Skocz do zawartości

2 pytania odnośnie amd phenom II x2 550


Recommended Posts

Witam.

Mam 2 pytania

1) w biosie pokazuje mi mnożnik na x16, co daje 3200, a wszędzie pisze, że ten procesor ma standardowo mnożnik x15 = 3100. Jaka może być tego przyczyna, że u mnie jest inaczej ?

2) czy można jakoś zwiększać obroty boxowego wentylatora który dołączony jest do phenoma II x2 550 ? Wykręciłem go na 3600mhz i cpuidr pokazywał 25000rpm

Link to post
Share on other sites

Wentylator można podkręcić w biosie lub za pomocą programu speedfan,w biosie poszukaj takiej zakładki hw monitor(lub podobna zakładka) i w tej zakładce wszystko ustawisz co związane jest z wentylatorami wentylatorami .

Link to post
Share on other sites

Nie znam takiej przyczyny , nigdy się z takim czymś nie spotkałem , zresetuj bios i zobacz czy to samo będzie :D , po restarcie biosu wszystko zmiany procesora , płyty i innych podzespołów się zmienią na standardowe i po tym zabiegu sprawdź czy wszystko jest w porządku ;) .Bios można przywrócić za pomocą płaskiego śrubokrętach tylko trzeba zetknąć ze sobą dwa piny na płycie głównej o nazwie "CMOS" .CMOS to jest pamięć biosu :P .Tak jak powiedział przedmówca , też możesz zrobić aktualizacje bisu .Tu masz poradnik to aktualizacji biosu : viewtopic.php?f=5&t=12290 .

Link to post
Share on other sites

A pewien jesteś, że to nie jest po prostu x2 555BE ?? :)

hehe właśnie chciałem to napisać :) .

:!: EDIT :

Autorze jeśli masz dobry zasilacz(możesz podać markę i moc zasilacza) to możesz spróbować odblokować dodatkowe rdzenie , płyta musi posiadać ACC lub UCC(najczęściej w płytach Asrock) lub NCC(w chipsetach nvidi) + SB710 i w górę , ja jest SB710 i w zwyż to też jest na pewno ACC lub UCC lub NCC .Jeśli nie wiesz czy posiadasz odpowiednią płytę to podaj model płyty to Ci pomogę :) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...