Skocz do zawartości

Stacjonarka do gier za 6000 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najlepiej jak najszybciej :P
  • Których części potrzebuję : całe pudło
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 Acer GR235h
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dwa dyski twarde 1 tera oraz 320 tera 7200 obrotów, służące przechowywania danych
  • Własna propozycja zestawu  Może nie własna ale dostałem taką propozycję https://www.morele.net/inventory/info/fa4e6660/
  • Inne : brak

Monitor to kwestia do wymiany na przestrzeni 3-6 miesięcy J

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

Nie przepada :D? Aż tak źle :D?

 

Nie, na razie nie zastanawiałem się nad monitorem w chwili obecnej. Chce większość przeznaczyć na porządne pudło, potem monitor za te 3-6 miesiące. Ewentualnie jeśli byłyby jakieś propozycję w chwili obecnej to bym ja obstawił za ten czas ;)

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

Propozycja naprawdę mało aktualna. 

 

1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

5489 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Praktycznie w tej samej cenie masz procesor nowej generacji z 6 rdzeniami, zasilacz na przetowrnicy DC-DC z 5 latami gwarancji, chłodzenie na CPU z 120 mm wentylem, lepszą obudowę z szkłem hartowanym oraz SSD na kościach MLC. Do tego pół pasywne chłodzenie na GPU w postaci Palita Jetstream. Jeżeli będziesz celować w coś z wyższą rozdzielczością niż FullHD, to naprawdę przy niedużej dopłacie masz zestaw pod OC albo na i7 8700 oraz warto też wtedy zastanowić się nad wyżej taktowanymi pamięciami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie te GoodRamy to dobre kostki pamięci? W staym komputerze je miałem działały bez zarzutu, teraz widzę, że wyborów jest znacznie więcej i mało kto już GoodRamy daje ku mojemu zaskoczeniu, a przynajmniej ja nie widuje takowych :/

 

Inną propozycję która dostałem to:

Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

MSI Z270 GAMING PRO CARBON (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

SilentiumPC Gladius M35T Pure Black RGB

Chieftec 700W GPS-700A8 BOX

MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8GB GDDR5X (256 Bit) HDMI, 3x DP, DVI-D (GTX 1080 GAMING X+ 8G)

 

Tyle, że tu ktoś zapomniał o dysku SSD :D

Link to post
Share on other sites

Pierwsza była przez znajomego znajomej jako taki pierwszy krzyk o pomoc. Druga zaś kumpla z pracy który usłyszał ze składać chce kompa to zaproponował :P Niestety moja wiedza w zakresie części skończyła się dobre 6-8 lat temu, więc w sumie propozycje przyjmowałem ale z dystansem. Ukrywać nie będę, sprzęt który podałeś na górze brzmi dużo sensowniej i w sumie zastanawiam się co by tam podrasować do kwoty którą wspominałem bo zostaje pół tysiaka.

Link to post
Share on other sites

OC raczej nie będe się zajmować więc ta opcja odpada.

Najlepiej lepsze bebechy.

 

No i martwi mnie ta informacja przy procesorze:
oferta obowiązuje wyłącznie przy zakupie zestawu komputerowego

 

Jak rozumiem kupienie tego procesora nie będzie mozliwe przy składaniu własnego sprzętu?

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

Hm, złożone wsio do kupy

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/

GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)

Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny

Fractal Design Meshify C (Black, Glass)

 

Wyszło 5909 nie licząc dostawy oraz montażu, zatem wydaje się być ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Montaż i wysyłkę masz tam za free.

 

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Przejrzyj sobie jeszcze czy Ci wszystko odpowiada pod kątem wyglądu.

Generalnie wygląda to ok, można dociągnąć budżet idąc w ładniejsze kostki z nieco wyższym taktowaniem  16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 TridentZ

Link to post
Share on other sites

W zasadzie z tym taktowaniem pomiędzy 3000 a 3200 różnice będą minimalne czy jakoś mocniej odczuwalne? Bo jak niewielka to chyba średnio opłaca się dodawać pieniądze za wygląd, chyba że firma stabilniejsza.

 

Choć ta pamięć na pewno prezentuje sie lepiej przez szkło :D

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

 

 

Choć ta pamięć na pewno prezentuje sie lepiej przez szkło

Miałem takie 4 sztuki po 8GB, dobrze się kręcą, akurat miałem 3000MHz 15CL bez ruszania napięć i opóźnień robiły 3200MHz.

Są to lepsze kostki od Goodrama, G.Skil to taki top jeśli chodzi o RAM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jeszcze mam tylko jedno pytanie, co do zasilacza. Czy 550W przy takich podzespołach na pewno wystarczy i nie trzeba więcej? Chce uniknąć raczej sytuacji w których niespodziewanie komp mi się wyłączy czy coś :(

 

Bo grane na nim będzie cóż, często :D

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

 

 

To jeszcze mam tylko jedno pytanie, co do zasilacza. Czy 550W przy takich podzespołach na pewno wystarczy i nie trzeba więcej? Chce uniknąć raczej sytuacji w których niespodziewanie komp mi się wyłączy czy coś

RM550X 8400 + GTX 1080 jak pociągnie to realnie 300W ze ściany to będzie max. Powiem więcej, pociągnie zestaw pod OC z GTX 1080TI.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tak się martwiłem czy aby to starczy. Sprzęt wydaje sie być mocny, a jak usłyszałem, że lepiej mieć lekko w zapasie te W to obstawiałem podciągnięcie zasilacza do 600W. Choć z drugiej strony jak rozglądałem się za testami całej maszyny to wychodziło maks 400W na obciążeniu karty 1080.

Link to post
Share on other sites

To chyba ostatnie pytanie juz :) składałem na stronie wsio do kupy i rzucil mi sie model karty, praktycznie ta sama nazwa tyle ze okreslona jako super, koszt wiekszy o 50 zl. warto sobie nia zaprzątać głowę czy spasować? Bo swoj budzet na tej karcie przekroczyłbym o 9 zl :)

Edytowane przez Xaltan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...