Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema wszystkim :D.

Otóż postanowiłem wysłać mojego już starego 8 letniego Phenoma II x6 na zasłużoną emeryturę, co za tym idzie czeka mnie wymiana mobo, CPU i RAMu, więc skompletowałem co chcę, ale wolę jeszcze podpytać innych ludzi co sądzą, bo może ktoś będzie mieć coś ciekawego do powiedzenia :P.

 

Zamierzam zakupić:
Płyta główna - ASRock Z370 KILLER SLI

Procesor       - Intel Core i5-8600K

RAM             - GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play / GOODRAM DDR4 IRIDIUM 16GB/2400 (2*8GB) / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB/2400(2*8GB)CL16

 

Posiadam już:
Karta Graficzna - Nvidia GTX 970 Palit

Dysk HDD         - WD Black 2 TB

Dysk SSD         - OCZ Vertex 4 128GB

Zasilacz            - Corsair VX550W

Oczywiście komputer do gier.
Budżet na upgrade: >=2500,00 zł.

Jak można zauważyć, nie mogę zdecydować się na RAM, zatem czekam na wasze opinie :D.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał  GOODRAM DDR4 IRIDIUM 16GB/2400 (2*8GB), bo maja najniższe CL :)

Poważnie, RAM 2400MHz na Z370 w zestawie z OC CPU? - zmień zainteresowania bo jak widać nie masz pojęcia bladego o sprzęcie.

 

8600K nie dysponuje chłodzeniem BOXowym, także trzeba tutaj dorzucić wydajny cooler.

Będziesz w ogóle podkręcał procesor?

W jakiej obudowie to siedzi?

Link to post
Share on other sites

Co do coolera to nie wiedziałem, że przestali je dodawać do wersji BOX CPU. Ale tak posiadam Prolimatech Megahalems Black, ale kupowałem go w 2013 i nie jestem pewien czy nie zgubiłem mocowań innych, które były dołączone do zestawu i czy wtedy już dołączano mocowania do podstawki LGA1151. Co do budy to jest to Fractal Design ARC Midi Tower. Więc nie martwił bym się o temperatury tego procka w tej budzie i przy tym chłodzeniu. Oczywiście jak nie znajdę złącz to wtedy odezwę się w sprawie poszukiwania chłodzenia na CPU albo poszukam w necie mocowań do tego Megahalemsa, bo jest naprawdę dobry.

 

Zapomniałem dodać, że co do podkręcania to zależy od tego jakie temperatury będzie osiągał procesor przy tym chodzeniu i w tej budzie. Jeśli nie będzie możliwości to nie, jeśli będzie to podkręce, bo czemu by nie kręcić :P.

Edytowane przez DrVanHelsing
Link to post
Share on other sites

Przeoczyłem że to 2400 do z370.

Widzę Pan uszczypliwy w stosunku do mojej osoby się zrobił, co ? ;)

Panowie prosiłbym o niespieranie się w tym temacie, jeśli macie jakieś utarczki to użyjcie priva. Zatem prosiłbym bardzo o zaniechanie kłótni i pomoc mi w ewentualnych błędach tego zestawu. Dziękuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamięci kupuj oczywiście jak najwyżej taktowane, czyli te pierwsze które podałeś. Ogólnie zestaw OK. Co do zestawu montażowego to w 2013 nie istniało jeszcze LGA 1151, ale z tego co kojarzę to układ jest taki sam jak  na poprzedniej generacji i nie powinno być problemu z montażem. Być może się mylę i niech ktoś mnie poprawi.

 

Co do coolera to nie wiedziałem, że przestali je dodawać do wersji BOX CPU. 

 

Do wersji pod OC czyli z końcówką  "K" nie dodaje się chłodzenia. W innych już natomiast jest. Od dawna coś takiego funkcjonuje ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Widzę Pan uszczypliwy w stosunku do mojej osoby się zrobił, co ?
 

Kolejnym wątek w którym zabierasz głos nie mając podstaw i wiedzy na dany temat. Ten dział to nie miejsce do pobierania nauk w kwestii składania zestawów/dobierania podzespołów, tu rozdysponowuje się czyimiś pieniędzmi. Albo znasz się na rzeczy i doradzasz z głową, albo tak jak teraz mażesz się jak dzieciak bo ktoś zwrócił Ci uwagę. Zapoznaj się z regulaminem działu zamiast prowadzić jakieś śmieszne wywody.

 

 

 

posiadam Prolimatech Megahalems Black, ale kupowałem go w 2013 i nie jestem pewien czy nie zgubiłem mocowań innych, które były dołączone do zestawu i czy wtedy już dołączano mocowania do podstawki LGA1151.

Ten sam rozstaw otworów montażowych masz w 1155/1150/1151.

 

 

 

Jeszcze tak z ciekawości, co byście proponowali jakbym nie planował OC?

I5 8400 na Z370 chyba, że poczekasz aż pojawią się tańsze płyty, które mają być za ~miesiąc/dwa.

Link to post
Share on other sites

 

I5 8400 na Z370 chyba, że poczekasz aż pojawią się tańsze płyty, które mają być za ~miesiąc/dwa.

Czyli tak jak myślałem. W sumie trochę zabawne, ze nikt nie proponuje Ryzena, oczywiście sam bym go nikomu nie zaproponował do gier XD.

 

No ale dziękuję wszystkim za pomoc i teraz zabiorę się za czytanie na temat stabilnych wartości dla i5-8600k jak i jego temperaturach :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...