Skocz do zawartości

Aorus GTX1080 zasilanie-pomoc


Recommended Posts

Witam, planuje zakup Aorus GTX1080. Posiadam zasilacz Chieftec 600-14CS. Karta wymaga 2x8 pin. Problem w tym, że nie mam tych kabli, gdzieś zapodziałem generalnie kable do gpu przy przeprowadzce (zasilacz modularny). Pytanie: Czy jeśli podepnę kartę do 2 przejściówek: 2xmolex -> 8 pin to będzie ok i stabilnie? :)

Link to post
Share on other sites

Nie dawaj takiej przejsciówki .Sa przejsciówki z 6  na 8 pin ( bajpas)

Mozesz tez dolutowac mase etc etc

a3cb9b6c8e007c86gen.jpg

 

ta od lewej

Obecną kartę też mam podpięta na przejściówce, tylko że jednej bo to 1060. Jak mówiłem, albo robię przejściówki z molexów (podepne je do dwóch różnych kabli z molexami - 2 wyjścia z zasilacza, takie jak ta po prawej, po 2 molexy z jednego kabla) albo musze szukać nowego, nie potrafie znaleść kabli do tego na necie i gdzieś je straciłem nieopatrznie przy przeprowadzce.

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Sprawdz sobie  temp tych moleksów   w grze  4k bo teoretycznie moze tam iśc nawet 150 wat

Same kable do zasilacza sa drogie .

Na szczescie pasuja do tego chiefteca wszystkie

Póki co tyłko i wyłącznie 1080p, mam w miarę porządny monitor full hd i póki co nie widzę potrzeby go zmieniać. Czyli generalnie powinno być ok? Może postaram się znaleść takie przejściówki jakiejś lepszej jakości czy coś.

Link to post
Share on other sites

Czytałem ten temat, teraz już mam mętlik w głowie. Są GTX1080 które używają 1 wtyczki 8 pin, ta ma 2x8 pin więc teoretycznie zasilanie powinno być stabilniejsze i bardziej rozłożone. Jakoś mega kręcić też zapewne nie będę. Być może wcale, karta ma być do full hd.

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówie abys sprawdził  temp  moleksa .Mi  leci  do  250  wat  z   gtx  1080  w 4 k  a  to  oznacza ze poleci  od 90  do 100  wat  z 8  pin.

Sa  gry  które i tak obciaza na 100% gtx 1080 w fhd np

 

power_peak.png

 

power_maximum.png

 

Nie podbijaj tez  power limitów  250/375 w  furmarku bo on  pobiera do  50%  więcej

Edytowane przez HAKELBERY
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej żebym wziął Gigabyte Gaming G1 z pojedyncza 8 pin? (zaplace tyle samo) Czy też może Msi Gaming X? Czy jednak ten Aorus? Wydaje mi się, że w przypadku aorusa zapotrzebowanie na energie rozkłada się na 2x8 pin, czyli powinno być lepiej?

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Generalnie wszystko jest po jednych pieniądzach, 100 w tą 100 we wtą jakoś mi nie robi różnicy, chce zamknąć na jakiś czas temat PC po prostu :) Aorus na allegro z jakiegoś sensownego w miarę sklepu z dobrymi ocenami za 2475, Msi w Euro Rtv Agd za 2489. Miejsca w budzie mam dość sporo (full tower) więc może 3 slotowy Aorus będzie cichszy? Kręcił nie bede na pewno ( po pierwsze przejściówki, po drugie monitor 1080p)

Link to post
Share on other sites

Powinno byc tak

Palit ,msi ,gigabyte jesli chodzi o głośność

Miałem aourosa na gtx 1070 i stawiam go nizej niz  palita

Wentylatory owszem fajne ale radiator gorszy


Jeśli masz  nadmiar mocy na gpu  to warto zainteresować sie dsr .Podbija jakosc obrazu


Warto   tez zainteresować sie uV bo  zegar ten sam a jednak jest chłodniej i ciszej

https://www.dropbox.com/s/wkqu6mf5fqrf0xi/bf1%204k%20ultra%20v-sync%20off.txt?dl=0

Tu z bf1 4k ultra

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...