Skocz do zawartości

Geforce GTX 1050 2GB 128Bit Jest Dobra?


Recommended Posts

Na oko po konfiguracji mniemam, że to nie składak, tylko poleasingowy sprzęt z dorzuconą 1050 więc raczej nie powinno być tragedii jeżeli to coś od HP/dell. Niemniej warto dopytać o markę i moc zasilacza bo szczególnie przy i5 2400 trafiają się zasilacze w granicach 250W, jak również mocniejsze, a wiadomo warto mieć zapas. Tak czy siak, do tej karty starczy. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, poleasingowiec HP z dołożoną kartą. Na zasilaczu stoi HP więc nie będzie raczej problemów. Moc jaka by nie była to do tej karty starczy. Weź tylko pod uwagę, że te 4 GB ramu to już trochę mało i warto zainwestować w rozbudowę do 8. Nie wiem ile sobie za to liczą i jak to się ma do cen używanych pamięci, ale znając życie na pewno oferują taką usługę i warto to przemyśleć.

Link to post
Share on other sites

Pomijając kwestię opłacalności tego zestawu, to jest tam napisane "zdjęcie poglądowe". Dopytałbym o zasilacz, w ilu kościach jest ram i czy są wolne sloty pod rozbudowę (bo jak masz tam 2+2 GB to później sensownie tego nie rozszerzysz do 8GB chyba że płyta ma 4 sloty), rozważ kupno od razu 8gb bo ja w gta5 przy 4gb miałem mikroprzycięcia, spowodowane doczytywaniem z dysku.


Czy obudowa jest na pewno matx lub atx a nie jakieś sff (typowy biurowiec na którym stoi monitor).

Link to post
Share on other sites

Jesteśmy w stanie dowolnie zmodyfikować sprzęt np:

-większa pamięć, - rozbudowa do 8GB + 100 zł

-większy / szybszy dysk np. wymiana dysku na 1tb +190 zł - nowy

-szybsza karta graficzna - 1050ti 4GB + 165 zł

sorki , ale za 190 to nówkę 1TB Toshibe p300 możesz kupić, a tu dopłata do 250 gb (czyil płacisz za 750gb 190 zeta) :D

bierz od nich tylko dopłatę do pamięci, bo 100 zł za 4 gb to przy dzisiejszych cenach ramów nie jest tak źle

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@@k0chan, Nie oszukujmy się - bywa tak, ze firma ma na stanie kilka/kilkadziesiąt/kilkaset poleasingówek w jednej konfiguracji np z dyskiem 250GB/4gb ramu itp i tak najwygodniej jej je sprzedać. Nie dziw się, że dopłata za dysk to 190zł, bo jak sam zauważyłeś tyle taki nowy dysk kosztuje, a jeszcze trzeba się mimo wszystko pofatygować i go wymienić. I nie ma co liczyć, ze przecież jakiś dysk przy wymianie odzyskują. bo takie 250GB można w detalu kupić za 25zł  (aby nie być gołosłownym http://allegro.pl/dysk-seagate-barracuda-3-5-250gb-16mb-7200-rpm-i7093958422.html ) Oczywiście są firmy które oferują rozbudowę taniej, bo mają dostęp do podzespołów z demontażu po kosztach, ale to nie wszyscy, poza tym to nie działalność charytatywna i jak by nie patrzeć każdy chce zarobić, szczególnie jeżeli kosztuje go to trochę więcej wysiłku niż postawienie sprzętu na ladzie i wypisanie faktury.

 

 

Co do samego zestawu to mimo wszystko ciężej będzie ulepić coś w tych pieniądzach z gwarancją na 12 miesięcy. Faktycznie trochę można zaoszczędzić kupując sprzęt bez karty i dołożyć ją samemu. Za 650 można wyrwać zestaw bez karty, nawet z trochę mocniejszym procesorem (2500/3470) i dyskiem 500 co z budżetem 1300 pozwoliłoby na zakup najtańszej (650zł) 1050ti która byłaby zauważalnie mocniejsza. No ale rozmawiamy tu już o takich małych różnicach w cenie, że jeżeli autor jest zieloniutki w sprzęcie, ma blisko do sprzedającego którego ofertę zamieścił i mu to pasuje, to nie ma co o 100zł (dwie duże hawajskie/pół fify 18) robić cyrku.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Różnica to 260 zł (8 gb ram + rozbudowa dysku)  , jedynie sugeruje. Jako że miałem do czynienia z tym sklepem (kupiłem płytę) to wiem że kontakt jest dość łatwy (przez e-mail), w przypadku usterki pokryli koszty odbioru uszkodzonego towaru ( żadnych upierdliwych pytań i złośliwych sugestii ) i zwrot kasy, toteż poleciłem  :)

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...