Skocz do zawartości

Nowy obiektyw do Canon EOS 50D


Recommended Posts

Jak w temacie, chcę wymienić mój obiektyw (EF-S 17-85mm 1:4-5.6) na coś porządniejszego i jaśniejszego.

Jako że przy większym zoomie aż tak na jaśności mi nie zależy, wybrałem dwa modele (tak, oba chcę zakupić by mieć w miarę uniwersalny zestaw na lata :) ).

Body to EOS 50D.

Obiektywy:

TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro (Canon)

TAMRON SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Asp. [iF] (Canon)

Dobry wybór czy niezbyt ?

Link to post
Share on other sites

https://www.cyfrowe.pl/obiektywy-do-lustrzanek-macro,1,12,508/p/2/Canon.html - tutaj masz macro do Canona (1800-60mm)

50mm kupisz nowy za 500...Zależy też co przede wszystkim preferujesz,jakie fotografie robisz. Na wszystkich fachowych stronach piszą,że stałoogniskowe zawsze są lepsze od zmiennoogniskowych. Nie mówię tutaj o porównywaniu "elek" ze zwykłymi. Stałoogniskowe zmuszają do pracy nogami ale dają głowie czas na przemyślenie kadru....

Link to post
Share on other sites

Własnie, obecnie czasem lubie zrobić fajne macro obiektywem który posiadam, ale nie chce tylko do tego, przeważnie robie fotki z ręki i wole zooma niż pracę nóg. Jestem raczej amatorem chcącym robić ładne zdjęcia niż fotografem z dużym aparatem :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Więc jednak na razie chcę coś uniwersalnego, co myślicie, który będzie lepszy jakościowo i czy te 100mm będzie aż tak odczuwalne by dopłacić 1000zł ?

 

1. Tamron AF 16-300 f/3,5-6,3 Di II VC PZD Canon

2. Tamron 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD Canon

Link to post
Share on other sites

@up

bo niestety obiektyw do wszystkiego jest do niczego :) 

ja bym się skusił na 17-50 sigmy/tamron 2.8 ze stabilizacją - typowy spacerniak zamieni Ci 17-85 :)

a do tego zamiast ciężkiego tamrona 70-300 weź canona 55-250 stm :) Leciutki, stabilizacja, 50mm mniej - jesli nie robisz zdjęć samolotów czy ptaków to wystarczy :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...