Skocz do zawartości

Wybór kabla z konwerterem (GTX-y 10xx i monitor z D-Sub)


Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Jak powszechnie wiadomo Pascale nie wspierają sygnału analogowego (brak konwertera), więc gdy ma się monitor jedynie z wyjściem D-Sub, to zwykła 'przejściówka' zda się na nic. Aktualnie poszukuję kabla, o długości 1,5m lub więcej, z wbudowanym konwerterem. I teraz trzy pytania:

 

1. Który rodzaj wybrać:

DisplayPort- D-Sub?

HDMI - D-Sub?

DVI-D - D-Sub?

Ma to jakieś znaczenie? Nie jestem w temacie kompletnie i nie wiem czy nie istnieje coś w stylu np. "konwertery DVI - VGA to najgorsze co może być, lepiej brać te z HDMI".

 

2. Który konkretnie kabel wybrać, bo przeglądając oferty rozstrzał cenowy jest spory (od 30-40 zł do grubo ponad 100). Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości, ale tak ślepo brać od razu najdroższy też nie wypada. Wolę najpierw zasięgnąć rady przodków ekspertów z tego forum.

 

3. To pytanie tyczy się ogólnie tego, czy warto brać długi kabel z wbudowanym konwerterem, czy lepiej zaopatrzyć się w takie krótkie cuś (https://www.morele.net/kabel-gembird-hdmi-d-sub-0-15m-czarny-a-hdmi-vga-04-980933/). Pisząc "warto" nie chodzi mi o cenę, lecz o szeroko rozumianą jakość w tym przypadku. Generalnie tłumaczyłem sobie, że im mniej złącz, tym lepiej, stąd pomysł o długim kablu.

 

PS

Za rady "lepiej kup se nowy monitor" serdecznie dziękuję, ale nie będą one pomocne.

Link to post
Share on other sites

Produkt który wrzuciłeś w linku powinien działac bez problemu. Nie ma różnicy czy to bedzie konwerter z HDMI czy DVI-D bo to są te same sygnały cyfrowe które trzeba zamienić na analog. Pamiętaj także że każda taka konwersja to strata na jakości obrazu, jedni to widzą inni nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...