Skocz do zawartości

Wysoka temperatura - ale czego? :(


Recommended Posts

Ten wentylator też jest bardzo wydajny i za razem cichy :)

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 120mm.html

:!: EDIT :

Proponuje jeszcze :

- Scythe Slip Stream 29zł

Obroty - 1200obr/min

Przepływ - 68,54 CFM (116,47m3/h)

Głośność - 24,0 dB

Typ łożyska - Ślizgowe

Żywotność - 30 000 h

Uwagi - Istnieją modele o różnych prędkościach, wybrałem tę, gdyż jest najbardziej przyjazna środowisku (głośność).

 

Be Quiet! Silent Wings Pure 39zł

Obroty - 1350obr/min

Przepływ - 49,79 CFM (84,6m3/h)

Głośność - 18,5 dB

Typ łożyska - FDB

Żywotność - 200 000 h (średnia)

 

Enermax Magma UCMA12 45zł

Obroty - 1500obr/min

Przepływ - 69,15 CFM (117,5m3/h)

Głośność - 18 dB

Typ łożyska - Twister

Żywotność - 100 000 h (w temp do 85°C)

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

chcialem jeszcze zapytac ,jesli kupie np tego SSS 120x120 800obr/min to czy np on bedzie caly czas sie krecil z taka predkoscia?

zalozmy ze teraz mam na procku 33stopnie - i zaczne cis robic , temp wzrosnie do 45stopni to czy wiatrak bedzie sie krecil dalej z 800obr/min?

Bo moj boxowy kreci sie szybciej wraz ze zwrostem temp , co musze zrobic zeby wiatrak krecil sie caly czs z ta sama predkoscia??

Jeśli wentylator ma wtyczkę zasilającą 4 pin czyli PWM(PWM to kontrola obrotów w zależności od temperatury procesora) , jeśli wentylator ma wtyczkę zasilającą 3pin to kreci się z najwyższymi obrotami , można kupić kontroler obrotów np. taki http://allegro.pl/brak-zlacz-3-pin-szyb ... 37269.html ma dwa złącz z napięciem +12V i dwie z napięciem +5V też mam i polecam !

Link to post
Share on other sites

"jeśli wentylator ma wtyczkę zasilającą 3pin to kreci się z najwyższymi obrotami"

to znalazłem na benchmarku

"podpinasz sie wiatrakiem 3pin pod wejscie SYS_FAN1 i w Biosie ustawiasz zeby wiatrak krecil sie odpowiednio szybko do (w przypadku sys_fan1 pewnie tak bedzie) temperatury chipsetu"

więc wychodzi na to że można tym sterować z poziomu biosu kwestia tylko jakie płyty to umożliwiają

Link to post
Share on other sites

Jak ma się 3 pin to się ustawia z jaką prędkością ma się obracać wiatrak i tyle , a jak jest wentylator pod 4 pin (PWM) to wentylator kręci się z taką prędkością jaka jest temperatura CPU , jeśli temperatura jest wyższa (obciążenie) to wentylator będzie się kręcił szybciej :) .

Link to post
Share on other sites

mutissj - dobrze dmucha ten wentylator od _AAB_ ? Pod jakie napięcie go podłączyłeś ?

 

według mnie tak, mam 80mm z przodu, i 120mm z bok, BLUE LEDY ma mocne

podłączyłem je pod 3 pin, w biosie mogę regulować, napięcie pisze na pudełku screen

 

tak to wygląda:

 

 

http://img695.imageshack.us/img695/6816/img20110318001.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...