Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze monitora / pod kartę graficzną


Recommended Posts

Witam. Posiadam kartę:

GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core Edition

 

Mam straszny problem z nowym monitorem, jestem wybrednym człowiekiem. 

Na początku kupiłem LG IPS 29 cali 21:9, wszystko było spoko tylko te 60hz to było ciut za mało. 

Później był AOC AGON, 27 cali FULL HD VA, 200hz bodajże? - masakra, pikseloza straszna, blurring straszny również.

Kolejny, Acer Predator z301c - 2560x1080, VA, 200hz - tutaj mniejsza pikseloza, aczkolwiek dalej + te same problemy co u góry, tylko ze zdwojoną siłą, pod względem obrazu dramat. 

 

Gramy w gry takie jak: PUBG, Diablo 3, H1Z1, Shadow of Mordor + jakieś tytuły AAA lecz raczej rzadko. 

Zależy mi przede wszystkim na obrazie, bo zauważyłem, że to u mnie #1. 

Format ekranu 21:9 bardzo spoko, więc można przy nim zostać, rozdzielczość to chyba będzie 2560x1440 minimum.. Strasznie mnie kusi monitor z rozdzielczością 4k, ale to ma być zakup na lata - karty nie będę / nie mogę zmieniać przez najbliższe lata jedynie dochodzi opcja SLI, którą będę mógł wykorzystać. 

Kwota na monitor to maksymalnie 3 tyś zł..

Z góry dziękuje za pomoc, bo ja jestem już zrezygnowany, siedząc w domu z komputerem i kartą 1080ti grając na 19 calowym monitorze z rozdzielczością 1366x768.

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

Dzięki, czytałem go uważnie lecz tam autorowi tematu zależy na grach typu Overwatch / Path of Exile - nie wymagających , w dodatku chce format 16:9 a ja 21:9 :(

 

W dodatku monitory typu Asus ROG PG258Q  - serio. Komuś komu zależy na obrazie matryce TN proponować .. 

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

Na konkrecyjnym portalu był test z i7 i właśnie z GTX 1080Ti z założeniem grania w 4K, niestety nie wszędzie dało rady w najwyższych ustawieniach utrzymać płynność w 60 FPS.

W rozdzielczości 4k jest takie upakowanie pikseli że  można zrezygnować z filtrowania krawędzi, ale przecież z czasem wymagania będą rosnąc więc i bez redukcji ustawień się nie obejdzie.

Co do pomysłów łączenia kart w CF (AMD) czy SLI (nVidia) zauważam że sami producenci  mniej nachalniej promują łączenie kart w tandem, ( nie wszystkie gry mają wsparcie dla CF/SLI).

Najlepszą opcją zawsze będzie jedna silniejsza karta.

Osobiście kilka miesięcy temu przeszedłem na rozdzielczość WQHD, która nawet z odświeżaniem 120 Hz jest w zasięgu dzisiejszego sprzętu w przyzwoitych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. 

@Login1969 zdaje sobię z tego sprawę, jeden z wyżej wymienionych monitorów, które testowałem to był IPS, to co pisałem w pierwszym poście, którego jak mniemam czytałeś  :D

Mimo wszystko w matrycach VA występowały wady większe aniżeli w IPS, bynajmniej takie mi się rzucały w oczy. 

@Messer jak piszę, zwyczajnie przez najbliższe lata "nie mogę" a nie nie chcę, bo chcieć bym chciał wymienić na nową generacje jak nadejdzie, ale taki już mój pakt z diabłem podpisany :/ Także SLI tylko i wyłącznie mnie czeka przez najbliższe lata - jeśli się zdecyduje. 

 

A co sądzicie o takim UWQHD 21:9 IPS na np. 100hz ? Jaką marką się sugerować, jeśli zależy mi na wysokiej jakości obrazie

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

 Także SLI tylko i wyłącznie mnie czeka przez najbliższe lata - jeśli się zdecyduje. 

 

Jeszcze raz: TYLKO NIE SLI. Znajdziesz wiele tematów na ten temat gdzie SLI się nie sprawdza,gdzie wchodzą w grę temperatury kart,pobierana moc,gdzie nie sumuje się pamięć VRAM i gdzie większość gier nie wspiera trybu SLI.Wybór należ do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Pisze chyba wyraznie, na kilka przyszlych lat SLI to bedzie jedyna opcja gdyz nie bede mogl zmienic karty. Wiec to bedzie jedyny mozliwe upgrade ktorego mi odradzasz, takze co bede mial zrobic gdy ten czas nastanie, zapalic swieczke?

Jeżeli posiadasz GTX 1080 Ti AMP Extreme Core Edition to żadna gra jej się nie oprze nawet za kilka lat.To ci gwarantuje.Ale jak masz za dużo kasy to oczywiście możesz kiedyś dokupić drugą żeby pracowały w SLI,tylko wydajność tych dwóch kart będzie nie współmierna do zainwestowanych pieniędzy.Chodzi mi o to że jeżeli w tej chwili masz przykładowo w jakiejś grze 100 FPS to po dokupieniu drugiej takiej karty nie spodziewaj się 200 FPS.

Link to post
Share on other sites

Niech poczyta o CF/SLI

http://overclock.pl/forum/threads/9950-multi-GPU-czyli-CrossFire-oraz-SLI-dla-zielonych-i-nie-tylko

Podsumowując jeśli "gra" w benchmarki to może sobie pjać do wyników, ale do gier pojedyncza karta graficzna będzie najlepsza.

Inna sprawa że nawet najnowsze pod LGA 1151 procesory mają zbyt małą liczbę linii PCI Express by ogarnąć CF/SLI, i to z tak potężnej karty jak GTX 1080Ti, do tego jak pisałem wyżej nie każda gra ma obsługę SLI i to nawet w tych typulach gdzie jest partnerstwo producenta gry z nVidi-ą.

 

Wklejam wspomniany wcześniej test komputera i7 "kawa" @5.0 GHz 16 GB RAM 1600MHz CL 14 DDR4 + GTX 1080TI Xtreme Edition testowanego w grach uruchomionych w rozdzielczości 4 k.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/gigabyte_aorus_test_zestawu_komputerowego_gotowego_na_4k

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...