Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 3300zł (do gier, filmów, maszyn wirtualnych)


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję propozycji komputera do 3300 zł

  • Zastosowanie komputera : gry (pokroju South Park, Cuphead, Dawn of War III), filmy Full HD, uruchamianie maszyn wirtualnych z dystrybucjami Linux, czasem Android Studio
  • Maksymalna kwota : 3300 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca stycznia
  • Których części potrzebuję : całego zestawu (z dyskiem HDD)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080, LG 24MT57D-PZ
  • Specjalne wymagania : obudowa bez szyby i super wyglądu, liczy się funkcjonalność zestawu, karta dźwiękowa 5.1, karta sieciowa 1Gbit, 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Goodram Iridium PRO 250 GB SSD Sata III
  • Własna propozycja zestawu : Intel Core i5-8400 czyli płyta kompatybilna z Coffee Lake, karta GTX 1060, 8 GB RAM

Obecnie korzystam z leciwego już laptopa Lenovo, który przycina się przy odtwarzaniu filmów Full HD. Nie jestem zapalonym graczem na PC, do gier posiadam konsolę, ale miło by było raz na jakiś czas zagrać w jakiś tytuł na PC w więcej niż 20 FPS.

Myślałem nad rozwiązaniami AMD, ale podobno ich procesory zbytnio się nie lubią z Linux'em.

Podana propozycja prawdopodobnie nie zmieści się w tym przedziale cenowym, ale jestem otwarty na inne.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca stycznia

Być może do tego czasu będą dostępne tańsze płyty pod Coffee lake.

 

Na teraz

1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 3GB DDR5 192bit (1797/8008)

3285zł
 
Z czasem dorzuć drugą kość bo będzie mało.
 
Jak będą tańsze płyty to i może wystarcyz na używanego GTX 1060 6GB.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A z waszego punktu widzenia lepiej jest wziąć 1060 3GB czy 1050 ti?

Z dyskiem HDD mogę zaczekać, bo tymczasowo 240 GB SSD powinno mi starczyć (mam sieciowy 1TB)

Mogę też za darmo uzyskać Gainward GTS 250, ale to raczej by było rozwiązanie zastępcze na czas znalezienia lepszej karty

W sumie lepsza od GTS 250 będzie wbudowana Intel :)

Edytowane przez krzych53
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mamy już styczeń, raczej w kwestiach cen nie było zmian.

Naczytałem się o problemach Intela i pomimo tego, że prawdopodobnie Z370 obsłuży jedynie serię 8xxx jednak nadal będę ich wiernym użytkownikiem.

Moja obecna planowana konfiguracja jest trochę słabsza:

Jakieś propozycje zmian? Wydaje mi się że mimo wszystko jest optymalnie.

Zamiast karty Gigabyte myślałem o tej jeszcze: Palit GeForce GTX1060 DUAL 3GB

Edytowane przez krzych53
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...