Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vako778,

Recommended Posts

Witam

 

Otóż mam pewien problem , dziś rano włączając pc wyskoczyło mi "skanowanie i naprawa dysku C " niby nic takiego ale przez około 30min nic się nie działo jak było 0% tak po 30min bez zmian , uznałem że coś się zwiesiło i zrobiłem reset , po resecie można było za pomocą wciśnięcia w jaki kol wiek klawisz ominąć " ta naprawę / skanowanie itp " też tak zrobiłem , pc się uruchomił i niby wszystko w porządku , mimo wszystko postanowiłem przeskanować dysk "C" który jest SSd-kiem.

 

Szybkie skanowanie nie znalazło żadnego błędu

 

667928dca202b3aea7c2779487004696.png

 

 

w Zakładce healt też nic nadzwyczajnego

 

 

4c668c08d4ed0260f2a96284fdeb46c2.png

 

2czesc

 

fdb7ad59f5a86e5ba9f7643d8cd6317f.png

 

 

Wiec stwierdziłem że zapuszczę jeszcze benchmark " i tu zaczyna się problem" wyskoczył dosłownie "error"

 

 

c23f3928bcbc05047d3f32ac8dcf9195.png

 

 

Po tym wszystkim zapuściłem jeszcze full skan , i tu pojawiają się już niechciane "czerwone" kropki

i to nie mało ...

 

 

a21e21a4217f10760a538919210c3f36.png

 

 

I teraz finalne pytanie czy dysk "umiera" ? i czy powinienem jak najpredzej zakupić nowy ?

 

Link to post
Share on other sites

Ten samsung byłby świetny, gdyby nie cena ponad 500zł , przejrzałem liste która podesłałeś większość dysków jest skreślona , ale takich mieszczących się w budżecie z 300/350zł z tej listy znalazłem tego "Good Ram Iridium Pro 240GB" , i teraz pytanie czy w tym budżecie dostane coś lepszego , chyba że warto dołożyć kolejna stówkę do czegoś "lepszego" .

 

Jest jeszcze kwestia np też samsunga 850 ale evo nie pro , różnica ponad 150zł ? jak wydajność / opłacalność?

Link to post
Share on other sites

tak, powinno być lepiej, bo dysk jest już prawie 3 lata na rynku i nie ma z nim większych problemów tego typu, były tylko problemy z wykrywaniem pod mobilnymi chipsetami w jednej serii i obecnie dość rzadko ale są są problemy z kompatybilnością ze sterami (co skutkuje pogorszeniem prędkość SSD), dlatego radzę czystą instalacje jak coś. 
tak na s10, porównywarki cenowe niestety mogą ci polecać IRDM na s11 zamiast lepszego, iridium pro na s10, więc zwróć uwagę na kody.  

Link to post
Share on other sites

@kokosnh

 

takie pytanie wynikło otóż za tą moją adate Sp900 proponują mi "Adate Premier Pro 920 128gb" , z racji że jeszcze nie kupiłem żadnego dysku (bo matki boskiej pieniężnej dopiero 10tego) to czy się zgodzić i zostawić go sobie ?

Link to post
Share on other sites

no to od ciebie zależy, czy ci 128GB starcza, czy może wolisz dołożyć te 140zł i mieć szybszy 240GB napęd SSD. 
sp920 to dobry SSD, ale nie jest w czołówce wydajności (zapis sekwencyjny ok 170MB/s), choć nadal najlepsze co kupisz z 120-128GB SSD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie zawsze miałem 128gb jako systemowy i mi wystarczał w zupełności , i myślę że tym razem też wystarczy , szczególnie że kolega wspomina że nie ten 920 pro nie jest jakimś złomem a miałbym go od ręki .


Temat finalnie do zamknięcia , wybrałem wymianę na Adate Premier Pro 920 , mam nadzieje że pożyje dłużej od sp900

 

@kokosnh dziękuje za zainteresowanie i pomoc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...