Skocz do zawartości

144HZ, IPS/VA/MVA/ 27'+, WQHD 1500-2500zł


Recommended Posts

Hej, szukam monitora o następujących parametrach:

 

Matryca 144hz, 100hz od biedy

Matryca NIE TN, IPS albo MVA najchętniej. TN odpada całkowicie.

Wielkość 27'+ dla 16:9 i 32'+ dla 21:9

Matryca WQHD dla 16:9 i ewentualnie FHD+ dla 21:9, aczkolwiek nie jestem pewny czy to nie będzie za mało

 

Monitor trochę do grania (w fpsy głównie), trochę do pracy, trochę do neta. Uniwersalny generalnie

Mam biurko o głębokości 50cm i siędzę generalnie dosć blisko ekranu. W związku z tym zastanawiam się czy mega duże monitory będą ok. Testowałem sobie tv 32' i było w miare ok, oprócz wielkiego input laga :)

 

Wysortowałem sobie takie do tej pory

 

AOC 31,5" AG322QCX - Boję się że to będzie trochę za duży kloc, ale generalnie jest bardzo spoko

AOC 35" AG352QCX - boję się o rozdzielczość na 35 calach, 200hz kompletnie mi nie potrzebne, no i to też porządny kloc. No i nie jestem przekonany jeszcze do 21:9

LG 34" 34UC79G-B - j/w

Acer XF270HUA - ten się wydaje idealny, ale ciężko go dostać (tylko amazon.de) i mało o nim opinii. Ale te które są, są bardzo ok

ASUS 27" MG279Q - ten taki neutralny się wydaje, ale znowu bez żadnego bajeru

 

Coś innego sugerujecie? Który z nich?

 

Reszta sprzętu w skrócie dla porządku

I5-6500

RX480 8GB

16GB ramu

SSD

Edytowane przez rudnik8
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć ile pln jesteś w stanie przeznaczyć na zakup monitora. Trudno oczekiwać, żeby monitor za niecałe 1500zł miał parametry monitora za ok 3000zł. Każda z propozycji którą rozważasz jest ciekawa.

Link to post
Share on other sites

Kolego, ja też ciągle trzymam budżet na monitor i wyczekuje.

 

Od ręki dostępny:

AOC AG322QCX

 

MSI przekazało mi informacje, że na wiosnę do sprzedaży wejdzie ten model:

MSI mag27cq

 

Z IIYAMA odpisali mi, że póki co nie planują wprowadzić nic powyżej 26" 144Hz 1440p na innej matrycy niż TN.

 

Mnie jeszcze czeka kupno karty graficznej, ale dam sobie spokój bo ceny są wariackie. Wczoraj czytałem test Zotac GTX 1060 AMP! + czyli 1060 z podkręconymi pamięciami 8000Mhz--->9000Mhz to w maju ta karta kosztowała 1226zł ! A wydajność względem podstawowej wersji (czyli tych wszystkich modeli co dziś kosztują 1400 i w górę) wcale nie była taka symboliczna. Tych kart praktycznie nie ma. Trzyma się tylko MSI z dopiskiem + a wydali taką kartę na pewno jeszcze Asus i Gigabyte. Zresztą to była odpowiedź Nvidi na rx580.

Link to post
Share on other sites

Ten MSI wygląda zachęcająco, ale ciekawe jaka będzie jego cena, bo wersja FHD na amazonie kosztuje 400eur

 

Btw: Tego samsunga C27HG70, na włoskim amazonie można wyrwać za 499EUR i to jest cholernie zachęcająca cena. Tyle że tam ma paskudne opinie, a na niemieckim znowu bardzo dobre (ale już 650EUR). Amazon to amazon, problemów ze zwrotem nie będzie i mocno się zastanawiam nad tym

 

Ceny kart graficznych to padaka, takie używane RX480 są kilka stówek drożej niż ja dałem rok temu :D

Link to post
Share on other sites

Według źródeł ma kosztować po przewalutowaniu około 2000zł, ale czy to będzie bardziej 1949zł, czy 2299zł, tego nikt nie wie, ale znając życie bardziej pesymistyczna wersja nas czeka :D

 

Chyba nie wytrzymam do wiosny i skuszę się na tego AOC 32" bo tak czekać można w nieskończoność...

Link to post
Share on other sites

A wiecie coś więcej właśnie o tym LC27HG70QQUXEN?

z ceną 500eur za nówkę i gwarancją amazonu to jest najlepsza cena ze wszystkich tu opisywanych monitorów. rozmiar idealny, lekkie zakrzywienie, tylko ta nóżka wydaje się bezsensowna

Tyle że na włoskim amazonie ma katastrofalną ocenę, a na niemieckim czy hiszpańskim już bardzo dobrą. O co chodzi? Trzeba będzie bawić się w odsyłanie?

Link to post
Share on other sites

W mniejszym bracie tego samsunga między tyłem, a ścianą jest ~15cm odstępu. W jednej sztuce miałem tak koszmarne podświetlenie, że ciężko uwierzyć jak ktoś nalepił "QC". Mimo wszytko panel samsunga (VA, 144Hz, 3000:1) wypadają świetnie w tej cenie (LC24FG73)

Link to post
Share on other sites

A wiecie coś więcej właśnie o tym LC27HG70QQUXEN?

z ceną 500eur za nówkę i gwarancją amazonu to jest najlepsza cena ze wszystkich tu opisywanych monitorów. rozmiar idealny, lekkie zakrzywienie, tylko ta nóżka wydaje się bezsensowna

Tyle że na włoskim amazonie ma katastrofalną ocenę, a na niemieckim czy hiszpańskim już bardzo dobrą. O co chodzi? Trzeba będzie bawić się w odsyłanie?

Tu masz dokładną recenzje tego samego monitora w większej wersji http://www.tftcentral.co.uk/reviews/samsung_c32hg70.htm

Też mi się wydaje opłacalny tylko chciałbym wersje z g-sync. Na włoskim amazonie zobacz zdjęcia w komentarzach, fatalne wady matrycy. Wygląda to jak przecena na wadliwe matryce ;) Na niemieckim zaś cena wyższa ale nie widziałem takich opinii. 

Edytowane przez tonysopr4no
Link to post
Share on other sites

Amazon znam (przynajmniej niemiecki) i żadnych problemów nie robia jak towar jest jakiś wybrakowany to wymieniają od ręki za darmo, więc tu się nie martwię. Chyba jakaś felerna partia tam poszła po prostu, bo na niemieckim zero problemów. Teraz akurat nie ma na włoskim i czekają na dostawę, może nowa będzie lepsza


A nie, ten samsung jednak odpada. Monitor bardzo fajny, ale podstawka która wypycha ekran 40cm od ściany to przy moim płytkim biurku będzie głupota

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...