Skocz do zawartości

Crossfit - ktoś chodzi?


Recommended Posts

No właśnie też jestem ciekaw najlepiej od kogoś kto chodzi oczywiście? Jak to wygląda i jak taki 27 latek jak ja o tragicznej wręcz tężyźnie fizycznej (zrobię 12 pompek i padam na pysk) by się na takim crossficie odnalazł? Nie jestem na to za stary albo za słaby?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Idź, pogadaj z trenerem czy może indywidualnie Ciebie poprowadzić z wszystkimi i w ogóle jaki typ treningu robi. Obwodówki nie są treningami dla początkujących. 

 

No chyba, że potraktują indywidualnie i ulgowo. Moim zdaniem lepiej dla takiego co nigdy nie ćwiczył powoli wdrożył się w technikę podstawowych ćwiczeń na siłowni przez miesiąc/dwa chociaż raz w tygodniu pod okiem kogoś kto wie co robi + lekkie bieganie i rozciąganie, a dopiero potem iść na Crossfit. Będziesz miał jakieś podstawy i siłowe i techniczne i psychiczne by zacząć efektywnie ciężkie treningi obwodowe (trener nie musi ogarniać wszystkich osób żeby robiły prawidłowo wszystkie ćwiczenia). 

 

Wszyscy wiemy jak to jest, chcesz coś zacząć robić, ale to tylko wierzchołek góry. To trochę tak jakbyś rzucił 'a polecę w kosmos zwiedzać marsa'. Dlatego najlepszym pomysłem jest zapytanie kogoś doświadczonego żeby po prostu pomógł. :)

 

 

A co do wrażeń to polecam, mój ulubiony rodzaj treningu. Krótki, intensywny.

Link to post
Share on other sites

Nie wiemy jaką sylwetkę oraz stopień zaawansowania w sportach siłowych ma autor tematu, ale moim zdaniem crossfit nie jest dla początkujących. To bardzo duży wysiłek i trening niezwykle intensywny. Bez jakiekolwiek bazy takie treningi interwałowe mogą szybko zniechęcić, a co gorsza zaszkodzić - kontuzje.

Bieganie, siłownia, basen, rower, sporty walki itp ... a najważniejszy trening w kuchni :)

Link to post
Share on other sites

Hm czyli w sumie tak jak myślałem. To co możecie polecić dla osoby z zerowym zaawansowaniem w sportach siłowych? Tutaj od razu zaznaczam, że nudne dźwiganie ciężarów na siłowni mnie nie interesuje, tak samo ćwiczenie samemu - jakoś nie mam motywacji, wolałbym ćwiczyć w grupie. Od czego w takim razie zacząć? Chciałbym poprawić nieco sylwetkę (jestem szczupły, taki typ suchoklatesa ;D) ale przede wszystkim chodzi o to by ruszyć się z domu i mieć po prostu jakąś aktywność fizyczną. Skoro crossfit nie jest dla mnie to co?

Link to post
Share on other sites

Hm czyli w sumie tak jak myślałem. To co możecie polecić dla osoby z zerowym zaawansowaniem w sportach siłowych? Tutaj od razu zaznaczam, że nudne dźwiganie ciężarów na siłowni mnie nie interesuje, tak samo ćwiczenie samemu - jakoś nie mam motywacji, wolałbym ćwiczyć w grupie. Od czego w takim razie zacząć? Chciałbym poprawić nieco sylwetkę (jestem szczupły, taki typ suchoklatesa ;D) ale przede wszystkim chodzi o to by ruszyć się z domu i mieć po prostu jakąś aktywność fizyczną. Skoro crossfit nie jest dla mnie to co?

 

Idź i sprawdź, wtedy się przekonasz. Wszystko zależy od klubu do jakiego pójdziesz, często pierwsze zajęcia są darmowe, sprawdź kilka lokalizacji i wybierz te w którym intensywność treningów jest zróżnicowana w zależności od zaawansowania grupy. Np na siłowni do której ja uczęszczam, są prowadzone różnego rodzaju zajęcia w ramach karnetu (zumby, fitnessy....i miedzy innymi crossfit) jako, że grupa jest dość płynna, prowadzący prowadzi zajęcia w taki sposób, że wszyscy o własnych siłach wychodzą z sali. Tutaj masz opisane w kilku słowach rodzaje zajęć, może to chociaż trochę ułatwi Ci wybór , to jest sieciówka, więc może gdzieś w pobliżu znajdziesz. Jak już wspominałem na początku idź i sprawdź, a nie rezygnuj, bo ktoś, kto Cię nie zna napisał na forum, że to nie dla Ciebie.

 
 
 
Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Ja chodzę ;) mam siedzący tryb życia (taka praca) więc wieczorkami lecę się poruszać na Crossfit u mnie w mieście. Lubliniec jest mały a i tak mamy tu trzy takie punkty otwarte. Ja chodzę do macie tam galerie ze zdjęciami, możecie ocenić czy fajne miejsce :) Moim zdaniem sport wart uwagi, po każdym treningu wraca siła do życia. My mamy o tyle fajnie że w obiekcie jest jeszcze siłownia i parę innych rzeczy więc mogę sobie zamieniać jeśli mam ochotę. Crossa polecam wszystkim którzy chcą się trochę pobudzić i wrócić do formy!!

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Nie wiemy jaką sylwetkę oraz stopień zaawansowania w sportach siłowych ma autor tematu, ale moim zdaniem crossfit nie jest dla początkujących. To bardzo duży wysiłek i trening niezwykle intensywny. Bez jakiekolwiek bazy takie treningi interwałowe mogą szybko zniechęcić, a co gorsza zaszkodzić - kontuzje.

Bieganie, siłownia, basen, rower, sporty walki itp ... a najważniejszy trening w kuchni :)

 

Tu się nie zgodzę... Ja zaczynałem z Crossem od zupełnych podstaw i nikt nie forsował się tak aby sobie zaszkodzić. Po takim rocznym przygotowaniu można było wskoczyć na wyższy poziom i to od uczestnika zależało czy chce kontynuować na wyższym poziomie czy jeszcze doszlifować technikę lub kondycję. Oczywiście nie mówię, że cross nie jest wymagającym sportem, bo jest i tego nie ukrywam, ale do wszystkiego trzeba podejść odpowiednio i się odpowiednio przygotować. Nie ma, że po pierwszych zajęciach od razu będziesz mistrzem i zrobisz każdego WODa bez wysiłku. Niestety ciężka praca, dieta i zawziętość prowadzą do celu....

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Tomashec dobrze mówi. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie każe początkującym robić obwodów bez kontroli jak wykonują ćwiczenia. U mnie w gymie są specjalne grupy dla początkujących gdzie uczą się poprawnej techniki. Dopiero po jakichś 2 miesiącach wskakują do wyższych grup gdzie zaczynają już latać bardziej samodzielnie :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...