Skocz do zawartości

zestaw do gier, ok. 6,5k (z monitorem i systemem)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

cześć, proszę o pomoc w przygotowaniu zestawu do gier (głównie strategie - Cywilizacja VI, seria Total War, Stellaris). Komputer może też służyć do Netflixa i pracy w edytorze tekstu.

 

Kwota: ok. 6,5k na skrzynkę, monitor i system

Data zakupu: choćby już

Czego potrzeba: wszystkiego. Także wygodnej klawiatury (z niskimi klawiszami, jak w laptopie - przyzwyczaiłem się).

Będę podkręcać.

Potrzebuję monitora, kupię full HD. Nie muszę grać na najwyższych ustawieniach graficznych, lubię za to grywać na większych mapach (Cywilizacja, Stellaris) i przy większej liczbie jednostek (Total War).

Wymagania: żadnych okien, przyda się wifi, dysk wystarczy większy SDD.

Nie mam żadnych części.

 

Własna propozycja (ceny z esc.pl)

 

Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 1119 zł
bequiet! Dark Rock 3 Pro 330 zł

AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/ 669 zł

Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Blue 799 zł

GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC 619 zł

Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1299 zł

Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 399 zł

SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 289 zł

Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB 439 zł

 

Monitor: Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) 539zł

klawiatura: Logitech K280e Comfort Keyboard 89zł

 
Jakieś sensowne głośniki do zwyczajnych, domowych zastosowań? Jaka karta wifi? Najchętniej wszystko z esc.pl.
Link to post
Share on other sites

Oczywiście tego 8600K masz zamiar podkręcać ?

 

Obudowę możesz zmienić na http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=23760

Zasilacz na http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32326

 

Jaki masz router ? Ile na głośniki ?

 

Przy małej dopłacie masz też szkiełko 75 Hz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_280&products_id=53415

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Tak, chcę podkręcać. Obudowę i monitor zmieniam zgodnie z sugestią.

Ten Corsair RM 550X ma teoretycznie wieczystą gwarancję, ten co podałeś - tylko trzyletnią. Jest na tyle lepszy, by był sens rezygnowania z tej gwarancji?

 

Głośniki - 100-200 zł.

 

Router z UPC, Technicolor TC7200u, ale być może zmienię dostawcę w ciągu kilku miesięcy, więc router też by się zmienił. Jeśli kartę wifi trzeba dobierać pod router, to z tym poczekam i dokupię za jakiś czas

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ok, święta się pokończyły, więc zamawiałbym.

 

Coś się pozmieniało?

 

Zastanawiam się, czy zasilacza nie wymienić na mocniejszy (Seasonic FOCUS Plus 650W Gold)? To tak samo dobry model, tylko o mocniejszy? Zakładam, że za 2-3 lata będę zmieniał grafikę - może się te dodatkowe 100W przyda?

 

I czy to chłodzenie to najlepszy wybór? Może warto te 70 zł dorzucić do Noctua NH-D15 (gwarancja 6 lat, a tamto 3). Ma to w ogóle znaczenie przy chłodzeniach? Z drugiej strony widziałem, że do tego procesora polecacie nawet sporo tańszego Grandisa. Jeśli zmienię chłodzenie, to wszystko (RAM?) się zmieści do obudowy?

Link to post
Share on other sites

Pamięci LPX mają niski radiator więc z chłodzeniami nie będą kolidować. 

 

Chłodzenie możesz brać Granids 2 / Macho HR-02 140mm / Dark Rock 3 / Dark Rock 3 Pro / NH-D15

Każde z nich będzie dobre pod OC 8600K. Kwestia kasy. Do 650W możesz dopłacić jak masz z czego. 

Link to post
Share on other sites

Zasilacza Seasonic FOCUS Plus 650 Gold w ESC.PL nie mają na stanie, jest Seasonic FOCUS Plus 650 Platinum za 459 zł - zakładam, że to po prostu jeszcze lepszy i ciut droższy model?

 

(Edycja)

 

Nie mają też głośników polecanych przez Kajtka (Creative Labs GigaWorks T20 II HiFi 2.0). 

 

Powiedzcie mi, czy to ten sam model? 

 

1) http://www.electro.pl/glosniki-komputerowe/glosniki-creative-gigaworks-t20,id-2837

2) https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-creative-2-0-gigaworks-t20-ii-51mf1610aa000-36447/

 

Czy jakaś słabsza wersja? Na jednych stronach piszą, że te głośniki mają moc 14W, na innych, że 28W. Chodzi o to, że jedni sprzedawcy podają moc jednego głośnika, a inni całego zestawu, czy to dwa różne modele?

Edytowane przez joaquinsanchez
Link to post
Share on other sites

 

 

zakładam, że to po prostu jeszcze lepszy i ciut droższy model?

 

Si

 

 

 

Nie mają też głośników polecanych przez Kajtka (Creative Labs GigaWorks T20 II HiFi 2.0). 

 

Może jeszcze inaczej. Przy małej dopłacie zerknij na Mircolab solo czy na jakieś Edifiery. 

Link to post
Share on other sites

Głośniki kupiłem w X-komie i już nawet przyszły. Podpinałem do laptopa, żeby je sprawdzić i spokojnie mi takie wystarczą, więc dzięki.

Na resztę z esc.pl czekam, w międzyczasie przeglądając jakieś poradniki, jak się to całe ustrojstwo składa (nigdy wcześniej tego nie robiłem), bo wolałem, żeby wszystko przyszło w oryginalnych pudełkach (wyobrażam sobie co ta ponadkilogramowa Noctua zrobiłaby z płytą główną w transporcie).

 

Pewnie będę miał parę pytań :)

 

Na wstępie: zasilacz w tej obudowie należy ustawić wentylatorem do dołu?

Dobrze rozumiem, że żeby mieć dual channel, to trzeba RAM (przy dwóch kościach) wpiąć w drugi i czwarty slot? Strona 17:

http://asrock.nl/downloadsite/Manual/Z370%20Extreme4.pdf

Link to post
Share on other sites

 

 

Na wstępie: zasilacz w tej obudowie należy ustawić wentylatorem do dołu?

Jak ma pracować w trybie pasywnym i w piwnicy na PSU są otwory wentylacyjne (siatka)  to można dać wentylatorem do góry.

 

 

to trzeba RAM (przy dwóch kościach) wpiąć w drugi i czwarty slot?

Tak. 

Link to post
Share on other sites

Złożyłem samodzielnie i mam problem z monitorem - nie odbiera sygnału z komputera.

 

Komputer sprawia wrażenie, jakby wszystko działało: po włączeniu panele LED się świecą, wszystkie wentylatory kręcą - tak samo jest z kartą graficzną: LEDy się świecą, wentylatory kręcą. 

 

Sam monitor i kabel HDMI są sprawne - podpięte pod laptopa działają bez zarzutu.

 

Wpięcie monitora w wyjście HDMI z płyty głównej też niczego nic nie daje. Czy obraz nie powinien się powinien się tutaj pojawić?

 

Komputer nie wydaje żadnych dźwięków ani niczego takiego.

 

Kartę graficzną wkładam do pierwszego slota na płycie głównej - zgodnie z instrukcją. Dokręcam śrubę z tyłu obudowy, mam wrażenie, że karta siedzi w slocie. 

 

Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną problemu?

 

EDYCJA: Problem rozwiązany - RAM był niedociśnięty :)

Edytowane przez joaquinsanchez
Link to post
Share on other sites

wszystko działa bardzo ładnie - dzięki Panowie. Bez OC temperatury w grach na poziomie 37-40 stopni (przy zerowym użyciu 27-32), w parominutowym stress teście z CPUz dochodzą do 50 stopni. 

Powoli przymierzam się więc do OC, ale to już w razie czego założę osobny wątek w odpowiednim forum. Ten do zamknięcia.

 

Złożenie zajęło mi w sumie jakieś 5 godzin  :D ale to głównie przez to, że wszędzie ciasno i trudno niektóre kable powpinać.

Edytowane przez joaquinsanchez
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...