Skocz do zawartości

Dziura w procesorach Intela 8 generacji


Recommended Posts

 

Gdyby odkrycie luki związanej z Meltdown było tak proste i oczywiste jak to opisujesz to zapewne zostałaby odkryta już dawno a jednak było potrzeba do tego ponad dekady i grupy ekspertów opłacanych przez Google

Intel ma całą ARMIĘ inżynierów (a nie jakąś tam garstkę ekspertów) i to bardzo wysoko wykfalifikowanych których zadaniem jest m.in. właśnie wypatrywanie bugów, luk i bottlenecków. Więc ja osobiście nie wierzę że ta cała armia aż przez 20 lat nie wiedziała co się święci. To były czasy gdy walka AMD vs Intel była bardzo wyrównana a w erze Athlonów XP szala była po stronie AMD dlatego dla Intela każda jedna funkcja przyspieszająca była na wagę złota. Intel pewnie czekał do momentu kiedy się wyda i wtedy powiedzą "przepraszamy i zapraszamy do zakupów nowszej gen wolnej od wad". Lata mijały, nikt się nie gapnął no to po co wprowadzać zmiany degradujące wydajność jak nikt się nie skarżył? Również samo NSA mogło wiedzieć o luce i ich odwodzić od jej łatania.

 

Oczywiście to wszystko gdybanie ale moim zdaniem jest to o wiele bardziej prawdopodobne niż "sorki, przez 20 lat przeoczyliśmy lukę"

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Update w sprawie MSI

1. Wysłałem wiadomość do Asrocka że użytkownicy raportują że patche działają. Oto co odpisali ...

Regarding MSI, we have tools that give information regarding a.o. the microcode, it is not about the date, it is about the CPU Microcode inside the BIOS
We checked several BIOS versions from that page, all had Microcode 70, the patch should have Microcode 80.
But it seems some smart people are also writing their own BIOS with updates, but all manufacturers received the same file from Intel, because that was what we are waiting for.
But this is not a contest who is right, letting people believe you have updated BIOS versions, while every BIOS I checked doesn't have that update, is not the same as making no statement but create stable BIOS versions that are updated.
The first updated BIOS versions were released on 12-01-1028, all new versions should have this code, and at the same time we also fix the pervious IME bug as well, everything in one BIOS.
ASRock will release a statement soon, updated BIOS is on the way.


Czyli wychodzi na to że MSI załatało to po swojemu zanim wyszedł patch. Pewnie oficjalny mikrokod intela wprowadzą w następnym updacie.

2. MSI na facebooku przeprosiło za skasowanie komentarzy ...

Dziwne, nie usuwaliśmy żadnych komentarzy, zwłaszcza, że był to okres gdy ja jako prowadzący fb byłem na chorobowym i nie byłem w stanie śledzić wszystkich komentarzy. Dostęp do naszego fanpage ma wiele osób, nie tylko z samej firmy, ale także agencji robiącym dla nas relacje z eventów, po przedstawicieli w terenie czy działy techniczne. Nie dojdziemy teraz do tego kto potencjalnie usunął takie komentarze, ale prawdą jest, że to niepoprawne zachowanie. Przepraszamy Cię w takim razie za zaistniałą sytuacje, zaskoczyłeś mnie tym mocno.

Cokolwiek o tym myśleć, ja wierzę w to tłumaczenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli wychodzi na to że MSI załatało to po swojemu zanim wyszedł patch. Pewnie oficjalny mikrokod intela wprowadzą w następnym updacie.

 

tzn?

No  bo wgrywasz bios z data  styczniową a   date pokazuje grudniową po wgraniu

O  co tu chodzi ?

 

Jak jesteś tam zarejestrowany to weź im puść note zeby ogarywali  ram na z370 bo jest masakra .

Wszedzie pisza ze cos robią z tym a nie widać tego ;)

Link to post
Share on other sites

@HAKELBERY

Wiesz co pozwolę sobie zachować opinię dla siebie. Już na jednym z forów na którym publikowałem te rzeczy zostałem zjechany że drążę dziurę w całym podczas gdy bez cienia zajadłości chciałem poznać opinię stron z jednej i z drugiej strony żeby wyciągnąć co jest prawdą. Bo mnie ryba jaki sprzet mam w domu - AMD, Intel, Geforce, Radeon, MSI, ASROCK - nie ważne. Ważne żeby nikt ze mną jako konsumentem nie leciał w kulki. Ale ludzie tego nie rozumieją i bronią producentów których sprzęt posiadają zamiast walczyć o pełną transparentność dla konsumentów - czyli de facto o swoje prawa jako konsumenta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten procesor to wbrew pozorom jest chyba jednym z najbardziej bezpiecznych z racji swojego wieku

 

Procesor podatny na Meltdown i Spectre uważasz za najbardziej bezpieczny ? :)

Te dwa czerwone Yes! to bynajmniej nie jest powód do radości w tym zabytku.

 

Taki efekt zastosowania w Pentium MMX (P55C) lepszego mechanizmu przewidywania skoków (Branch Prediction) z Pentium Pro.

Link to post
Share on other sites

Procesor podatny na Meltdown i Spectre uważasz za najbardziej bezpieczny ? :)

No jasne że tak.  Nikt już takich procesorów nie bierze pod uwagę w codziennym użytkowaniu. No oprócz retro entuzjastów. Już na Pentium 4 (Rdzeń Northwood) praca nawet przeglądarki jest kłopotliwa a co dopiero na tym.

Link to post
Share on other sites

Skoro zabytkowy 21 letni procesor jest podatny na te same luki bezpieczeństwa co najnowszy Coffe Lake to nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o bezpieczeństwie. Każdy komputer można odciąć od internetu lub trzymać wyłączony bez zasilania ale nie tak określa się czy sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. Procesory bez wady można uznać za bezpieczne ale w przypadku Intela trzeba cofnąć się w czasie jeszcze bardziej do pierwszych modeli Pentium, komputerowa prehistoria.

Link to post
Share on other sites

Podłączam się do tematu, zauważyłem po ostatnich aktualizacji spadek wydajności o 28% w Cinebench R11.5w nowym Cinebench sytuacja wygląda podobnie

 

TESTY na INTEL CORE i5 2500K @ 5300MHz

Płyta główna: ASUS P8P67 z wgranym najnowszym BIOS

8GB RAM DDR 3 2000MHz

DYSK: SYSTEMOWY: SSD ADATA SU900 256GB, NA DANE: 2xSEAGATE 2TB (RAID 0)

System op. WIN 10 HOME x64 z najnowszymi aktualizacjami na dzień 17.01.2018r.

 

INTEL z MICROSOFTEM  sztucznie obniżają taktowanie procesora w testach wielowątkowych, przez co spada wydajność, w testach jednowątkowych wydajność bez zmian, dodatkowo po poprawkach windows 10 omija programowo ustawienia BIOS pomimo wyłącznie regulacji częstotliwości obniżania i zmiany napięcia w BIOS w systemie funkcja i tak działa, to jest jakaś patologia w przypadku mojego core i5 2500K obniżają taktowanie przy pełnym obciążeniu przez co spada wydajność o 28%, według mnie Intel chce w ten sposób wymusić wymianę starszych generacji core i5 i core i7 na nowsze, wydajność tylko spada przez obniżenie taktowania rdzeni pod obciążeniem, w normalnych warunkach mój i5 2500K przebija wydajnością i7 6700K, po aktualizacji jestem w lesie.

Dołączam wam zrzuty ekranu z testów i ustawień BIOS:

http://www7.zippysha...25euV/file.html

http://www7.zippysha...SF6pw/file.html

http://www7.zippysha...vulSZ/file.html

http://www7.zippysha...Vfj8b/file.html

http://www7.zippysha...hAXsX/file.html

http://www7.zippysha...2ha6d/file.html

Edytowane przez DJ89POLAND
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...