Skocz do zawartości

Polecana płyta + procek + intelgate free do ok. 1000zł


Recommended Posts

Od razu zaznaczam, że nie panikuje ze względu na ten ostatni intelgate z meltdown&spectre.

 

Już od jakiegoś czasu noszę się z wymianą bo moja obecna płyta główna jest w fatalnym stanie aż dziw że jeszcze działa. Także w przeciągu 2-3 miesięcy chcę ją zmienić na coś innego (nie koniecznie lepszego).

 

Mój obecny zestaw:

i7-870 4x2.93ghz

Płyta Asus P7H55-M

8gb ram

geforce gtx 960 4gb

240gb dysk ssd + 2TB HDD

 

Do tej pory chciałem wymienić płytę bo jest w fatalnym stanie, (większość wejść w niej nie działa tj. wejścia na dźwięk, ethernet, kilka wejść usb, z pozostałymi które działają są problemy), ale jako że wypłyneła ta afera Intelgate to może i przy okazji wymieniłbym też procesor.

 

Co poszukuję:

# Mniej więcej ten sam poziom mocy, nie musi być nawet lepszy od tego co teraz mam bo wg. mnie wystarcza mi w zupełności na obecne gry/programy których używam, aby tylko procek nie dławił mi karty graficznej.

# Intelgate free, czyli płyta z prockiem która dostanie update biosa bo z tego co się dowiedziałem moja 4 letnia płytka może tylko o tym pomarzyć.

# do ok. 1000zł za całość

# w miarę możliwości wolałbym bardziej energooszczędną aniżeli wydajną

# Punkt specjalny: jako wieloletni fan Intela dopuszczam teraz a nawet skłaniam się mocno do zakupu AMD :)

Dodam tylko, że z intelem jestem od czasów afery z procesorem amd k6 które dosłownie płoneły jak dobrze pamiętam, od tamtej pory przesiadłem się na intela i tak już zostałem a to był rok coś przed 2000 zdaje się.

 

Pytania:

1. Myślicie, że owe "łatania" tych luk w intelu załatwią sprawę czy są one tylko doraźne i lepiej poczekać i kupić nową generację wolną od tej wady?

2. Ceny tej nowej generacji zapewne będą zawyżone bo dosłownie 80% świata czyli tyle ile jest procków intela w użyciu będzie chciało przesiąść się na załatane procki?

3. Czy wymiana samej płyty na taką która dostanie update biosu (o ile takowe będą pasujące do mojego procka socket LGA1156) wystarczy, czy trzeba jednak wymieniać także procesor?

 

Tak czy siak jeśli ktoś będzie skory do pomocy to bym poprosił propozycję samych płyt jak i płyt z procesorami do 1000zł, same płyty oczywiście trochę taniej powiedzmy do 500zł.

 


https://www.morele.net/inventory/info/426b94e3/

 

takie coś póki co wybrałem.

 

Tylko nie wiem co do płyty czy ona dostanie te najnowsze łatki na spectre? (bo od meltdown jest amd bezpieczny jak rozumiem?)

I czy kości pamięci z mojego starego kompa będą tam bez problemu współgrać, bo nie wiem czy taktowanie ma tam jakieś znaczenie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...