Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Poszukuje dobrego zestawu głośnikowego 5.1

Zestaw będzie podłączony przez wyejście cyfrowe do TV i z TV kablem hdmi do PC.

Zakupiłem na promocji Sony 55xe9005 + soundbar ht rt3 5.1 który właśnie sprzedałem za 800zł.

Byłem średnio zadowolony z tego zestawu. Testowałem na jednym fimie było nawet fajny efekt, ale z muzyką gorzej.

Zestaw będzie używany do gier, filmów i muzyki.

Mogę dołożyć 500zł do innego zestawu.

Zastanawiam się nad:

Logitech Z906 5.1 Edifier C6XD 5.1 Genius SW-HF 6000 Ewentualnie: 2.1 CREATIVE SB X KATANA

Co polecacie, badź czekam na jakieś inne propozycje.

 

Link to post
Share on other sites

Chcesz dobry zestaw 5.1 i żeby jeszcze na tym słuchać muzyki to szykuj minimum 3k (i to jak trafisz cis w okazyjne cenie) za urzywany sprzęt za 1500 to możesz kupić używany wzmak stereo i używane podłogówki.

Do tego nie podałeś metrażu pokoju. Po 2 żeby to dobrze grało musi być bardzo dobrze rozmieszczone jeśli nie masz na to mozliwosci/miejsca szkoda pieniędzy

Link to post
Share on other sites

Pokój ma 4m x 6m ale glosniki rozmieszczone w odleglosci 3m x 2m

Mogę jeszcze sie wcofac ze sprzedazy tego Sony, jesli nie jest gorsze od wyżej wymienianych zestawów.

Prosze zatem o podpowiedź czy warto zmieniać tego Sonego na np. Logitecha?

Najbardziej mi zależy na przestrzennym efekcie w grach i filmach.

Link to post
Share on other sites

Jak myślisz czemu na tą firmę mówią potocznie pierdzitech? Grajbelki według mnie to porażka totalna w miarę dobrze grający używany subwoofer który faktycznie gra niskimi tonami a nie pierdzi to około 800zl. Mówię o subie który się nada do muzyki.

Do przestrzennego efektu pamiętaj musi być jeszcze odpowiedni film który faktycznie ma ścieżkę 5.1 co do gier niektóre enkodery potrafi mieć opisz niania w kodowaniu na tyle duże że zauważysz wyraźną różnice między tym co u jest na ekranie a tv przynajmniej jak tam miałem hak miałem xfi Titanic i jakieś plastikowe kino 5.1 od szajsunga. 4x6 to spora powierzchnia do nagłośnienia tu potrzeba dobrego Suba i podłogówek.

Link to post
Share on other sites

Do takiego pokoju może być mało u mnie r2730 w pokoju 3.5x 3.5 latały na Maxa chociarz i tak trzeba było ściągnąć 2 3 skoki z potencjometru bo były słyszalne zniekształcenia im głośniej tym wzmacniacz w nich mniej panuje nad niskotonowcem.

Do takiego pokoju może być mało u mnie r2730 w pokoju 3.5x 3.5 latały na Maxa chociarz i tak trzeba było ściągnąć 2 3 skoki z potencjometru bo były słyszalne zniekształcenia im głośniej tym wzmacniacz w nich mniej panuje nad niskotonowcem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...