Skocz do zawartości

Nowy procek głośny radiator czy wszystko dobrze ?


Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem procka  FX 6100  ( wcześniej athlon x2 250 ) 

 

Moje stanowisko 

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

płyta głowna N68C-GS FX

nvidia gts 450

ram 8gm 1333hz

 

otrzymalem z nim radiator który podłączyłem natomiast bardzo szybko chodzi radiator ( głośno )

w biosie coś było ustawiane na taką opcje cpu thermall throttle ( wyłączyłem to bo przedtem miałem na enabled i jak gralem to po 2 min nagle wszystko na 20-30 fps w grach przez 20 sekund więc to jakaś lipa była .

Ogólnie problem mam taki że to wszystko za głośno chodzi jak odkurzacz wydajnościowo świetnie w porównaniu przed starym procesorem no natomiast głośność to porażka 

( GLOSNOSC napewno wydobywa sie z radiatora ( tego co sie kreci na procku ) to jest standardwoe chyba chlodzenie fx'a mam jeszcze mniejsze od athlona starsze 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/58e77f4fa6c0a8e2 tutaj jak gram w cs go

 

Temperatry w spoczynku 31 stopni 

temperatura 30 min obciążenia 52

2 min potem 37 i 2 min potem 30 czyli niby wszystko dobrze

niby wszystko ok ale radiator nawala jak chory 

jak ustawic zeby bylo okej

wysylam screeny wszystko tam jest dobrze ? coś zmieniłem źle przez przypadek ?

jESTM LAIKIEM HELP

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to hałasuje wentylator na radiatorze, nie sam radiator (bo jak kawał aluminium może hałasować?). Całość chłodzenia (radiator plus wentylator) nazywamy coolerem.

Co do samego problemu; od dawna wiadomo ze chłodzenia boxowe to suszarki i głośno pracują. Chcesz ciszy, kup porządny cooler.

Link to post
Share on other sites

Ok przepraszam już podaje link 

 

https://zapodaj.net/d52fc057ed745.png.html

 

Panowie bo ja dostałem z nim coś takiego : 

 

https://zapodaj.net/dafce59c6f609.jpg.html ( taki czarny troszkę większy niż poprzedni 

 

a tu ten wcześniejszy 

 

https://zapodaj.net/583dafcda67d9.jpg.html

 

 

wymienić na starszy mniejszy ? czy nie będize go ochładzał tak dobrze jak ten fabryczny dodany do fx 6100

 

Coś czytałem o tych procesorach i sekcji zasilania , muszę wymienić płytę główną ? troche cieplo sie tam robi 

jak zrobic zeby wiatraczek ciszej szedl ?

Link to post
Share on other sites

Nie wspominając, że sekcja zasilania zapewne niebawem stopi na tej płycie pod tym FX-6100. Po wymianie chłodzenie może się okazać że dalej będzie zon lub procek zacznie trolować, bo płyta ta do FX to katastrofa.


76C max to morderstwo dla tego procka, temperatura max to niby 70 ale FX lubią max 65C.


Zamiast FX trzeba było max kupić jakiegoś Phenoma II x4.


Wymiana płyty i chłodzenia najlepiej no i budy jak chcesz porządne chłodzenie jak masz jakiś karton.

PS

Jak zamontujesz chłodzenie stare to możesz od razu zacząć szukać nowego procka.

Link to post
Share on other sites

To dobrze że tylko dzień na nim pograłem zakatuje go na śmierć , jaką płytę jak najtańszą żeby udźwignęła fx 6100 ? Jestem w desperacji myślałem że wydam 220 złotych i już fajnie będą gierki działały wreszcie mam płynne 110-160 fps w cs go :C a tu pech . jeszcze chcialem karte na gtx 660 no a teraz wydatek jeszcze na plytke ;c dzieki za info


czy to ma wgl sens inwestowanie w mobo i grafe ? nie lepiej odrazu sie przerzucic na inny socket ? oddac moze ten procesor ;c

Link to post
Share on other sites

Wydałeś procek to trochę lipa, bo tak to byś kupił mobo z i5 2 generacji i by latało bo CS lub procki wydajne a FX do niech w grach nie należy w porównaniu do Intela. Jaką gotówką dysponujesz?


Znajomy ma płyty na gwarancji seria 970 lub 990 AMD z chłodzoną sekcją zasilania, na pewno z 200 zł lekką ręką by chciał.

Link to post
Share on other sites

Kup porządny coler (nowa płyta nie uratuje przed halasem ) , zrób undervolting proca i nie kupuj plyty za 200 zl bo szkoda kasy na ten sprzęt . Gtx 660 możesz nabyć jak najbardziej .

Możesz zacząć od undervoltingu co powinno wyciszyć minimalnie cooler , a i dzięki temu odpocznie sekcja zasilania .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...