Skocz do zawartości

3x GTX 460/Radeon 6850 lub 5830 vs 4xGTS 450/Radeon 5770


3x GTX 460/Radeon 6850 lub 5830 vs 4xGTS 450/Radeon 5770  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 3x GTX 460/Radeon 6850 lub 5830 vs 4xGTS 450/Radeon 5770

    • 3x GTX 460/Radeon 6850 lub 5830
      19
    • 4xGTS 450/Radeon 5770
      1


Recommended Posts

Tak jak w temacie - 3x GTX 460/Radeon 6850 lub 5830 vs 4xGTS 450/Radeon 5770 - co ma większą wydajność? Pozostałe elementy http://www.arest.pl/konfiguracja-496090. Z powodów finansowych/dostępem ilości slotów kart PCI-e na płytach do Sandy Bridge przy tych 3,4 kartach będę zmuszony wziąść i7 950 ale w przypadku 2 kart graf. będę sobie już mógł kupić i5 2500 - więc różnicę w wydajności procków też należy wziąść pod uwagę. Czy połączenie jakichkolwiek dwóch innych kart (może 2xGTX 570) dało by lepsze wyniki w grach niż najwydajniejsze trio lub kwartet z powyższych? Całość do 5100 zł. Proszę nie dawać swoich konfiguracji na esc.pl (proszę nie tworzyć swoich konfiguracji do eyefinity tylko odpowiedzieć prosto na pytanie - mile widziane linki [guru3d rządzi :) ] - ani też absolutnie nie kierować się tym że tam można wybrać tylko jedną grafikę w konfiguratorze) ponieważ jest on o wiele droższy od arest.pl.

 

P.S. Żeby dwie strony nie uszły na spekulacje i pisanie o tym że to się w praktyce może nie przydać to mówię że jak dla mnie może mieć to zastosowanie np. przy eyefinity (rozdziałka 4320x900) aby za 2-3 lata przez taką rozdzielczość tych 3 monitorów nie być zmuszonym na 10 klatek/sek przy jakichś tam ustawieniach lecz na komfortowe np. 30 FPS (to był przykład oczywiście :) )

Link to post
Share on other sites

460 GTX, HD6850 i 450 GTS można połączyć maksymalnie dwie przecież :) HD5770 można było połączyć 3, a czy 4- tego nie wiem :) Jak masz kasę, to bierz sobie 570 GTX. Najpierw zobacz czy nie starczy Ci jeden (powinien w zupełności), a później najwyżej dokupisz drugiego do SLI :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

widzę że zaczynasz coraz głupsze tematy zakładać...

to czemu nadal je czytasz? przynajmniej niektórzy mogą się dowiedzieć różnych rzeczy których w googlach często nie ma :)

 

5770 można było połączyć 3, a czy 4- tego nie wiem

da się http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10905.html . A jakie dwie grafiki (z i5 2500) mają miej więcej wydajność na poziomie 4 Radeonów 5770 (z i7 950)?

Link to post
Share on other sites

A jakie dwie grafiki (z i5 2500) mają miej więcej wydajność na poziomie 4 Radeonów 5770 (z i7 950)?

Takie 3, które z AMD chłodzonym wodą dają 34*C :) Człowieku zadajesz najgłupsze pytania na forum i nie piszę tego żeby Cię urazić, tylko po to żebyś chociaż przeczytał to i zobaczył jak śmiesznie to brzmi. Wszyscy we wcześniejszych wątkach radzą Ci żebyś brał te 570 GTX, a Ty szukasz dziury w całym.
Link to post
Share on other sites

nie ktozy to naprawde jak by byli z innej planety

jak cos to jedynie sie opaca sli albo crosfire potem to juz przyrost mocy jest coraz slabszy

chyba na ???? 4sli jest 10% wzrost co do 3sli kiedys gdzies widzialem test wydajnosc

moja rada to wez jedna a dobra np ati6990 albo gtx 590

Link to post
Share on other sites

Przecież to kompletny idiotyzm, nikt normalny nie kupi 4 gts450 albo 3 radków 5770, to są za słabe karty do łączenia więcej niż w pary jak gtx460sli czy 5770crossfire co ma sens. Może dokupię drugiego gtx580 do sli i postawię pytanie co mieć lepiej 4xgts450 czy gtx580sli. Każdy normalny kupi góra 2 mocne karty i zrobi sli/cross a nie będzie się bawił w jakieś 4way sli z low endu :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak wolał 2x580tki hehe które może nawet sobie sprawie za jakiś czas :) bo po co mi teraz zasilacz 900w hehe. A serio to jak są normalnie gry pisane, to 1 gtx 580 spokojnie wystarcza z zapasem na granie w dx9, a co do dx10/11 to połowa sukcesu to dobrze napisana gra, jak programiści coś skopią to nawet radek 6990 klęknie.

Link to post
Share on other sites

a ja jestem ciekaw kiedy ten temat wykasują. potem przychodzą jacyś niedoświadczeni, naczytają się takich bzdur , a następnie sami głoszą takie brednie bo "taki pisało na tym fajnym forum". ;) i przychodzi taki co ładuje do gt 240 core i7 albo bo 2-óch gtx`ów 570 chce celerona. :) niedawno był taki temat że gościu się uparł na 6 rdzeni bo w jego przekonaniu "więcej = lepiej". :)

a co do samego tematu, to sens jest taki sam jak to czy lepiej kupić 4 maluchy czy 3 polonezy a potem je zespawać razem stalowymi belkami :):)

 

:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...