Skocz do zawartości

brak dźwięku po zmianie karty graficznej na gtx980


Recommended Posts

Witam wszystkich którzy pragną mi pomóc. Na wstępie dodam iż przeczytałem wszystkie podobne tematy na tym forum jak i na innych i wprowadziłem w życie wszystkie znalezione porady lecz nie przyniosło to żadnego efektu :(

 

Mój problem to brak dźwięku po wymianie karty graficznej. miałem palit gt 730 teraz jest palit gtx 980 jet stream obie mają hdmi na starej nie było żadnych problemów po wymianie zniknął dźwięk ze zintegrowanej karty dźwiękowej VIA Audio HD. płyta główna to Asrock M3A770DE w biosie znalazłem w konfiguracji chipsetu opcję On board audio i ustawiłem z auto na enabled - brak efektu.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki audio do mojej płyty głównej (takie same jak były wcześniej) - zero efektu

zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej ze wszystkimi opcjami, potem w menadżerze urządzeń znalazłem trzy pozycje jako kontrolery audio tzn: NVIDIA AudioHD, NVIDIA audio HD virtual, oraz VIA AUDIO HD -> obie Nvidie wyłączyłem (jest strzałka w dół obok ikonek) również brak efektów :(

 

natomiast w panelu sterowania wszystko wygląd OK tzn urządzenie domyślne to: Głośniki VIA AUDIO HD (oprócz tego jest jeszcze spdif do wyboru) jak dam testuj to pokazuje że gra i słupek po prawej styr rośnie zielonymi kreseczkami :P wszyędzie pisze że urządzenie działa poprawnie ale dźwięku brak.

 

Ponadto w panelu sterowania Nvidia wszedłem w opcje wyświetlania :skonfiguruj cyfrowe audio i tam mam do wyboru:DVI (przez które podłączony jest monitor) wybrałem opcję wyłącz dźwięk i zatwierdziłem w pozostałych opcjach gniazd pisze że brak monitora z funkcją audio.

System operacyjny to Win7 64 bit.

 

Już załamuję ręce :( totalnie nie wiem co mam z tym zrobić :'(

POMÓŻCIE PROSZĘ!!!

Edytowane przez rico986
Link to post
Share on other sites

hehehe no proszę ;-) małe jacki zielone i czarne z tyłu czyli gł. przednie i gł. tylne tak jak być ma. dodam jeszcze że jak wepnę słuchawki na front panel to system to normalnie wykrywa ale przez nie również nie płynie dźwięk...

Edytowane przez rico986
Link to post
Share on other sites

A w BIOSie płyty głównej - czy przypadkiem nie masz wyłączonej zintegrowanej karty dźwiękowej? Zajrzyj do BIOSu i napisz, jak z tym jest. Chociaż - skoro w menedżerze urządzeń widzisz VIA AUDIO HD - to w BIOSie płyty głównej zintegrowana karta dźwiękowa musi być włączona...

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

REBUS w pierwszym poście napisałem że także tam zaglądałem i na wszelki wypadek zmieniłem z auto na enabled :-)

 

No tak, nie zauważyłem ;-)

 

Dziwna sprawa, wszystko powinno działać... Gdyby zintegrowana karta dźwiękowa była uszkodzona - w menedżerze urządzeń widać byłoby żółty znak zapytania - a tak przecież nie jest... A spróbuj odinstalować w menedżerze urządzeń VIA AUDIO HD, zrestartuj komputer - system powinien wtedy znaleźć nowe urządzenie - może wtedy pójdzie... Obie Nvidie włączyłbym też ponownie w menedżerze urządzeń, potem tylko na pasku zadań PPM, na ikonce głośnika, wybierz "Urządzenia do odtwarzania" - i zaznacz VIA AUDIO HD.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Niestety REBUS ale nie pomogło. 
Zaczął zastanawiać mnie jeszcze jeden szkopuł, mianowicie jak odinstaluje sterownik Via... i zainstaluje go ponownie mając wpięte słuchawki we front panel to przed ponownym uruchomieniem na pasku zadań po kliknięciu w ikonkę dźwięku mam pokazane że są one wpięte natomiast po ponownym uruchomieniu niezależnie od wszystkiego widnieją tylko głośniki z back panelu... nie wiem dlaczego?

Poniżej foto tego co u mnie:

hX9keZ.jpg

znalazłem jeszcze info o services.msc i tam też sprawdziłem ale wygląda że jest jak ma być ... już sam nie wiem.

 

A ponadto próbowałem puścić dźwięk przez dvi i hdmi i nie da rady też nie idzie...

Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda poprawnie. Raczej niemożliwe, żeby zarówno głośniki jak i słuchawki były dziabnięte... Z mojej strony - nie mam pomysłu, gdzie tkwi błąd. Jeśli nikt nie znajdzie rozwiązania - załóż ten sam temat na innym forum, np. pclab.pl Może tam ktoś coś wymyśli.

 

Głupia może myśl - może poziom głośności masz ustawiony na 0...

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Albo sterowniki, albo co gorsza sprzęt padnięty, by sprawdzić sprzęt ściągnij wypakuj/wypal na pamięci przenośnej USB/DVD jakieś discro Linux-a LiveCD, by go uruchomić w BIOS musi być ustawione jako pierwsze do ładowania  z USB lub DVD w zależności na czym będzie Linux, jak pod Linux-em dźwięk nie zadziała znaczy ze dźwiękówka padła, oczywiście słuchawki masz sprawdzone i działają na stacjonarnym sprzęcie czy podłączone do smartphone?

A na systemowych sterownikach po deinstalacji dedykowanych sterowników od VIA jest dźwięk?

Link to post
Share on other sites

 

 

albo co gorsza sprzęt padnięty
 

 

Raczej karta dźwiękowa nie padła, bo wskazywałoby to w menedżerze urządzeń, kiedyś tak miałem z integrą, która została uszkodzona mechanicznie. Na szczęście nie używam zintegrowanej karty dźwiękowej - więc miałem tylko lekki dyskomfort w postaci żółtych znaków zapytania w menedżerze urządzeń.

 

Może być też tak, że zarówno słuchawki jak i głośniki są dziabnięte - ale byłby to nadzwyczajny zbieg okoliczności...

 

Musi być gdzieś jakiś konflikt, @rico986 - zapodaj ten sam temat na jakimś innym forum, zawsze to więcej głów do analizowania problemu. Jakbyś taki temat założył gdzieś indziej i znalazłoby się rozwiązanie - to oczywiście napisz.

Link to post
Share on other sites

słuchafony i głośniki są ok, nie używałem DDU? będę reinstalował system i się okaże czy coś to da. zmienię na Win 10 może na nim nie będzie żadnego konfliktu. a gdyby padła integra to byłby mega zbieg okoliczności bo do ost sekund działała z gt730 a przestała z chwilą włożenia gtx980....wrzuciłem temat na pclab i na razie nic...

Edytowane przez rico986
Link to post
Share on other sites

właśnie jestem po zmianie systemu na Win 10 nie upgrade tylko wywalenie do zera zmiana partycji + format i postawienie wszystkiego od nowa. Do tego nowe stery pod win10 i &^$^%##@$@$#*&^T&*^&^ tzn wściekły bo nic się nie zmieniło http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/sad.gif zastanawiam się czy to nie uwalona karta dźwiękowa. jak uruchamiam kompa ponownie, to słychać w głośnikach typowe trzaski w momencie gdy wszystko rusza od nowa ale to tyle. na pclab też zgłupieli i nikt pomysłów niema :(

Edytowane przez rico986
Link to post
Share on other sites

GALANDRACOS zapewne masz rację :-(

zmieniłem płytę główną i wszystko jak w zegarku, dość już miałem prób bez rezultatu. na starej M3A770DE będę się bawił za jakiś czas i zobaczymy co przywróci dźwięk... może dziecku zmontuje na niej słabszy sprzęt do nie wymagających prymitywnych gier :-) dzięki wszystkim za okazane zainteresowanie i próby pomocy :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...