Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ze względu na awarię poprzedniej karty graficznej zmuszony jestem do zakupu nowej karty. Akurat awaria karty zbiegła się z brakiem czasu na gry więc stwierdziłem że poczekam na obniżkę cen obecnej generacji. Niestety ceny kart cały czas stoją na bardzo wysokim poziomie i nie zapowiada się na jakąś większą obniżkę cen. Obecnie mam więcej czasu i chciałbym w końcu zabrać się ponownie za ogrywanie nowych tytułów co wiąże się z zakupem brakującego ogniwa czyli karty. Pierwotnie miałem zakupić model 1080 ale przy obecnej cenie i kompletnej nieopłacalności wersji 1070 skłaniam się do wersji 1060 z 6 GB v-ramu. I tu pytanie do was poniważ posiadam monitor ASUS ROG Swift PG279Q nie wiem czy granie w 1440p będzie możliwe. Nie jestem osobą która musi mieć wszystko na ultra jestem gotowy na kompromis, jednym z pierwszych tytułów będzie nowy Wiedźmin i tu pytanie czy karta da radę w 1440p czy też warto poczekać na obniżkę cen modelu 1080?

 

 

TL;DR Czy granie na GTX 1060 6GB w 1440p ma sens, czy też może warto jeszcze poczekać na obniżkę obecnej generacji?

Link to post
Share on other sites

ten test powinien trochę pomóc

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/06/game_witcher3/charts/w3_1440p_ultra_1.png

1060 powinien być tam, gdzie 980 więc spokojnie zagrasz, tyle że trzeba będzie delikatnie zejść z detali,

pamięć w tej grze nie ma znaczenia, bo nawet karty 2GB nie są w niej zapychane,

pytanie tylko, jaki masz procesor oraz zasilacz?

Link to post
Share on other sites

W3 na gtx 1060 w 1440p ma jak najbardziej sens, bo Wiedźmin fantastycznie przyspiesza po obniżeniu detali. Mix medium i high, hairworks Off i masz stałe 60 FPS, przy czym moim zdaniem lepiej się gra / gra wygląda lepiej gdy wrócisz na 1080p i ustawisz preset na mix high i ultra (miałem ten sam dylemat po zmianie monitora).

 

Ale to już się możesz sam bawić po zakupie karty.

Link to post
Share on other sites

Granie na gtx 1060 w rozdziałce 1440p jest jak najbardziej możliwe, jednak nie w najwyższych detalach . Mogę się wypowiedzieć  w temacie ponieważ posiadam dokładnie ten monitor . Moja karta graficzna to gtx 980ti w wersji autorskiej z podniesionymi zegarami .  Wg rankingów jest ona szybsza od 1060 , i jeśli chodzi o wiedźmina to ciężko utrzymać stałe 60 fps przy max detalach, często spada w okolice 50 -55 kl/sek . jeśli nie masz aż tak wysokich oczekiwań to możesz spokojnie brać . niestety nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć ile fps osiągniesz na gtx 1060 u mnie wystarczy wyłączyć opcję hairworks i mam stałe 60 fps

Link to post
Share on other sites

Masz G-Sync, więc zbytnio nie masz się o co martwić. Ja gram na GTX 1060 w 2k i w każdej grze średnia to 100-120fps na detalach średnich / wysokich. Ale karta ustawiona na 2113/9000Mhz. I więcej już nie pójdzie. 

BF4 - 100+ fps - wysokie 

BF1 - okolice 100 fps - średnie - wysokie

R6S - 100 fps - wysokie 

Pubg - 90-100 fps - średnie - wysokie

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dziękuje wszystkim za zaangażowanie w temacie. Pozostałe podzespoły: i5-4670K, 8GB ram, Z87 EXTREME4,Corsair RM 650W. Czyli tak naprawdę albo pójdę na całość i zainwestuję w 1080 albo muszę liczyć się z obcięciem detali na 1060(1070 i 1070ti nie borę pod uwagę ze względu na niewielką różnicę cenową do 1080)? Nie ma żadnej alternatywy?

Edytowane przez SeventhSon
Link to post
Share on other sites

Ja bym tak z góry tej 1070 nie wykluczał. Za 1800zł można kupić bardzo przyzwoitą wersję z dłuuugą gwarancją (używaną). Dla porównania 1080 w używkach jest ciężko dostępna i trzeba dać ponad 2000 zazwyczaj. Wiadomo, że nowe to nowe - ale za dobrą nową 1060 też trzeba prawie 1600 położyć, 5 miesięcy gwarancji w tą czy w tą różnicy raczej nie robi, a różnica w 1440p będzie odczuwalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...