Skocz do zawartości

Cyrki po wymianie procka


Recommended Posts

Sorry za brak bardziej precyzyjnego określenia problemu w nazwie tematu, ale w sumie nie wiem nawet, jak lepiej to opisać.

 

W prezencie na święta mój brat dostał procka, i7-6700K. Dziś wreszcie się zabrał za przełożenie.

 

Efekt:

 

 

Przed wymianą procka (z i5-6500) wszystko było okej. Znaczy no, karta sypie artefaktami, ale underclock pomagał do tego czasu, poza tym nie tak to wyglądało do tej pory (raczej klasyczne artefakty) i działo się pod obciążeniem, nie na pulpicie.

 

Rzeczy się dzieją na głównym monitorze, na drugim nie zauważyłam problemów (poza tym, że system jest ogólnie zlagowany), nie ważne, który ustawiony jest jako main. Błędy występują bardziej intensywnie przy obciążeniu procesora (nie wiem, czy widać to na filmiku dobrze, ale włączałam tam opcję "stress cpu" w CPU-Z).

 

Jest wgrany najnowszy bios płyty. Reset CMOS nie pomógł (ani zworką, ani wyciągnięciem baterii). Nawet nie wiem, jak to góglać, żeby znaleźć podobne przypadki.

 

W planie jest jeszcze format systemu/przełożenie z powrotem starego procka (brat jest właśnie w trakcie troubleshootowania), ale postanowiłam się tu zapytać w międzyczasie, może ktoś już coś takiego widział kiedyś. Odpalić bez grafiki nie możemy na ten moment (żeby całkowicie gpu wyeliminować jako czynnik) bo na płycie jest tylko wyjście DVI-D, a monitory mamy na DVI-I dual link, HDMI i DP. Ogarnę jakąś przejściówkę, ale to dopiero no nowym roku.

 

MSI Afterburner pokazuje nienaturalnie niską temperaturę procesora na poziomie 20-22'C, w co nie chce mi się wierzyć.

 

Dostaliśmy uwalony egzemplarz? Czy może jakaś inna magia się tu odstawia?

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Znaczy no, karta sypie artefaktami, ale underclock pomagał do tego czasu, poza tym nie tak to wyglądało do tej pory (raczej klasyczne artefakty) i działo się pod obciążeniem, nie na pulpicie.

 

 

Znaczy no trzeba kupić nową kartę graficzną :D i tyle w temacie. Masz uwaloną kartę graficzną a szukasz winy w procku ? haha

Link to post
Share on other sites

Masz uwaloną kartę graficzną a szukasz winy w procku ? haha

Tak. Ponieważ to nie była wina karty graficznej.

 

Dlaczego?

 

a) glitche pojawiają się na zrzutach ekranu/przechwyconym wideo, co by nie miało miejsca, gdyby to były tylko błędy wyświetlania.

 

b) z poprzednim prockiem nic takiego się nie działo. To, co robiła grafika wyglądało mniej więcej tak: https://i.ytimg.com/vi/qVkE04C61Ys/maxresdefault.jpg (nie mój zrzut), tylko było tego dużo mniej (tzn. kilka tego typu artefaktów na cały ekran) i tylko na pełnym obciążeniu, po tym jak grafa zagrzała się ponad 70'C. Wymiana pasty/termopadów i undervolt/underclock na razie wyeliminowały ten problem i krata działa. Jak ceny wrócą do racjonalnego poziomu, to kupię nową.

 

c) na innym kompie, z kompletnie inną płytą, monitorem i KARTĄ GRAFICZNĄ działo się dokładnie to samo.

 

d) procesor odesłałam i moja reklamacja została uznana.

 

@Hakelbery

 

Na jednym ekranie było to samo. Nie mam już tego procka, żeby go dalej sprawdzać. Inny egzemplarz 6700k działa bez problemu. Płyta ma najnowszy oficjalny bios.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...