Skocz do zawartości

Recommended Posts

A dlaczego piszesz na forum a nie uderzasz do pomocy technicznej plusa czy tam cyfrowego polsatu? Siostra ma odu idu 100 i dioda status  odu także świeci sie na czerwono to pani w pomocy technicznej stwierdziła "eeee chyba jest urządzenie uszkodzone i proszę zanieść do salonu to wymienią"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Wygląda na jakiś problem z ODU (modem zewnętrzny połączony z routerem IDU za pomocą kabla koncentrycznego) - wg. manuala do tego sprzętu (https://www.plus.pl/documents/16/bd705635-127e-40b2-ab36-aa43c295fc5d):

 

ODU Status
...
czerwona migająca - brak sygnału

 

co więcej:

 

Jeśli ODU Power i ODU LTE nie świecą a ODU Status mruga na czerwono to oznacza, że nie ma komunikacji pomiędzy ODU i IDU.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Już odstawiłam sprzęt do naprawy ale muszę czekać jakoś tydzień jeeezu ten plus to jakiś szajs w orange odrazu wymieniali nie wiem po co się przeniosłem do plusa

 

Doświadczenie kosztuje :). Ostatnio jeden ze znajomych, który mieszka na wsi (kłopot z internetem po kablu), przeszedł do Orange, bo dostał jakąś nową ofertę na coś w rodzaju internetu stacjonarnego z dostępem mobilnym/LTE - otrzymał router Huawei B315 (niezły router LTE) i bodajże w sumie 150GB transferu na miesiąc? Ma tam jakieś ograniczenie, że nie może zabierać tego B315 poza miejsce zamieszkania ale jak na net pseudo-stacjonarny to całkiem nieźle mu to działa - transfery w okolicach 50mbit/40mbit+, małe pingi i nawet dobre pokrycie wifi. 

Link to post
Share on other sites
Doświadczenie kosztuje :). Ostatnio jeden ze znajomych, który mieszka na wsi (kłopot z internetem po kablu), przeszedł do Orange, bo dostał jakąś nową ofertę na coś w rodzaju internetu stacjonarnego z dostępem mobilnym/LTE - otrzymał router Huawei B315 (niezły router LTE) i bodajże w sumie 150GB transferu na miesiąc? Ma tam jakieś ograniczenie, że nie może zabierać tego B315 poza miejsce zamieszkania ale jak na net pseudo-stacjonarny to całkiem nieźle mu to działa - transfery w okolicach 50mbit/40mbit+, małe pingi i nawet dobre pokrycie wifi.
No to naprawdę ma dobrze żyć nie umierać!

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Miałem ten sam problem tylko z modelem 100 .Po różnych próbach resetowaniu wgrywaniu nowego oprogramowania itp. rozłączyłem kable zrobiłem na nowo przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko zaczęło działać. Usterka usunięta. Sprzęt działał bez zarzutu wcześniej z 5 lat.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...