Skocz do zawartości

Wymiana procesora, plyty głównej, ramu, czy warto?


Recommended Posts

Na filmiku masz podkręcone 2600k i 3770k do tych samych wartości . Ale większe szanse na mocniejsze podkręcenie ma 2600k np 4.7ghz lub lepiej .Jeśli chodzi o ram to w przypadku twojej płyty nie ma to znaczenia i tak możesz wkładać ram nawet 2133 . Jeśli płyta by była gorsza typu np h61 to wtedy nawet jak zamontujesz szybszy ram to będzie ograniczony do 1333 lub 1600 mhz w przypadku 3770k

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za info.

W takim razie biorę standy, tylko i7 2600k czy poszukać i7 2700k?

Ten wyższy model wydaje mi się że różni się tylko wyższym taktowaniem bazowym innych różnic nie zauważyłem.

 

Znalazłem jeszcze taki wątek że niby i7 2700k lepiej się kręci i jest z lepszych komponentów. To prawda czy to jakieś banialuki? http://forum.benchmark.pl/topic/57246-i7-2600k-czy-i7-2700k/

 

Tu też znalazłem niezłą rozkmine 2600k czy 2700k.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.overclock.net/t/1239383/2600k-vs-2700k&prev=search

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Brakuje Ci mocy w tym 2500k? Modernizacja procesora pod gry z tym i5 mija się z celem. Lepiej te fundusze zainwestować w dobrą grafikę.

Jeśli nie używasz procesora do zadań profesjonalnych to szkoda pieniędzy na ten i7.

Nie odczujesz wielkiej różnicy.

Poczekaj na nowe procesory od Intela/AMD.

Link to post
Share on other sites

Już kupilem gtx 1060 6gb. Postanowiłem kupić ten i7 2600k za 700zł. Jutro będę testował na ile mozna go podciągnąć.

Powiem że obecy i5 2500k troche kuleje w grach. Szczególnie bardzo rozbudowanych, i czasem ograniczę karte. Wiec nie wiem czemu piszesz ze bezsensu. Bezsensu to jest ładować do takiegro procka gtx 1070 lub 1080.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Bez sensu, to by było czekać i kupować nowe procesory AMD czy intela które wymagałyby zakupu drogiego ramu i mobo kiedy można za 30% tego kosztu włożyć 2600k który na dłuższy czas zapewni spokój i spokojnie jeszcze kolejną zmianę karty wytrzyma. Opowiadanie, że wymiana 2500k mija się z celem również niezbyt trafne, co potwierdzi ci każdy kto go wymienił, bo podobnie jak autor wątku widzi czarno na białym, że ten procesor nawet podkręcony w niektórych grach się  nie wyrabia. 

Link to post
Share on other sites

Testowałem już ten i7 2600k i jest bardzo przecietny zastanawiam sie nad zwrotem. 4.7 ghz nie do osigniecie przy rozsadnym voltarzu. 4.5ghz idzie na 1.42v a uważam ze to jest takie maximum. Temperatura przy tym to i tak jakieś 67c-72c.

Oczywiscie wydajność jest troche lepsza niż na moim 2500k.

Link to post
Share on other sites

Również moim zdaniem nie ma sensu kombinować. Przy 1060 moim zdaniem nie zobaczysz najmniejszej różnicy między prockiem podkręconym na 4,3 a takim na 4,7. Pomijając to czy kolejny zamówiony pójdzie wyżej niż 4,5. Wprawdzie nie trafiła ci się najlepsza sztuka, ale 4 dodatkowe wątki nadgonią i moim zdaniem nawet do mocniejszej karty niż twoja nie byłoby wielkiego sensu wymieniać. Wiadomo, że wyższe taktowanie zrobi robotę w posatci kilku fps, ale po pierwsze to już poziom gdzie na oko nie zobaczysz raczej różnicy, a po drugie i tak prędzej zarżnie się 1060 niż 2600k.

 

Zresztą ja mam kartę niewiele słabszą i mimo możliwości podkręcania mam i5 na stocku bo nie widzę sensu kręcenia przy tej mocy karty.

Link to post
Share on other sites
Ceny są faktycznie chore jak na stare procki. I7 2600k tezaz najtańszy 800zł ja kupiłem za 100zl mniej to i tak za dużo. W porównaniu z i5 2500k ktory kosztuje 300zł.

Jakie jest maxymalne bezpieczne voltage dla 2600k? Myślicie ze 1.42-1.43. Moge zostawić?

Pytanie, czy to było opłacalne?

Jest to malo oplacalne. Jedyny argument to czasem 2500k już blokuje fps i nie wyrabia. Aczkoliek nie w każdym tytule.

Jeszcze nie wiem czy mój 2500k jest w pelni sprawy. W occt podczas testu sa wachania, zuzycie procesora nie jest caly czas na 100% tylko jest w okolicach 90-100% od czasu do czasu spadki na 80pare%.

Link to post
Share on other sites

Sam sobie kiedyś zadałem to pytanie i przyznam rację że ceny za wiekową i7 są chore. Jedyna opłacalność takiego zakupu to chyba tylko profesjonalne zastosowanie.

Rozsądniej chyba już wyjdzie zakup i5 4670/90k i płyty na z87/97 niż inwestycja w Sandy i7. Ram pozostanie na DDR3 więc nie musimy przepłacać za ddr4 (które na premierę były o 100-200zl tansze niż obecnie).

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Mam 4690k i szczerze mówiąc nie wiem czy to jakaś super opcja jeżeli chodzi o przesiadkę z 2500k. W zasadzie trudniej trafić dobrą sztukę, masz gluta zamiast luta i nadal pozostaje problem gier MP siedzących na procku, że może dostać czkawki, czego w 2600k nie uświadczysz. Może czasami przy wyższych fps'ach będzie więcej klatek, ale kiedy 4690k zacznie dusić kartę 2600k będzie jeszcze dawał radę.

 

Zobacz zresztą jak gra siedząca na procku może usadzić podkręconego 4690k - zwykłe 1060 chodzi momentami na 80%.

https://youtu.be/wSdCo87x8HI?t=90

Link to post
Share on other sites

Na razie testuję niedawno zakupiony i7 2600k potencjał ma średni, ale mnożni na 45 i bclk na 102 i co prawda krótkich testach, ale śmiga stabilnie na 1.42v 4590mhz.

Tak chyba zostawie.

Jeszcze mnie korci żeby zwrócić i poszukać jakiej sztuki która idzie na 4.8-5ghz

Choć nie chce mi się za bardzo kombinować, skoro mówicie żeby zostawić

 

Mam jeszcze taki dylemat.

Sprzedałem swoje: Kingston HyperX Blu 2x2GB DDR3-1600.

Pozostały mi GeIL Enhance DDR3 1750MHz CL9 (2x2gb)

 

Myślę nad zmianą na

https://www.emag.pl/pamiec-g-skill-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-ripjawsx-pl-588158-f3-17000cl9d-8gbxm/pd/D4VKHMBBM/?X-Search-Id=ea76b30a2bd934454cfd&X-Product-Id=11297926&X-Search-Page=1&X-Search-Position=7&X-Search-Action=view

lub

https://www.emag.pl/pamiec-adata-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl10-xpg-v3-czarny-ax3u2133w4g10-dbv-rg/pd/DH16BYBBM/?X-Search-Id=ea76b30a2bd934454cfd&X-Product-Id=11856151&X-Search-Page=1&X-Search-Position=4&X-Search-Action=view

Podałem specjalnie z emag, ponieważ mam jeszcze kupon do wykorzystania -140zł

 

Który ram polecacie?

Chyba że poszukać jakieś inne używki?

Link to post
Share on other sites

Jak masz coś innego na co mógłbyś wykorzystać kupon to szukałbym używki, bo wiele pamięci i tak ma dożywotnią gwarancję i zwyczajnie szkoda pieniędzy. Z drugiej strony z tego samego powodu używki mało nie kosztują i poniżej 250 zł ciężko będzie kupić 2133 więc w zasadzie z rabatem taniej będziesz miał nowe. 

 

Wracając do procka - napięcie już spore, ale jak temperatury są dobre to ok. Pytanie brzmi czy potrzebne ci tak wysokie taktowanie, bo 1060 to mimo wszystko nie 1080 żeby tak siadła na procek - sprawdzałeś na ile % chodzi? Z tym zwracaniem to nie powiedziane, że na pewno trafi ci się lepszy, chyba, że dopłacisz i wybierzesz sztukę którą ktoś sprzedaje z góry reklamując jako selekt i potwierdzi parametry na jakich u niego pracował. Coś jak tutaj - http://allegro.pl/intel-core-i7-2600k-4-9-ghz-1-376-v-selekt-i7133189848.html przy czym moim zdaniem i tak gra nie warta świeczki.

Link to post
Share on other sites

Tak jak piszesz używki i tak nie wyrwę za mniej niż 250zł, 2133 lub 1800. Nówka wychodzi bardzo korzystnie szczególnie ta adata, tylko ma CL10 a G.Skill CL9. Wiec jak już to pewnie g.skill lepiej by było kupić?

W zanadrzu mam do kupna dysk przenośny, ale cena w emag nie ma dużego asortymentu. A muszę coś kupić za min.300zł by wykorzystać kupon.

 

Temperatury na najcieplejszym rdzeniu to max 72c, reszta poniżej 70, ale te 72c to nie cały czas. Są spadki i poniżej 70. Mówię tu o 100% użyciu w teście na occt. Na paście GC-Extreme.

W chwili obecnej, najbardziej obciążającą grę którą mam to far cry 4.

Przeglądałem tą aukcje, i tak w porównaniu to mojej sztuki to nie wiem czy jest sens 200zł dopłacać.

A zwracać i szukać na chybił trafił to też nie wiadomo czy coś gorszego się nie trafi. Choć wydaję mi się że jednak słaba sztuka mi się trafiła, patrząc jak wysoko muszę podnieść napięcie.

Link to post
Share on other sites

Zapłaciłem 700zł, ale do tego roczna gwarancja. Choć mam coraz wieksze watpliwosci czy bylo warto.

Jeszcze sie zastanowie, do następnego piątku mam jeszcze możliwość zwrotu.

 

Jaki ram bardzie polecacie do mojego zestawu, g.skill 2133mhz cl9 czy g.skill 2400mhz cl11?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...