Skocz do zawartości

KARTA GRAFICZNA RX 580 JAKĄ WYBRAĆ


Recommended Posts

Witam serdecznie. No właśnie szukam karty graficznej w cenie do 2tyś (+,-) pod ryzen 7 1700.

Długo myslałem nad wyborem i padło na czerwonych na serie RX 580.

Pytanie jest tylko jedne jaki model wybrać?? 

A może kupić coś od zielonych np. GTX 1070 ??

 

Bardziej mi chodzi o kartę która spokojnie wystarczy na 2 lata.

 

Czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

@dj, przy obecnych cenach Rx 580 jest bardzo nieopłacalny. Takie Nitro 8GB miało na premierę sugerowana cenę na poziomie 1250 PLN, teraz zaś na alledrogo.pl musisz dać minimum 400 pln więcej (cenie trudno się dziwić jak Eth dobija do $1000!!!), a są przesłanki że będzie Jeszce drożej.

 

Jest taka stara mądrość, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. My zaś ponownie wracamy do sytuacji, gdy w tej samej cenie masz rx 580 I gtx 1070.

 

Poczekaj™

Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej napisał. Doradzono mi juz wystarczająco i ja zrobiłem sobie takie zestawienie. Pewnie nie jednemu się przyda także polecam  :P

 

RADEONY 580 8 gb - czołówka pod względem wydajności:
 
Aours XTR
 
MSI GAMING X +
 
NITRO + LE
 
Nieco taniej i nieco gorzej:
 
XFX GTR-s 
 
MSI GAMING X
 
XFX GTS Black Edition
 
 
Alternatywe znalazłem coś z tego "zielonego obozu":  8-) 
 
GTX GEFORCE 1060 6GB czołówka:
 
MSI GAMING X
 
GIGABYTE
 
MSI ARMOR
 
Ja się wstrzymałem z kupnem w Polsce ze względu na tragicznie dużą cenę. Ale mam przyjaciółkę w Danii, w której będzie znowu za 2 dni i i tam w przeliczeniu na korony duńskie kupuje Aorusa XTR za 1300 zł  :rotfl: A wysyłka to są grosze  :->Gorzej jak coś padnie i będzie trzeba reklamować, ale nie myślę o tym  :>
Edytowane przez karolk693
Link to post
Share on other sites

 

Cena faktycznie czerwonych jest co raz większa i ok mógłbym poczekać ale jaka pewność że stanieją i kiedy??

 

Nie chcę zabijać twojego entuzjazmu, ale taniej już było. Radeony będą tak długo drogie jak tylko krypto-waluty będą opłacalne, a te mogą się pojawiać coraz nowsze i cykl się powtarza. Osobiście postawiłbym na coś ze stajni MSI, bo nigdy nie czytałem niczego złego na temat kultury czy jakości wykonania ich kart. Są ciut droższe od konkurencji, ale przeglądnij sobie wykresy z poziomem hałasu czy temperaturami takiego GTX-a od MSI. Jak dla mnie GTX 1070Ti to lekko poroniony pomysł ( coś jak GTX 1060 3 Gb ), ale nie wiemy w jakiej rozdzielczości planujesz giercować na tej maszynie. Do 1080p/144fps 1070Ti zupełnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...