Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry, to znowu ja. Uzbierałem od rodzeństwa spowrotem do 1750 zł ;) I zastanawiać mnie zaczęła inna rzecz...

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37723

Oto zestaw - chciałbym odblokować dwa rdzenie przy procu. Jaka do tego płyta gówna (czy ta w zestawie byłaby dobra) i czy potrzebne byłoby dodatkowe chłodzenie? Polegam tylko na tym box-owym oraz wentylatorku w obudowie...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

CPU: AMD Athlon II X4 640 S-AM3 3.0GHz BOX (ADX640WFGMBOX)-350zł,

RAM: GoodRAM 4GB DDR3 1333Mhz Cl9-140zł,

MOBO: MSi 870-c45-239zł,

GPU:Gigabyte Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP-450zł,,

HDD: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB-140zł,

PSU: Corsair CMPSU-430CXEU-165zł,

Napęd: SAMSUNG SH-S223C BULK-90zł,

CASE: Tacens Prior Limited -130zł,

Razem: 1700zł

@Igoruss Mam zastrzeżenia co do twojego zestawu,2 rdzenie 2 gb ram i wydajna grafika dziwne połączenie...co do grafiki z mojej konfiguracji to nie ma gry ,która by na niej nie poszła w najwyższych detalach,więc dawanie hd 6850 kosztem 2 gb ram i procesora nie ma sensu...

Link to post
Share on other sites

Loxik nie żeby to była ofensywa, ale wszędzie dajesz ten sam zestaw z raczej mierną już kartą graficzną. Ja pisałem prędzej, że napęd mam ze starego komputera, więc stówkę jestem do przodu. Ramy to nie problem - zawsze można dokupić po jakimś czasie, majątek 2GB nie kosztuje... Poza tym Igoruss podawał Athlon-a 3-rdzeniowego z taktowniem powyżej 3.0, więc do gier w zupełności by wystarczył (jednak i tak wezmę Athlona 4 rdzenie 3.1). A na HD6850 pociągne raczej o wiele dłużej niż na 5770.

To tyle ode mnie.. Nauczyłem się juz trochę od Was ha :D

 

Edit: no może nie wszędzie, ale karta graficzna często się powtarza w Twoich zestawach :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Loxik nie żeby to była ofensywa, ale wszędzie dajesz ten sam zestaw z raczej mierną już kartą graficzną. Ja pisałem prędzej, że napęd mam ze starego komputera, więc stówkę jestem do przodu. Ramy to nie problem - zawsze można dokupić po jakimś czasie, majątek 2GB nie kosztuje... Poza tym Igoruss podawał Athlon-a 3-rdzeniowego z taktowniem powyżej 3.0, więc do gier w zupełności by wystarczył (jednak i tak wezmę Athlona 4 rdzenie 3.1). A na HD6850 pociągne raczej o wiele dłużej niż na 5770.

To tyle ode mnie.. Nauczyłem się juz trochę od Was ha :D

Tyle, ze w przyszłości zamiast zmieniać gpu, będziesz musiał zmieniać całą platformę (cpu, mb). Moim zdaniem prościej wymienić grafikę - ja bym poniżej Phenom 555 (z możliwością odblokowania choćby 1 rdzenia) nie polecał.

Chyba, że wierzysz w cud obsługi Buldożera na tej płycie :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...