Skocz do zawartości

GTX 560 Ti ,problem z procesorem ?


Recommended Posts

Na wstępie pragnę powitać wszystkich użytkowników forum benchmark.pl :)

 

Przechodząc do problemu :

 

Od wczoraj posiadam MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC - jest właśnie to przysłowiowe "ALE". Po zamontowaniu jej w mojej skrzynce, zainstalowaniu sterowników itd. uruchomiłem aplikację zwaną 3dMarka 2006 i co ? Ku mojemu zdziwieni, wynik okazał się niezadowalający, punktów uzbierało się tylko 14 tysięcy :) Gry jakie odpaliłem też nie szokowały ilością klatek :) Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że mój procesor ma tak wąskie gardło, że sam nie wiem jak to ma przełknąć.

 

Config mojej platformy :

 

CPU:

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz

lekkie oc 2,93

 

dysk twardy:

WD Caviar Green

500GB 32mb

 

płyta główna:

chipset Intel P35

Foxconn P35A-S

 

pamięć RAM:

DDR-2 800 4 GB OCZ NVIDIA® SLI-Ready Edition

 

Bardzo proszę o radę i podpowiedzi na ten temat, wchodzi w grę zmiana proca(najlepiej jaki) do tego płyty głównej najlepiej do 1500 zł, ale to taki max.

Każda dobra rada mile widziana

Link to post
Share on other sites

Jako że nie wiem czy płyty pod 1155 są już w nowych poprawionych rewizjach dostępne to proponuje:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Asus P7P55D PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 469 zł

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming 169 zł

SilentiumPC Fortis HE1225 130 zł

----------

1467 zł

Link to post
Share on other sites

Niestety ale to prawda wąskim gardłem jest procesor nie rozumiem po co ludzie kupują tak drogie i wydajne karty graficzne jeżeli posiadają słaby procesor dla porównania podam ci swój wynik w 3d mark 06 mam 16000 i gry chodzą bardzo dobrze prawie w max detalach a gram w ful hd a sprzęt to athlon x3 425@3550 mhz i gtx 260 @720, 1530,2450 jak widzisz posiadam sporo wolniejsza i tańsza kartę graficzną a mimo to gry mi chodzą lepiej sama karta bez w miarę wydajnego procesora [nie mówię tutaj o super wydajnych i drogich wystarczy średnia pólka np amd athlon x4 plus oc ] nie rozwinie skrzydeł moc karty nie będzie wykorzystana ,

Link to post
Share on other sites

Na tym procku śmigała 8800GT - połączenie rewelacyjne, gry swego czasu chodziły wyśmienicie na tym konfiguu.

Następną kartą była 260GTX core 216

 

Zasiłka Modecom Carbon 530W

 

 

p.s niektóre gierki na 560Ti maja teraz efekt lekkiej zacinki - bardzo delikatnej , ale widocznej.

Link to post
Share on other sites

170 karta

Więcej, bo jest to wersja kręcona firmowo. Dodam, że płytka weźmie jeszcze z 25W (chipset też się grzeje).

 

Wymienił bym ten zasilacz w pierwszej kolejności, może nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi mieć coś pewniejszego.

Link to post
Share on other sites

Wejdź w sterowniki zakładka: Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystając z podglądu i ustaw na "użyj ustawień aplikacji" dodatkowo przywróć do ustawień domyślnych wszystkie opcje typu AA lub AF. I powtórz test.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...