Skocz do zawartości

Wysoka temperatura - ale czego? :(


Recommended Posts

Witam

Posiadam plyte gl. Gigabyte MA770T-UD3 i nie pokoi mnie jedna temperatura :

http://wstaw.org/w/p2c/

Temperatura zaznaczona w czerwonej ramce , czyzby to byl chipset? czasami wskoczy na 79 ale najczesciej mam 80 - dziwne to troche - gdy dotykam palcem chipsetu jest cieply ale nie az tak zebym sie sparzyl.

Czy moze mi ktos pomoc w tej sprawie?

Link to post
Share on other sites

Gadałem z kumplem na GG i napisał mi tak;

 

Ja 16:45:44

siemka

Ja 16:45:46

dobrze ze ejstes

Tomi-GG 16:45:53

co tam

Tomi-GG 16:45:55

hej

Ja 16:45:57

powiedz mi czego to jest temperatura

Ja 16:45:58

http://wstaw.org/w/p2c/

Ja 16:46:18

to w czerwonej ramce

Tomi-GG 16:50:25

co ty szukasz jakis pierdol :D

Tomi-GG 16:50:30

to jakas przeklamana wartosc

Ja 16:50:49

na forum jakis koles temat założył

Tomi-GG 16:50:51

masz cos wpiste pod drugi pin od chlodzenia na plycie?

Ja 16:51:05

i nie wiem jak mu to wyjasnic

Ja 16:51:15

ale widzisz u mnie ta wartosc jest inna

Ja 16:51:26

ja mam w tym miejscu 36 stopni

Ja 16:51:29

a on ma 80

Ja 16:51:36

i nikt na forum nie wiem co to jest ;/

Tomi-GG 16:52:07

sluchaj popierwsze to zapytaj go czy ma cos wpięte pod dodatkowe gniazdo FAN na plycie

Tomi-GG 16:52:17

jesli nie ma nic ta wartosc jest przeklamana i nic nie znaczy

Ja 16:52:29

aha ok

Ja 16:52:31

dzieki

 

 

Sprawdz

Link to post
Share on other sites

Wiec tak , mam podpiete wiatraki pod FAN , temp jest od 79 do 80 stopni , przed chwila przylozylem na chwile wiatraczek na chipset i tem spadla do 78 ale nic poza tym , najczesciej temperatura wynosi 80stopni - mowa o stanie spoczynku , ale gdy dotykam chipset palcem - no jest cieply ale nie goracy i zebym sie sparzyl :D poprostu jest normalna temperatura i smialo moge palec trzymac tam nawet godzine ;) takze nie mam pojecia co jest grane.

Moze sprobuje odlaczyc wszystkie wiatraki jakie mam od plyty ( od FAN ) ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz jako takie lepsze chłodzenie w obudowie to się w ogóle nie przejmuj. U mnie TMPIN wynosi 128*C - już dawno by się coś sfajczyło. To chyba taka maniera HWMonitora. Spróbuj użyć wersji Pro - lepiej odczytuje temperatury i ten beznadziejny odczyt w niej zniknął, zobacz także AIDĄ 64. Jestem w 99% pewien że to błąd odczytu a nie faktyczna temperatura.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz jako takie lepsze chłodzenie w obudowie to się w ogóle nie przejmuj. U mnie TMPIN wynosi 128*C - już dawno by się coś sfajczyło. To chyba taka maniera HWMonitora. Spróbuj użyć wersji Pro - lepiej odczytuje temperatury i ten beznadziejny odczyt w niej zniknął, zobacz także AIDĄ 64. Jestem w 99% pewien że to błąd odczytu a nie faktyczna temperatura.

Pozdrawiam.

No HW monitor mam wlasnie PRO i taka temp :D

ok sprobuje jeszcze aidą - ona pokazuje temp chipsetu?

Link to post
Share on other sites

Wyczyść wentylatory najlepiej szerokim pędzelkiem , zamontuj z tyłu obudowy wentylator wydmuchujący powietrze z obudowy , możesz dodatkowo też z przodu obudowy zamontować wentylator który będzie wdmuchiwał zimne powietrze do obudowy .

Link to post
Share on other sites

jak dobrze pamiętam z tego co dawno wyczytałem to na gigabytach hwmonitor pokazuje tam zawsze 80stopni (też tak mam) i nie ma to nic wspólnego z żadnym chipsetem pierwsza temp to temp płyty głównej, druga procka a trzecia... no właśnie? wg mnie program na innych płytach pobiera te dane z jakiegoś elementu a na gigabytach w tym miejscu jest jakaś kupa i u wszystkich wbija 80 stopni

Link to post
Share on other sites

Jeśli autor ma wentylator ( najlepiej 2) to niech zamontuje je w obudowie i temperatury mogę spaść :) .

Autorze - masz jakieś wentylatory ? :)

Plyta mazaledwie niecaly miesiac - takze kurzu raczej tam nie ma :co:

obudowe mam przewiewna - mam z tylu wiatrak 120x120 z przodu 90x90 jest fajnie chlodno tylko ta temp jest taka wysoka - ok nie bede sie juz nia przejmowal :)

Link to post
Share on other sites

umieść na maxa tych wentylatorów,

Zależy jaki rozmiar też , ja mam dwa wentylatory 80x80 i tak głośno chodzą jak pralka :) , najlepiej wentylatory 120x120 ponieważ mają największy przepływ powietrza i są na dodatek ciche :) .
Link to post
Share on other sites

Ile masz za zakup wentylatorów ?

Proponuję:

http://www.proline.pl/?p=EMX+UCTB12P+120MM

i

http://www.proline.pl/?p=SPC+ZEPHYR+120MM

ten drugi wentylator to na przód obudowy żeby robił cyrkulację powietrza w obudowie .Możesz to przeczytać http://forum.pcformat.pl/Wentylatory-FAQ-t .

Link to post
Share on other sites

Ten zephyr podobno malo wydajny , za 2szt SSS 120x120 w komputroniku dam 74zł , w pro line musze doliczyc jeszce koszt wysylki - w komputroniku odbior osobisty :)

zephyr mało wydajny ale do lepszej cyrkulacji będzie dobry :) .
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...