Skocz do zawartości

Drastyczne spadki fpsów power throttling?


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Około miesiąca temu zauważyłem podczas gry Killing Floor 2 nagłe spadki fpsów z stałych 60 do poniżej 20.Po obniżeniu detali spadki nie występują.Natomiast zaczęły pojawiać się od około 3 tygodni zawieszenia sytemu-pomagał tylko reset. Postanowiłem sprawdzić sprzęt za pomocą OCCT .Po 45 min teście (power supply) na wynikach było widać spadki fpsów / zużycia prądu przez cpu i zużycia % procesora.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaka może być tego przyczyna.

 

Oprócz OCCT przeprowadziłem test pamięci ram (memtest86) oraz test dysków (hddtune) oba testy bez błędów.Grafika testowana na innym sprzęcie działa bez problemów.Zmiana zasilacza również nie pomogła.Próbowałem przeinstalowywać sterowniki do grafiki,zmiany wersji biosa(nie pomogło).Przy innych grach nagłe spadki Fpsów nie występują.

 

Specyfikacja sprzętu:

Procesor - AMD FX 8320E (nie podkręcany)
Płyta - MSI 970A Krait Edition
Karta Graficzna - Gigbayte 960 4Gb (nie podkręcana)
Pamięć Ram - 2 x 4gb Kingston RedFury DDR3 1866hz Cl9
Dysk Twardy - HDD WD 1TB Blue  Ssd 128gb Goodram CL100
Zasilacz -CollerMaster 600W B600

System-WIn10 Pro

 

Załączam wyniki ostatniego testu OCCT. https://megawrzuta.pl/download/c4ff71cf5fb06ba81a896fbf28420aeb.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PERESTO5
Link to post
Share on other sites

@Edytka

Yyy no dobra, przejrzalem te wykresiki i nic ciekawego nie widac, oprocz tego, ze nagle proc ma 0% uzycia.

 

Sprobuj wylaczyc APM i cool'n'quiet w biosie i zobacz czy dalej beda takie dropy, jesli tak to wina gry i/lub sterownika

Edytowane przez ohoho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...