Skocz do zawartości

[Zestaw] Komputer do grafiki do 2000/2500 zl


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje kupić zestaw komputerowy:
 

 

  • Zastosowanie komputera : Grafika komputerowa (głównie do pracy na programach photoshop (najlepiej jakby śmigał najnowszy), corel, ilustrator, indesign, affinity designer, sketcha)
  • Maksymalna kwota : 2500 zl (z sytemem może być win7)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz bądź początek stycznia
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne :

 


Odświeżam
Link to post
Share on other sites

Zestaw za 2 500 zł pod Photoshopa i jeszcze systemem w cenie? - z nówek tutaj będzie ciężko. W tej cenie tylko sam szkielet takieog konfigu pod modernizację 

 

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

2534zł
 
CPU 4 rdzenie, tylko 8GB RAM, SSD 240GB pod system, soft i scratch + WIN w wersji BOX.
Na start trzeba działać na iGPU.
 
Ja bym raczej obstawiał za używaną stacją roboczą HP Z400, trochę drożej z Xeonem E5-1620/12GB RAM i Quadro 2000.
oczywiście z dorzuceniem RAM i SSD, masz już tam WIN 7/10 Pro, także lepsza opcja.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za propozycję. A powiedz mi co byś pozmieniał jakby zwiększyć budżet do 3000zl bez systemu bo widzę on tu dużo psuje? (a system jaki polecacie 10? Czy 7 starczy?) Ta opcja z ssd mi się podoba. Grafiki w tej cenie jakiejś nie dołożymy? No i jeszcze takie pytanko coś słyszałem, że do grafiki najważniejszy procesor - w tej cenie dałoby rade coś zbudować w okół AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz albo  Intel i5-7500 3,40Ghz 6MB BOX ? Czy te 800zł na procesor będzie odpowiednim przedziałem w tej cenie ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie sam chcialbym miec osobno karte graficzna. Procesor to sam sprawdzilem w tej cenie i wyszedl wlasnie ryzen i i5 8400 (wlasciwie 7500 ale mowicie ze lepiej ten). Mowisz ze mniej rdzeni? Rozmawialem dzisiaj z grafikiem i mowil iz lepiej wiecej rdzeni. Tam bedzie chodzilo pare rzeczy naraz.

Link to post
Share on other sites

Pod photoshopa spokojnie 4 rdzenie wystarczą - ważne jest taktowanie, a nie ilość rdzeni. Także lepiej wyższe taktowanie, w miejsce więcej rdzeni  ;)

Generalnie najważniejsze sprawy to :

1. RAM, a dokładnie ilość pamięci - po zapełnieniu praca staję się mordęgą (chyba że masz super-szybki scratch disk, to co nie co podratuje), 16Gb to minimum, 32GB jest OK, +64GB jest wyśmienicie  8-)

2. CPU - taktowanie, jako że 90% obliczeń jest jednowątkowych - najlepszy obecnie procek to i7 8700K, oraz i7 7700K, z tym że ten drugi jest 4-rdzeniowcem, a 8700K 6-rdzeniowcem - jeden i drugi to jedne z najwyżej taktowanych procków jakie znajdziesz na rynku (jest jeszcze 7740, ale jego pomijam ze względu na podstawkę s2011

3. GPU z min.1GB vramu i jakąś tam wydajnością - gtx750Ti spokojnie wystarczy

4. Dyski - szybki dysk na projekty, kolejny szybki dysk na scratch-disk i jeszcze jeden na OS i programy 


ps. na start spokojnie możesz pracować na zintegrowanym GPU - kaskę dołożyłbym do mocniejszego CPU, lub pamięć RAM

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

10e1c20845c4.jpg

Taki zestaw ułożyłem... Aktualnie i5 mało sklepów posiada więc składam na esc.pl

Parę pytań do tego zestawu:
Czy zasilacz dobry czy lepiej jakiś inny w tej cenie? (300zl)
To samo z pamięcią ram?
To samo z dyskami?
Obudowa - czy ta będzie ok pod względem wejść itp oraz czy wszystko się zmieści czy inna propozycja w tej cenie ?

Ewentualnie proszę o propozycję karty graficznej do tego zestawu za około 400 zł - ale to już trochę później będę dokupywał...

Link to post
Share on other sites

Dociągnij już te 100 zł i weź z SSD na protokole nVME. Szkoda złączą pod tego WD

 

1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 1 x  Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  A-Data 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 XPG Z1 1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink

 

Można dokładać do wyżej taktowanej pamięci

Jeżeli chodzi o GPU, GTX 1050

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten HDD Toshiba jest lepszy od tego WD? Płyta główna dlaczego inna ? Czym się różnią bo tam opisu nie ma ? Zasilacz ta grafikę też ogarnie? Zamiast np tego SDD nie lepiej byłoby podciągnąć RAM do GoodRam 16 GB (2x8) 3000MHz cl 16 Play a SSD GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 MLC - a to złącze zostawić na coś lepszego na przyszłość?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten HDD Toshiba jest lepszy od tego WD?

Ciut cichszy.

 

 

Płyta główna dlaczego inna ?
 

Cena, jednak ten Gigabyte dysponuje tylko jednym złączem M.2, także ja bym został przy Z370 PRO 4.

 

 

Zasilacz ta grafikę też ogarnie?

Spokojnie, uciągnie i GTX'a 1070.

 

RAM jest drogi, możesz w sumie dać 16GB na start + Iridium Pro 240GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do korzystania przez PS,Corel z ilosci rdzeni,watkow - najlepiej sam poczytaj opinie uzytkownikow:

-> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=196089

-> http://www.canon-board.info/hydepark-cafe-64/photoshop-a-wielordzeniowy-procek-76667/index3.html

 

Z innej strony - pomimo ze pracuje w agencji reklamy juz ponad 10lat i tak czasem czytam - nadal nie rozumiem tego zachwalania i sciagania klientow w strone Intela. U nas sa i te procki i te - nie ma wielkich roznic - poza cena najczesciej.
Sam teraz mam zamiar skladac kolejny do firmy ale najpredzej na Ryzen 5 1500/1600 (x) - chyba ze taniej wyjdzie procek Intela w ostatniej chwili ;)8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...