Skocz do zawartości

Jak włączyć 240hz?


Recommended Posts

Nie wiem jak wlączyć panel monitora :P Pierwszy raz mam windowsa 10tke od dwóch dni.

Sterowniki juz sciagnalem przez menadzer urzadzen, mam najnowsze, ponoć. W panelu nvidia jest 144hz i tak dotychczas mam ustawione. 

 

Dokładnie w Panelu Nvidia są możliwości takie jak 59hz 60hz 75hz 100hz 120hz 144hz na różnych rozdziałkach, ale brak 240hz.

Edytowane przez kozakowy
Link to post
Share on other sites

Tu opisano identyczny problem:

 

https://forums.overclockers.co.uk/threads/limited-to-144hz-on-my-240hz-aoc-agon-251fz.18786698/

 

Niewykluczone, że to wina nieco wiekowej już karty graficznej. Ale pod ww. linkiem piszą o sterowniku z CD - a @kozakowy piszesz, że nie masz płytki ze sterownikami do monitora - więc te pliki, które ściągnąłeś - to pewnie sterowniki. Pytanie - który plik jest z rozszerzeniem *.inf - sprawdź, czy to aby na pewno do Twojego monitora - i zaktualizuj sterownik z poziomu Menedżera Urządzeń.

 

  • Did the monitor come with a CD/DVD? And did you update using the driver on it?

    From Page 41 of the manual:

    Select the "xxx.inf" file and click the "Open"button. Click the "OK"button.
    • Select your monitor model and click the "Next"button. The files will be copied from the CD to your hard disk drive.
    • Close all open windows and remove the CD.
    • Restart the system. The system will automatically select the maximum refresh rate
Link to post
Share on other sites

@kozakowy - podstawa to sterownik do monitora - a taki przecież jest. Na początek zaktualizuj go z poziomu Menedżera Urządzeń - najpierw sprawdź, czy te pliki, które ściągnąłeś, na pewno są od Twojego monitora. Sporo przemawia jednak za tym, że karta graficzna nie udźwignie tych 240 Hz, o czym wspomnieli pod linkiem, który wcześniej zamieściłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...