 to platforma dedykowana na typowy rynek konsumenta, m.in jest najlepsza do gier i oferuje dobre możliwości obliczeniowe
 
najmocniejszy przedstawiciel platformy Z370 tzw. Core i7-8700K nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o wydajność, ale nie da rady dogonić 8-rdzeniowce typu i7-7820X, Ryzen TR 1900X w zastosowaniach profesjonalnych, po za tym na platformach X299 / X399 możemy wymieniać procesory nawet do 16-18 rdzeni, i korzystać z szybszych trybów pracy pamięci np. Quad-Channel.
 
jedyny wyjątek gdzie i7-8700K wyróżnia się, stanowi pakiet Adobe, tam radzi sobie zaskakująco dobrze, dlatego że te oprogramowanie lubi wysoki GHz i często korzysta z 4 rdzeni, ~ jak wiemy ten coffy lake ma najwydajniejsze pojedyncze rdzenie.
 
 
Wracając do tej twojej płyty X299, jeśli nie chcesz ASRocka, mogę polecić także:
 

sekcja na pewno daję radę z i7-7820X oraz i9-7900X [recenzja video], [recenzja text], na przyzwoitych temperaturach 60-70'C, *pytanie co dalej przy modelach 12-18 rdzeniowych? ;p (testów nie znalazłem)

 

następnie droższe i pewniejsze modele:

 


(wszystkie modele podane przeze mnie mają Wi-Fi)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...