Skocz do zawartości

Komputer do 5 tysiecy do gier


Recommended Posts

Witam interesuje mnie dobór części do komputera za podana kwotę dodam tylko że potrzebuje także Windowsa wiec proszę to wliczyć w cenę . będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady pozdrawiam 

 

 

Zastosowanie komputera - typowo pod gry

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz -  5000zl

 

Kiedy zamierzasz kupić komputer- grudzień 2017r 

 

Których części potrzebujesz? - samą budę oraz system operacyjny

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?

 

1920 x 1080 , nie rozważam wymiany  ,Monitor AOC I2369VM

 

Specjalne wymagania - przeszklona obudowa

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?-nie posiadam żadnych części

 

 Własna propozycja zestawu - brak

 

 

Link to post
Share on other sites
1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 1 x  Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB 1 x  Fractal Design Focus G (Black, Window) 1 x  AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX RED 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008) 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

Tutaj masz 4025 zl. Zostaje czekać na i5 8400. Kwestia ceny to i może na GTX 1070 Ti czy 1080 wystarczy. Póki co GTX 1070, obudowa z pełnym oknem, być może pokaże się do tego czasu SPC RG4W z piwnicą na zasilacz. 8 GB DDR4 w dualu z opcją dalszej rozbudowy. Zasilacz z zapasem mocy. Tutaj na koniec też można się pobawić w kosmetykę jak coś grosza zostanie. Jak coś z dyskiem SSD, to już trzeba będzie schodzić do GTX 1060. 

Link to post
Share on other sites

Jezeli PC typowo pod gry to SSD tak na prawde nie jest potrzebny. Jedyna zmiane mozna zauwazyc przy dzialaniu systemu nie samych gier. Moim zdaniem nie ma sensu kupowac gorszego GPU kosztem SSD. SSD zawsze mozna za jakis czas dokupic.

Link to post
Share on other sites

Z

 

Jezeli PC typowo pod gry to SSD tak na prawde nie jest potrzebny. Jedyna zmiane mozna zauwazyc przy dzialaniu systemu nie samych gier. Moim zdaniem nie ma sensu kupowac gorszego GPU kosztem SSD. SSD zawsze mozna za jakis czas dokupic.

Zgadzam się, że SSD lepiej dokupić później ale nie zgadzam się, że SSD nie daje widocznej poprawy w działaniu gier. Sam widziałem o ile szybciej wgrywa się taki BF4 na zwykłym dysku talerzowym a SSD. Na talerzu trochę czekałem aż gra się wgra i od razu wchodziłem jak runda była rozpoczęta a na SSD wczytywanie jest błyskawiczne a po wczytaniu mapy zawsze jeszcze czekam aż reszta graczy się doczyta.

Link to post
Share on other sites

Co do wgrywania map w BF4/1 w pelni sie zgodze, ale to tylko ladowanie map. Glownie chodzilo mi o to ze nie ma sensu kupowac SSD kosztem wydajnosci GPU.

Tak zestaw ktory zaproponowal kajtek bedzie w pelni sprawny. W podanym zakresie cenowych to najlepszy wybor, pamietaj uwzglednic rowniez procesor ktorego kajtek nie pidal ze wzgledu na brak dostepnosci. W sprawie SSD, zawsze za jakis czas mozna dokupic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...