Skocz do zawartości

Windows 10 nie widzi zintegrowanej karty sieciowej


Recommended Posts

Odebrałem dzisiaj komputer z AS Rock Z370-pro4, zainstalowałem windows 7 i nie mogłem połączyć się z siecią. Zamontowałem kartę sieciową pod pci i udało się połączyć. Myślałem, że to problem sterowników i starego Windowsa do nowej płyty głównej.

 

Po instalacji Win 10 w dalszym ciągu występuje problem. Nie mogę się połączyć z wifi, podłączenie kabla ethernetowego do płyty głównej również nic nie daje. Zainstalowałem wszystkie sterowniki nawet po 2x żeby być pewnym. Kiedy wejdę w ustawienia sieciowe win10 w "zmień opcje karty" to nic tam nie znajduję. Tak jakby komputer nie wykrywał karty sieciowej wbudowanej w płytę główną. Po podłączeniu mojej karty sieciowej pod pci pojawia się tam ta karta...nie mam już pomysłów 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na panelu tylnym czy są podświetlone i na jaki kolor porty sieciowe https://i.imgur.com/VO35zEW.jpg

Nie są, ani z tyłu kompa ani w routerze a jak ten sam kabel podłączę do czegoś innego to wszystko śmiga.

 

i zdjęcie menadżera urządzeń wstaw, skoro nie widać karty sieciowej.

35d2e8e57d0e0.jpg

 

a w biosie niczego nie poprzestawiałeś ? Integra włączona ?

Jedyne co w biosie zmieniłem to żeby odpalił mi win7 z płytki jak instalowałem.

 

1bcac5c8128b7.jpg

 

b1b9b8360f48d.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił inaczej. Weź zaznacz ta sieciówkę w panelu sterowania prawy przycisk i odinstaluj urządzenie i zaznacz usuń oprogramowanie tego urządzenia, następnie zrestartuj sprzęt nic nie instaluj. Jeśli Win10 nie poradzi sobie sam z zainstalowaniem sterownika do tej karty na czysto to być może posiada jakieś fizyczne uszkodzenie.

Link to post
Share on other sites

Drodzy formułowicze.... o czym wy piszecie? Przecież jak by miał wyłączoną w Biosie kartę sieciową to by windows nawet jej nie widział a ona jest tylko z tego co widzę coś nie tak ze sterownikami... zrobiłbym tak jak ktoś napisał w ostatnim poście....swoją drogą tez mam tą płytę i tez nie mogłem zainstalować sterowników ale się udało. Zrobiłem tak (system windows 10)

 

Jak instalowałem z instalatora te sterowniki to wyskoczył błąd że nie znalazł adaptera intela a przecież to sieciówka intela ;-) Więc robimy tak:

 

otwieramy ten żółty folderek co jest na pasku obok "start" i tam po lewej stronie będzie "Ten komputer".

Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "właściwości". Następnie znów po lewej stronie wybieramy : "Menedźer urządzeń" i tam powinno się znajować "Karty sieciowe" - jeśli tego nie ma a jest nieznane urządzenie to znaczy że to nasza sieciówka ;-) Jeśli jest i w kartach sieciowych jest nieznane urządzenie bądź tak jak u autora postu z żółtym krzyżykiem to znaczy że trzeba zainstalować/zaktualizować sterowniki czyli: Prawy Przycisk Myszy na tym urządzeniu i wybieramy "Aktualizuj oprogramowanie sterownika", następnie "Przeglądaj mój komputer..." i tam wybieramy folder czy to z płyty czy też (lepiej ściągnąć na innym kompie i rozpakować na swoim komputerze) ściągnięte sterowniki. I powinno być OK

 

Acha nie wiem czy to istotne ale jak nie mogłem zainstalować strowników to odłaczyłem też kabel od sieciówki przed instalacja sterowników ;-)

 

W każdym razie u mnie śmiga uffff

 

Pozdrawiam może się komuś przyda ;)  

Link to post
Share on other sites

Możesz przywrócić ustawienia fabryczne bios, jeśli to nic nie da można spróbować opcji Clear CMOS biosu, aktualizacji. Karta sieciowa jeśli jest włączona w bios(Enabled) to musi być również w systemie chyba, że sterownik jest nie zainstalowany lub uszkodzony(konflikt w menadżerze urządzeń). Jeśli konfliktu nie ma a karty sieciowej po wyżej wymienionych operacjach dalej nie ma, to mogła ona ulec uszkodzeniu co się zdarza. Nie trzeba na tym płakać. Należy kupić nową kartę sieciową, może być na USB zainstalować ją i działać dalej. Skoro to nowa płyta główna to reklamuj. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Roman dobrze prawi... Być może to wina windowsa też się tak czasem zdarza ;-) ewidentnie widać że masz kartę aktywną tylko skąd ten konflikt? Tak jak Roman pisze linux live i bedziesz wiedzial czy karta dobra jak tak to próbuj innego windowsa... Ja po instalacji sterowników i tak musiałem ręcznie tą kartę zainstalować.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...